anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sklep Ebay na niemieckim serwisie - opłaty

poniatovsky
Użytkownik
witajcie,
Załozylem na polskim ebay, "maly sklep", Wystawiając u nas płacę tak, jak w cenniku 0,15zł... może ktoś mi wytłumaczy, dlaczego wystawiając podobną aukcję na ebay.de płacę 0,75 Euro za zdjęcie - miniaturkę, albo i jeszcze wyższe kwoty...

Czy posiadając sklep zarejestrowany na polskim ebay - nie posiadam go również na innych serwisach? co za tym idzie, moge korzystac z oplac dla sklepów właśnie? Ponoć miniaturka jest za darmo..

Kolejna sprawa dla handlujacych tam - prowizja od sprzedaży, do 50 Euro - to aż 11%?? Dobrze czytam?
Do tego prowizja z PayPal...

Nie da sie tego jakoś ominąć?:) Moze jakies sugestie?
Z góry wielkie dzieki,
Pozdrawiam,
marcin
Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Sklep Ebay na niemieckim serwisie - opłaty

Prowizje są masakryczne to prawda plus paypal 4% i jeszcze kurs wymiany na PLN-y. 20% trzeba doliczać do ceny.
Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Sklep Ebay na niemieckim serwisie - opłaty

poniatovsky
Użytkownik
Dopowiem coś jeszcze do tematu...
Z tego co widzę, rejestrując sklep na polskim ebay - nie obowiązują mnie opłaty za wystawienie aukcji w formacie sklepu, w zagranicznych serwisach - ebay.co.uk, ebay.de.

Czy mam rację?
Myślałem, że raz rejestrując sklep, korzystam z cenników sklepowych na kazdym z serwisów.. (szczegolnie chodzi mi o darmowe zdjecie miniaturki, koszt wystawienia..)

Moze dobrym rozwiązaniem byłoby wystawienie większosci produktow w takim razie na polskim ebay, a te TOPowe, na zagranicznych - licząc, że użytkownik, obejrzy inne aukcje..

Jak myslicie?

Pozdrawiam
Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Sklep Ebay na niemieckim serwisie - opłaty

Czy mam rację?
Myślałem, że raz rejestrując sklep, korzystam z cenników sklepowych na kazdym z serwisów.. (szczegolnie chodzi mi o darmowe zdjecie miniaturki, koszt wystawienia..)


Nie masz racji, bo ja wystawiam aukcje w formacie sklepu na ebay.es, ebay.fr, ebay it i płacę za wystawienie 0,35 euro bez względu na ilość sztuk, ebay.co.uk 0,40 GBP, najdroższe są Niemcy, dlatego, że miniaturka kosztuje bodajże 2,25 euro

Moze dobrym rozwiązaniem byłoby wystawienie większosci produktow w takim razie na polskim ebay, a te TOPowe, na zagranicznych - licząc, że użytkownik, obejrzy inne aukcje..

Nie dobre rozwiązanie, dlatego, że kupujący nie zobaczą Twoich przedmiotów, chyba że użyją wyszukiwarki zaawansowanej, co tego nie robią.

Najlepiej jest wystawiać towar tam, gdzie jest na niego popyt

Jeśli chodzi o pierwszy post to jak już przejdziesz ostanią planszę przed wystawieniem, to na samym dole masz napisane ile serwis zabiera prowizji, w każdym serwisie jest inaczej

Natomiast jeśli chodzi o paypal to im droższy przedmiot tym prowizja jest tańsza.

Ja tak średnio płacę serwisowi miesięcznie około 150-200 euro, natomiast prowizja z paypal'a to jakieś 50-80 euro
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Sklep Ebay na niemieckim serwisie - opłaty

poniatovsky
Użytkownik
dzieki za odpowiedź,
Ale ja już wiem o co chodzi, o ten zapis w cenniku:

** Das neue Festpreisformat gilt nur für Besitzer eines eBay Shops auf eBay.de, eBay.at oder eBay.ch. Hinweis: Verkäufer von internationalen eBay-Sites (also nicht eBay de, eBay.at oder eBay.ch), zahlen bei einer Angebotsdauer von 30 Tagen folgende Gebühren für Zusatzoptionen: Galeriebild: EUR 2,25; Galerie Plus: EUR 5,25; Bilderpaket: EUR 4,50 (1-6 Bilder); EUR 6,30 (7-12 Bilder). Die Gebühren für alle weiteren Zusatzoptionen entnehmen Sie bitte der Spalte "Festpreisformat mit eBay Shop, Laufzeiten von 30 Tagen oder bis auf Widerruf".


także, trzeba mieć sklep na serwisach niemieckojęzycznych, żeby płacić wg. cennika dla sklepów ebay.de

Na ebay.co.uk chyba nie ma tego rozgraniczenia,

Co do wystawienia na ebay.pl - chodziloby mi o to, ze znalazłwszy klienta na ebay.de - klient ten dokupi cos u mnie, wystawione w moim sklepie.

Na razie - marzenia 🙂

Pozdrawiam,
Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Sklep Ebay na niemieckim serwisie - opłaty

ebay.pl sobie odpuść.
Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź