Pytanie dot. komentarzy

Witam serdecznie,
Chciałbym uzyskać informacje na temat wystawianych opinii, mianowicie.

1. Jeżeli kupujący zakupił ode mnie 2 przedmioty na dwóch różnych aukcjach i wystawił pozytywną opinie, to jak to jest interpretowane przez ebay ?
Czy jest to liczone jako dwie osobne opinie, czy jako jedna ( pytam się pod kątem  zdobycia pierwszych 10 opinii, aby wystawić towar na zachód)

2. Przypuśćmy, że  uda mi się zdobyć 10 komentarzy od kupujących, to czy limit zostaje z automatu ściągniety czy muszę napisać do szanownej administracji ebay w celu ściągniecia go (jeżeli wymagana jest weryfikacja to ile ona trwa?)

pozdrawiam

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Pytanie dot. komentarzy

1. bedziesz mial dwie osobne opinie jesli kupujacy wystawi opinie w odstepach minimum 7 dniowych, mozesz sam wystawic opinie z odstepem 7 dni, ale nie wiesz czy kupujacy zrobi to samo

 

aby sprzedawac na obcych ebayach musisz miec 10 opinii za sprzedaz a od ostatniej opinii musi uplynac minimum 90 dni

 

2. mozesz sprzedac tylko 10 przedmiotow lub jesli przekroczysz odgornie narzucona kwote, na kazdym ebay inna, w tym celu piszesz do serwisu i prosisz o zwiekszenie limitow, z kazdym userem ustalaja indywidualnie, moga zwiekszyc i nie musza

 

 

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Pytanie dot. komentarzy

"1. bedziesz mial dwie osobne opinie jesli kupujacy wystawi opinie w odstepach minimum 7 dniowych, mozesz sam wystawic opinie z odstepem 7 dni, ale nie wiesz czy kupujacy zrobi to samo"

 

dodam tylko ze wg. kalendarza Ebay czyli tydzien liczony  poniedzialek - niedziela zatem opinia z niedzieli policzy sie osobno i z poniedzialku 

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Pytanie dot. komentarzy

Dziękuję za odpowiedzi,
Mam jeszcze jedno pytanie;
Załóżmy, że od mojej pierwszej sprzedaży minęło 90 dni.
Czy przy rozpatrywaniu mojej prośby o zdjęcie limitu ma znaczenie
co sprzedawałem przez ten czas ?

Pytam gdyż - bądźmy szczerzy, ciężko jest "nabić" sobie 10 pozytywnych komentarzy na początek, przy (nazwijmy to) "normalnej" sprzedaży. Plan mam taki, że chcę sprzedać trochę "śmieci" na licytacji za minimalną cenę + darmowa przesyłka do UE, a po zdobyciu 10 komentarzy zacząć sprzedawać normalny towar. Obawiam się, że jak "zachodni" ebay zobaczy co do tej pory sprzedawałem, a co mam zamiar zacząć sprzedawać, to mnie wyśmieją i nie ściągną limitu 🙂
Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Pytanie dot. komentarzy

jesli sie nie myle, bedzie mial 2 osobne opinie od tego samego kupujacego, jesli ten sam kupujacy kupi najpierw 1 rzecz, a potem druga rzecz po uplywie tygodnia i wystawi potem opinie w dowolnym momencie, a nie jesli wystawi opinie w odstepie 7 dni

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Pytanie dot. komentarzy

Jak będziesz miał tych 10 -11 komentarzy minie 90 dni nic robić nie musisz, automatycznie bedziesz mógł doświadczyć rozkoszy sprzedwania na ebay na całym świecie. Piekna sprawa piękne doświadczenia. Szlifowanie języków obcych. Z góry i po górę.

A tak powaznie rynek ogromny ale nerwy też trzeba mieć w postronkach.

 

Z pewnością administracja to czyta. No ale jak zrobić inaczej aby przejść ten " małpi gaj "

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź