ROZLICZANIE I OPŁATY EBAY

Witam,

 

Jestem nowy i przeliczam sobie wszystko przed wejściem na ebay. Pozostało mi kilka niewiadomych :

1. Konto mam założone na ebay.pl, docelowo będę wystawiał na ebay.com.uk. Wystawiając aukcje podaje VAT, jaki obowiązuje dlatego produktu w PL (8%). Płatność będzie w GBP i stąd moje pytanie, czy ebay pociagnie prowizje od kwoty GBP (wiem, ze netto ale co z VAT przesylki ?) czy przeliczy koszt poduktu i przesyłki na PLN i od tego weźmie prowizje bez VAT ? (8% dla produkt i 23% dla przesyłki)

2. Jak mogę zachęcić do zakupu skoro moje konto nie ma ani jednego feedbacku ?

3. Dostaje sprzeczne informacje, ale czy prowizja na ebay w kategori zdrowie to 8,7% + opłata 0,3GBP za wystawienie na ebay.co.uk ?

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

ROZLICZANIE I OPŁATY EBAY

1. Rozliczenie jest w walucie kraju rejestracji czyli w zlotowkach w twoim wypadku. Najlepiej przeanalizuj oplaty po sprzedazy. Najpewniejsze zrodlo informacji.

2. Zachecic mozesz cena, darmowa wysylka ale nawet te posuniecia nie za bardzo pomoga. Kupujacy wola sprzedawcow z dorobkiem

   Kupuj na Ebay. Zamiast do sklepu - sprawdz na Ebay wpierw. Sprzedawcy  wystawiaja opinie bo kupujacy to zupelnie inna bajka...

   Zaem sprzedajac bardzo trudno uzbierac opinie w krotkim czasie.

3.  https://www.ebay.co.uk/help/selling/fees-credits-invoices/fees-private-sellers?id=4364

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

ROZLICZANIE I OPŁATY EBAY

Ok, dziekuje Ci.

 

Mam tylko jeszcze jedno pytanie - Produkt mam z VAT 8% a przesyłkę z VAT 23%. Ebay to rozrozni i pobierze prowizje od odpowiedniej kwoty netto ?

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź