anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż za granicę - podstawowe pytania

Witam, poczytałem trochę wątków na forum i rodzą się następujące pytania

 

1. Czym najlepiej wysłać za granicę ( z Polski do reszty Europy, Ameryki Północnej ) małą paczkę waga do 2 kg. Dosyć duża wartość 1000 zł. Chodzi o to żeby było to w bezpieczny sposób tzn.

a) że jeśli w firmie kurierskiej zagubi się produkt otrzyman zwrot i w miarę sensownym czasie a nie po kilku miesiącach

b) żeby był "dowód" dostarczenia tzn. chodzi o to żeby kupujący nie mógł pisać że nie dostał przesyłki i bawić się potem w dochodzenie racji z niewiadomym skutkiem

 

Chodzi o to jaką firmę polecacie, jak ogarnąć temat żeby nie było potem problemów że trafię na nieuczciwego kupującego czy jakieś problemy z frimą kurierską.

 

2. Jak wygląda sprawa z sprzedażą monet kolekcjonerskich ? Bo de facto to pieniądz więc nie wiem jak z celnikami. Czy jakieś formalności żeby wysłać do UK, Niemiec czy USA ?

 

3. Jak macie jakieś cenne rady dla początkującego : D A i wiem że jest wyszukiwarka tematów na forum i że nie ma co powtarzać tematów ale posprawdzałem trochę i nie widziałem takich jasnych odpowiedzi, za to dużo widziałem tematów o sporach między sprzedającymi a kupującymi co rodzi obawy żeby nie dać się omotać. Pozdrawiam.

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Sprzedaż za granicę - podstawowe pytania

Moge poradzic aby wysylac przewoznikiem uznanym przez Ebay przesylka z numerem do sledzenia. Uzywam poczty.

 

Jakich przwoznikow uznaje Ebay: po sprzedazy wprowadz numer do sledzenia - wyswietli sie lista lub przy wystawianiu aukcji masz do wyboru przewoznikow przy wyborze wysylki i oplat za wysylke.

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż za granicę - podstawowe pytania

Ok, dzięki za szybkie info 🙂 Czyli że jak mam ten numer śledzenia to w razie czego nie będzie akcji typu przedmiot powędrował a pieniędze kupującemu trzeba zwrócić bo podał że nie doszło ( taki czytałem wątek na forum ) ?

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż za granicę - podstawowe pytania

Na 99% nie  bedzie

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź