Roliczanie płatności w EURO na ZŁ

Witam,

Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie odnośnie sprzedazy na ebay.de

 

Sprzedaję na ebay.de PRODUKT A za 800 EURO, i w payPal przychodzi mi kwota 800 EURO  - Prowizja na konto PAyPal. I teraz jak przeliczyć na ZŁ, kwotę która przyszła na konto PayPal, po jakiej zrobić paragon??

 

- Czy po kurier NBP z dnia zakupu przez klienta (tylko wtedy jestem stratny gdyż kurs EURO NBP różni się od tego jaki korzysta PAYPAL wiec jestem stratny bo zapałaće podatek i VAt od wiekszej kwoty

- Czy paragon wybić po kursier PAYPAL tylko gdzie jest kurs jaki używają w momencie przelewu. 

 

jak wy to robicie?

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Roliczanie płatności w EURO na ZŁ

Ja wystawiam paragon po kursie $ z dnia sprzedaży z NBP. Do tego koszt wysyłki też po kursie $ z tego dnia. 

Księgowa dostaje wyciąg z PayPala i fakture z Ebaya, co ona z tym robi nie pytałem. Ja operuje mniejszymi kwotami.

Sprawdze po Nowy Roku.

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Roliczanie płatności w EURO na ZŁ

Też tak własnie chce robić tylko robi się problem gdyż kurs EURO w PayPal a kurse EURO w NBP się nie pokrywa i jest bardzo niekorzystny. 

Czyli licząć według NBP według urzedu Skarbowego zarabiam więcej, ale według tego co przelewa mi Paypal po swoim kursie zarabiam mniej, a podatek i VAT bede płacił od kursu NBP. 

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Roliczanie płatności w EURO na ZŁ

Witamy w ukochanym e-bay.

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź