Sklepy ebay, oraz roznice w ebayach.

Witam ! Zaczne od nurtujacej mnie sprawy widocznosci na ebayach. Wystawiam ostatnimi czasy przedmioty na ebay.de i gdy wchodze na ebay.at lub inny z niemieckiej rodziny to te przedmioty sa normalnie u gory traktowane. Zmierzam do tego czy jest roznica pomiedzy widocznoscia na ebayach np wystawie aukcje na ebay.de to jest sens wystawic ta sama aukcje na ebay.at ? Ta sama regulka do ebay.fr / it / es, oraz com / co.uk. 

 

Druga sprawa jaka mnie strasznie nurtuje to sklepy na ebayu. Sprzedajac na ebay.de mam 10 % prowizji do tego jakies 4% prowizji paypal i wychodzi dosc sporo. Czy istnieje jakas minimalizacja kosztow prowizji ebay.de / co.uk / com / fr ? Czy sa roznice pomiedzy sklepem zamowionym na ebay.pl a miedzy tym z ebay.de ( po za cena? ). Napisalem do polskiego supportu oni zakomunikowali ze nie ma roznicy i placi sie tylko jeden abonament. Jednak przed chwila napotknalem sie na temat dosc doswiadczonego uzytkownika serwisu (5000 komentarzy) , ktory zastanawial sie nad sklepami pomiedzy anglojezycznymi ebayami. Chcial zalozyc sklep na ebay.co.uk jak i na ebay.com. 

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Sklepy ebay, oraz roznice w ebayach.

Lektura tego watku pomoze odnosnie widocznosci aukcji

 

http://community.ebay.pl/question/Dla-Sprzedawc%C3%B3w/Nie-Wida%C4%87-Mojej/2000000297?&#msg20000007...

 

a tego jak sprzedawac za granica

 

http://community.ebay.pl/t5/Dla-sprzedawc%C3%B3w/jak-wystawi%C4%87-aukcj%C4%99-na-ebay-com/qaq-p/540...

 

Pojawienie sie aukcji w wynikach wyszukiwarki jest uzaleznione od faktu zindeksownia jej w bazie danych. Ebay indeksuje w pewnych interwalach czasowych i czasami moze minac 24 godziny zanim twoja aukcja zostanie znaleziona.

Zanim to nastapi mozesz skonfrontowac wystawienie w “moj ebay” lub znajdujac ja linkiem podanym w momencie wystawiania lub wpisujac jej numer w okienko wyszukiwarki.

 

Aukcje sa widoczne na innym ebay niz ten na ktorym ja wystawiles jesli kupujacy zaznaczy opcje “szukaj na calym ebay” w wyszukiwaniu zaawansowanym (niestety, niewielu kupujacych korzysta z tego dodatkowego klikniecia). Moze czesciej uzywaja tej opcji kolekcjonerzy, poszukujacy artykulow trudnych do zdobycia lub typowo regionalnych.

 

Po 24 godz powinna byc widoczna ale wez pod uwage pozycjonowanie ktore zalezy od osiagniec sprzedawcy np. ilosc komentarzy, wysokosc sprzedazy, czas wysylki, akceptowanie zwrotow, akceptowanie Paypal itp.. Ebay na ktorym wystawiasz a na ktorym szukasz ma rowniez znaczenie.Takze ilosc wynikow w wyszukiwaniu.

Niektore Ebaye wyswietlaja wyniki wyszukiwan z innych portali jesli starcza na to czasu wyszukiwarce.

 

 

 

Pamietac nalezy ze wyszukiwarka umieszcza w wynikach wyszukiwania tylko tyle aukcji ile zmiesci sie w ustalonej ramie czasowej wiec nie zawsze starczy czasu aby twoja aukcja zostala tam umieszczona jesli znajduje sie na innym Ebay niz rodzimy ebay wyszukiwarki.

 

Najkorzystniejszym jest wystawianie swojego towaru na tym Ebay na ktorym jest na niego popyt. Najwiekszy popyt jest tam gdzie jest najwiekszy ruch. Najwiekszy ruch jest na www.Ebay.com

 

 

Jesli chodzi o ceny to chyba nikt ci nie poda analizy. Mozesz to uczynic samemu jesli nikt nie podejmie sie odpowiedzi:

http://auctionlotwatch.com/ebayauctionsites.html

http://alexharvey.eu/etc/ebay/list-of-ebay-sites/

**************************************
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Sklepy ebay, oraz roznice w ebayach.

oplaty abonamentowe za sklep na roznych ebayach sa raczej roznej wysokosci tak samo jak oplaty za wystawienie kup teraz w ramach sklepu

 

ponadto na jednym ebayu moga byc kategorie, gdzie np. oplata za wystawienie kup teraz w sklepie = 0, a na innym moze to juz kosztowac

 

na 1 koncie nie mozna tez chyba miec kilku sklepow na roznych ebayach

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Sklepy ebay, oraz roznice w ebayach.


all_auto_parts napisali:

czy jest roznica pomiedzy widocznoscia na ebayach np wystawie aukcje na ebay.de to jest sens wystawic ta sama aukcje na ebay.at ? Ta sama regulka do ebay.fr / it / es, oraz com / co.uk. 


Jest różnica. Jest sens.

 


all_auto_parts napisali:

Czy istnieje jakas minimalizacja kosztow prowizji ebay.de / co.uk / com / fr ?


Jak będziesz dużo sprzedawał i oferował expresową wysyłkę (1 dniową), darmową przesyłkę itp to będziesz miał zniżki.

 

Możesz mieć jeden sklep.

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź