anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż za granicą na początek niemcy.

Witam serdecznie,

 

Pisałem już kilka razy odnośnie sprzedaży za granicą, jednak potrzebuje jeszcze kilku informacji.

 

Otóż jestem w fazie weryfikacji 90-dniowej (do konca lutego), posiadam juz 10 komentarzy. Sprzedaż ma odbywać się głównie na terenie niemiec.

 

Kilka pytań:

 

1) Gdzie bardziej opłaca się otworzyć sklep (ebay.pl czy ebay.de) ?

2) Czy wystawiając na ebay.de odwiedzający po słowach kluczowych będą widzieć moje aukcje?

3) Lokalizacja rozumiem że bedzie w Polsce, jak mogę zaznaczyć że wysyłki będą raz w tygodniu z niemieckiej poczty DHL

4) Jakie zostaną nałożone na mnie limity wystawianych aukcji (czy w ogole będą) ?

5) Czy do limitu sprzedaży (aukcji) liczą się także kilka wariantów takie jak rozmari itd w jednej aukcji ?

 

 

Może ktoś podsunie mi jakies dodatkowe rady? Jak były poczatki waszej sprzedaży za granicą, może opłaca wysyłać się z Polski (jeżeli tak to za pośrednictwem jakiej firmy).

 

-= EDIT=-

 

Proszę podpowiedzieć mi jeszcze czy zagraniczni klienci chętnie kupują od polaków, i na co przede wszystkim zwracają uwagę, cena czy jakość materiału ?

 

Pisałem do supportu ebay.pl ale informacje jakie uzyskałem to chyba gotowa regułka...

Wiadomość 1 z 18
ostatnia odpowiedź
17 ODPOW. 17

Sprzedaż za granicą na początek niemcy.

1) Sam pisałeś że sprzedaż ma się odbywać głównie w Niemczech - więc ebay.de

2) Dobierz odpowiedni tytuł ogłoszenia.

 

Złączka hydrauliczna M10x1 (5L)

 

taki tytuł jest błędny jeżeli chcesz sprzedawać na Niemczech. Musi on być w języku niemieckim, tak samo jak i opis.

 

3) Jak to raz w tygodniu? A co z pozostałymi dniami? Przez cały tydzień pakowanie paczek a potem np. w środe wysyłka? Czy reszte dni wysyłka jest z Polski?

 

Jeżeli to pierwsze to możesz już zamknąć konto na eBayu. Buduj swoją markę od samego początku poprzez szybką wysyłkę, dobre ogłoszenia, dobry towar i szybko odpowiadaj na pytania kupujących. Ja odpowiadam nawet o 3 w nocy jak się nieraz przebudzę. Ja swój pierwszy przedmiot sprzedałem po około 2 miesiącach bez pomocy innych (typu komentarz za kometarz). Więc cierpliwości.

 

Mam trochę klientów z Niemiec ale obserwuję też inne aukcje (bardzo podobnych przedmiotów) użytkowników z Niemiec. I niestety ale oni wolą kupować od swoich. Taka jest moja opinia, nie każdy może się z nią zgadzać.

 

Czemu nie oferować dobrej jakości towaru za dobrą cenę?

 

Pisałem Ci już w poprzednim temacie. Skończ z kopiowaniem aukcji z alledrogo.

 

Przeczytaj na stronie "O mnie"

 

 

Przedpłata, PayU

Za pobraniem

Odbiór osobisty 

 

 

Opis:

 Przedmiotem aukcji

Wiadomość 2 z 18
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż za granicą na początek niemcy.

poniewaz milosnik-piwka napisal wyczerpujaca odpowiedz to ja dodam tylko

 

Ad. 3 wybierasz z listy ilkosc dni

 

kupujący wlasnie zwracaja uwage w jakim czasie jest wysylany przedmiot, najlepsza sprzedaz jest jesli sie wysyla w ciagu 1 dnia roboczego lub najlepiej w tym samym dniu do konkretnej podanej godziny, ktora wybiera sie z listy

 

Ja takie aukcje, gdzie czas wysylki jest powyżej 3 dni omijam szerokim lukiem

 

Ad. 4 i 5

 

przeczytaj sobie to co zadalem serwisowi, jesli bym chcial otworzyc 3 konto firmowe

 

Wiem, że są limity sprzedaży dla nowych użytkowników, gdybym chciał sprzedawać z kolejnego konta oczywiście jako firma, czy te limity mnie dotyczą i co trzeba zrobić, aby ich w przyszłości nie mieć lub zniwelować do minimum

odpowiedz adminki

Uprzejmie informuję, że w przypadku założenia nowego konta, będzie ono się li...czyło jak nowy użytkownik. W związku z tym będzie objęte tymi samymi limitami początkowymi, co każde inne nowe konto. Ponieważ limity zależą od wielu czynników, podanie konkretnego sposobu na ich zmniejszenie nie jest możliwe. Jednak takie czynniki, jak konto prowadzone zgodnie z zasadami eBay, rodzaj sprzedawanych przedmiotów, dobre wyniki sprzedawcy, pozytywne opinie oraz liczba sporów przeprowadzanych i rozwiązywanych w Centrum rozstrzygania mają wpływ na pomyślny rozwój konta.

 

 

 

 

Wiadomość 3 z 18
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż za granicą na początek niemcy.

Do milosnik-piwka:

 

1) Sam pisałeś że sprzedaż ma się odbywać głównie w Niemczech - więc ebay.de

 

A gdybym w przyszłości chciał wysyłać także do innych kraji ?

 

2) Dobierz odpowiedni tytuł ogłoszenia.

 

Tak wiem, była skopiowana z alledro. tylko w pewnych celach.

 

3) Jak to raz w tygodniu? A co z pozostałymi dniami? Przez cały tydzień pakowanie paczek a potem np. w środe wysyłka? Czy reszte dni wysyłka jest z Polski?

 

Armature którą sprzedaje niestety jest lekka, tak więc wysyłając przez pocztę polskę po pierwsze priorytet z tego co sie orientowałem idzie 3-5 dni roboczych i maksymalna waga to 2kg (koszt ok 100zl), wysylajac z poczty DHL.de koszt takiej przesylki to 5Euro i doreczenie najczescie następny dzień roboczy. Żeby jezdzic na pocztę niemiecką musiałbym mieć zlecenia a ogranicza mi to te 10 aukcji, dlatego kółko sie zamyka.

 

Za posrednictwem jakiej firmy wysylacie przesylki?.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Szablon na ebay akurat jest tworzony takze bedzie ok 🙂 moze jakies sugestie co powinno sie na nim zawrzeć ?

 

 


Do widing:

 

kupujący wlasnie zwracaja uwage w jakim czasie jest wysylany przedmiot, najlepsza sprzedaz jest jesli sie wysyla w ciagu 1 dnia roboczego lub najlepiej w tym samym dniu do konkretnej podanej godziny, ktora wybiera sie z listy

 

Wysyłając z poczty polskiej czas doręczenia to 3-5 dni robocze z niemieckiej 1-2 dni takze na jedno wychodzi chyba ?

 

"Lieferung:
Zwischen Di, 18. Feb. und Mi, 19. Feb. bei heutigem Zahlungseingang"
 
"Lieferung:
Zwischen Fr, 14. Feb. und Sa, 15. Feb. bei heutigem Zahlungseingang"
 
"Zwischen Di, 18. Feb. und Mi, 19. Feb. bei heutigem Zahlungseingang"

Powyżej zacytowałem jak konkurencja wysyla / dostarcza towar (czas). Tak więc nie jest to jeden dzień.
 

 

Ad. 4 i 5

 

przeczytaj sobie to co zadalem serwisowi, jesli bym chcial otworzyc 3 konto firmowe

 

Sugerujesz aby utworzyć 2-3 konta w serwisie ebay ? Problem jest taki że ja potrzebował bym wystawić około 400-600 aukcji aby klient mógł złożyć całościowe zamówienie.

 

Przykładowo:

 

Klient potrzebuje przewód do tego jakąś złącze i obejmy, ale dobrze by było gdybym jeszcze miał na aukcji zawór i trójnik.

 

Dlatego tak mi zależy żeby więcej rzeczy mógł wystawić.

 

Jeździć na pocztę niemiecką mógłbym codziennie tylko problemem jest składania zamówień, popyt na elementy jakie sprzedaje jest bardzo duży, przebić na rynek niemiecki napewno będzie bardzo trudno ale warto spróbować.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Pytania dodatkowe jakie mi się nasuneły (Prosze o potwierdzenie lub odpowiedź)

 

1) Sprzedając za granicę dla osoby prywatnej opodatkowujemy towar na 23% ?

2) Sprzedając za granicę dla firmy wystawiamy FV z podatkiem VAT 0%?

Przeczytałem taki post na forum, proszę o potwierdzenie

 

3) Czy wystawiając na ebay.de zwiedzający będą widzieć moje aukcje od razu czy dopiero bo zaznaczeniu cały świat ?


 

 

 

Wiadomość 4 z 18
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż za granicą na początek niemcy.

Powyżej zacytowałem jak konkurencja wysyla / dostarcza towar (czas). Tak więc nie jest to jeden dzień.

 

pomyliles pojecia, nie chodzilo o czas dostawy a o czas wysylki, w momencie otrzymania kasy. Doskonale wiem jaki jest czas dostawy do Niemiec czasem są to dwa dni a czasem nawet i tydzien.

 

zakladaj kont ile chcesz i tak, bedziesz mial limity,

w zyciu nie wystawisz 400-600 aukcji, do tej pory bylo tak i chyba dalej tak jest ze mozna sprzedac 10 przedmiotow miesiecznie lub jakas tam odgornie narzucona kwota, w kazdym serwisie ebay inna.

 

co pozostałych pytan nie jestem na VAT wiec nie mam zdania na ten temat

Wiadomość 5 z 18
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż za granicą na początek niemcy.

To jak to sie dzieje że niemcy wystawiają tyle aukcji i najczęściej jest to bez limitu ilosciowego ?

 

Angebotene Artikel (1795)

 

W takim razie firma próbująca sprzedać coś na rynek niemiecki nie jest w stanie rozumiem ?

 

Sprzedać czy wystawić 10 przedmiotów ?

 

Proszę jeszcze o odpowiedź co do wysyłki, czym wysyłacie ?

 

Czy wystawienei 10 aukcji a w kazdej 10 rodzaji jednego elementu przejdzie ?

 

Jaki jest sens zakładania sklepu na ebay.de skoro i tak będę mieć limit 10 ukcji.

Wiadomość 6 z 18
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż za granicą na początek niemcy.

1) Nic nie szkodzi na przeszkodzie żebyś wysyłał do innych krajów od razu. Założenie sklepu na ebay.de nie oznacza, że będziesz mógł wysyłać tylko tam.

2) Rozumiem. Ja wysyłam za pomocą poczty polskiej chodź starsznie jej nie cierpie. Nie ma jak narazie alternatywy (tzn jest ale strasznie drogo).

Idąc dalej:

1) Tak

2) Tak, ale jedynie gdy firma jest czynnym płatnikiem VAT UE, należy to potwierdzić na stronie:

http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/?locale=pl

oraz po wystawieniu takiej faktury zgłosić do urzędu skarbowego (jak dobrze pamiętam).

Jeżeli nie jest to normalnie 23%.

3) Będą widzieć.

Idąc dalej:

Ty jesteś polak więc prawdopodobnie oszust - było to pisane wiele razy na forum. Dlatego masz te swoje ukochane limity.


Możesz poprosić o zwiększenie limitów raz w miesiącu. Ja już mam taki limit, że wystarcza w zupełności.

Pocztą Polską.

do wedding_ring_on_right_thumb:

 

polski ebay Ci tak odpisał? To napisz do UK czy DE (tam gdzie masz sklep). Ja założyłem drugie konto jakoś rok temu, od razu napisałem na czacie do ebay UK, że to jest moje drugie konto, sprawdzili dane czy są takie same i limity zostały zwiększone na takie jakie miałem na pierwszym koncie.

Wiadomość 7 z 18
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż za granicą na początek niemcy.

tak, polski ebay mi odpisal, mam sklep na ebay.pl na pozostalych dwoch kontach nie mam i nigdy nie mialem limitów bo pierwsze konto założyłem w 08.2007 roku, na którym mam prawie 5 tys opinii, drugie konto mam od lipca 2009 roku na którym mam prawie 1300 opinii

Co do limitów chciałem uzyskać tylko odpowiedz, gdyz prowadze na fejsbuku własny fan pejdż i bardzo duzo ludkow pyta sie o limity. A tak mam gotowca w razie czego. Narazie nie mam zamiaru otwarcia 3 konta, gdyz nie mam koncepcji co do towaru. Te dwa w zupełności mi wystarczą. I tak czasami brakuje mi czasu.

 

 

Wiadomość 8 z 18
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż za granicą na początek niemcy.

o nawet sie nie przelogowałem 😄

Wiadomość 9 z 18
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż za granicą na początek niemcy.

Piszemy, piszemy i do niczego to nie prowadzi:

 

Prosze powiedzieć mi czy jest jakaś szansa wystawienia chociaz 40-50 aukcji na poczatek? Moze napisac do ebay.de ?

 

Przy 10 na poczatek to nawet nie mam co wystawiac.

 

 

I co wazne czy przykladowo wystawiajac kurtkę a w srodku aukcji dajac rozne rozmairy i kolory licza sie jako jedna aukcji czy kilka ??

 

Czy mogę otworzyć drugie konto i sprzedawać tylko w PL ?

Wiadomość 10 z 18
ostatnia odpowiedź