Prowizja od sprzedaży na ebay.de

Dzień dobry, po raz pierwszy skorzystałem z platformy eBay i od razu spotkało mnie kosztowne rozczarowanie.

Sprzedałem aparat cyfrowy za cenę 2900 Euro na eBay.de Dlaczego w ogóle na eBay.de? Ponieważ sam eBay.pl doradził mi, że jeżeli chcę sprzedawać w Euro i zwiększyć w ten sposób szanse na sprzedaż na świecie to muszę to zrobić na zagranicznej platformie, np. eBay.de

W związku z tym wystawiłem ogłoszenie, towar się sprzedał i eBay naliczył mi prowizję od sprzedaży bagatela 205,69 Euro.

Sprawdziłem w regulaminie, że prowizja od sprzedaży wynosi 2.7% ceny końcowej, ale nie więcej niż 46.79 zł. Moja prowizja wynosi ok 900 zł. Z tym, że prowizja 2,7% dotyczy PL a w DE wynosi 10%(!).

Czy można się od tej prowizji odwoływać?

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Prowizja od sprzedaży na ebay.de

módl się żeby Ci kupujący nie otworzył return request bo wtedy stracisz 2900 i zapłacisz prowizję

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Prowizja od sprzedaży na ebay.de

Co wtedy staje się z wyslanym towarem?
Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Prowizja od sprzedaży na ebay.de

kupujący go zatrzymuje,ewentualnie jak mu każą odesłać to może odesłać cokolwiek,np pustą kopertę o wadze 10g ,administracja nie weryfikuje tego w żadnym aspekcie.To że nie zostałeś oszukany to prawdziwy cud,widocznie kupujący był uczciwy.

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź