anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozliczanie podatku przy sprzedaży międzynarodowej

Dzień dobry wszystkim,

 

od dłuższego czasu planuje zacząć oficjanlną sprzedać na ebay, głównie z myślą o sprzedaż w Ameryce ale także w Europie. Niestety zakładanie działaności gospodarczej oraz co ważniejsze rozliczanie wszystkich podatków są dla mnie nie do końca jednoznaczne. Dlatego liczę, że znajdzie się oboa chętna rozwiać moje wątpliwości. 

 

Chciałbym sprzedaważusługi  związane zgrami typu MMO. Nie wchodząć w szczegóły, nie oferowałbym fizycznego przedmiotu. Moje pytanie to:

-Jak wygląda sytuacja związania z wystawianiem paragaonów? Wiem, że nie zawsze trzeba o ile zapłacono przelewem i można na podstawie wpłaty utalić kto byłkupującyym i co kupił. Muszęto zgłosić w jakiś sposób do urzędu skarbowego? I czy jest problem jeżeli wpłąty przychodzą na PayPal?

-Czy sprzedajać za granicą muszę płącić jakiś dodatkowy podatek? Czy wystareczy wyłącznie podatek w Polsce? Czasami gdy ktoś kupuje ze Stanów dostaję dodatkową wpłątę z dopiskiem" Sales Tax'. Z tego co siędowiedziałem,Ebay wymusza dodatkowowpłatę jako podatekktóry oni rozliczają za mnie w Stanch Zjednoczonych jednaki chciałbym się dopytać czy jest tak na pewno. 

- A jak wygląda sprawa podatku w Uni Euopejkiej? 

 

Mam nadzieję że chociaż w minimalnym stopniu zaryzysowałem w czym mam problem. Z góry, dziękuję za pomoc.

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Rozliczanie podatku przy sprzedaży międzynarodowej

Na co moge odpowiedziec:
Podatki placisz w kraju w ktorym mieszkasz czyli w Polsce bez wzgledu na to z jakiego kraju jest kupujacy. Nie placisz zadnych dodatkowych podatkow do zadnego kraju oprocz Polski.
Ebay pobiera podatek jesli adres do wysylki jest w USA.
Nie ma problemu jesli wplaty przychodza na Paypal. W kazdej chwili mozesz wydrukowac zestawienie otrzymanych wplat na Paypal w zadanym okresie czasu na potrzeby zeznania podatkowego.

"- A jak wygląda sprawa podatku w Uni Euopejkiej? " j.w. Polska jest krajem w ktorym mieszkasz i tylko z tego kraju otrzymujesz swiadczenia wiec nic nie jestes winien UE.

Notabene: wiazace odpowiedzi i rady otrzymasz od swojego ksiegowego ktory przygotowuje twoje roczne zeznanie podatkowe.

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź