Problemy z przesyłkami do US

Od jakiegoś czasu ,znacznie zwiększysła nam sie ilość Requestów od kupujących z US - nie otrzymałem przesyłki, Wszystkie przesyłki są polecone priorytetowe a więc pocztą lotniczą. Sprzedajemy od lat do us i takiej liczby reklamacji nie mieliśmy nigdy. Składamy reklamacje na poczcie ale to wszystko trwa. Szczerze mówiąc bardzo ,źle to wygląda. Ma ktoś podobne doświadczenia? Jak próbujemy wyśledzić paczkę na USPS Tracking to części w ogóle nie ma a część ma status Orgin post preapernig to shipment....

Wiadomość 1 z 13
ostatnia odpowiedź
12 ODPOW. 12

Dot.: Problemy z przesyłkami do US

Zgadzam się , od tamtego tygodnia coś przestało funkcjonować z ich tracking listow i ja osobiscie raczej zrezygnuje z wysylek do ich kraju. Mam jedną sprawę otwartą , może mi ktoś powiedzieć czy mam jakieś szanse na odzyskanie pieniędzy za lalkę bo znając życie ebay uzna że to kupujący ma rację i pewnie on wygra ten spór. Orientuję się ktoś czy "listy polecone priorytetowe" są na poczcie ubezpieczane ? Jak wygląda taka droga reklamacji na ebayu skoro tracking nie działa a można sprawdzić po jego numerze że z Polski paczka jednak wyjechała? Jeśli przegram sprawę to mogę od poczty domagać się zwrotu pieniędzy za lalkę i za przesyłkę czy za samą zawartość paczki? Dziękuje z góy za odpowiedź i pozdrawiam.

Wiadomość 2 z 13
ostatnia odpowiedź

Dot.: Problemy z przesyłkami do US

Znowu cos amerykance sknocili, i znowu nie dziala sledzenie, albo zaprzestali skanowania

 

to nie ma sensu, skladania reklamacji, bo im sie dupska nie chce ruszyc na pocztę, a jak laskawie listonosz jasniepanu nie przyniesie przesylki, to niestety twierdza ze nie ma i najlepiej jest otworzyc sprawe

Wiadomość 3 z 13
ostatnia odpowiedź

Dot.: Problemy z przesyłkami do US

każdy list rejestrowany jest ubezpieczony chyba do 5 krotności sumy nadania. Próbowałem to dziś zweryfikować ale w ajencji w któej byłem nie mogliśmy tego znaleźdć w regulaminie. Żeby nie było opisali co ma być w reklamacji jakie są terminy, paragrafów z 1000 ale tego akurat nie było. a po ogólnych warunkach już mi się nie chciało szukać bo ludziom w kolejce ślina z pyska ciekłą i gromy na mnie z oczu ciskali 😉

 

Wiadomość 4 z 13
ostatnia odpowiedź

Dot.: Problemy z przesyłkami do US

No super ,że poczta zwraca 5 krotność - szczerze mówiąc to mało ważne bo Ebay naliczna każdą "sprawę o nieotrzymany" przedmiot do statystyk . Tym sposobem za nie długi czas żadnej polskiej firmie nie będzie wolno sprzedawać do US. Absurd niestety. Całe nie szczęście polega na tym ,że nie da się zweryfikować czy niektórzy kupujący widząc ,że nie ma śledzenia chcą nas naciągnąć czy też faktycznie nie dostają paczkę . To jest nasz 5 rok sprzedaży na Ebay - tak źle jak teraz jeszcze nie było. Ostrzegam wszystkich polskich legalnych sprzedawaców sprzedających do US. 

Wiadomość 5 z 13
ostatnia odpowiedź

Dot.: Problemy z przesyłkami do US

nie zadne 5 krotnosc, tylko poczta zwraca 110 zł + nadanie i nie wazne czy sie wysyła do Czech czy do USA

 

od tego momentu ze snowu nie ma sledzenie w USA ja wysyłam globalem

Wiadomość 6 z 13
ostatnia odpowiedź

Dot.: Problemy z przesyłkami do US

Na poczatku lutego poczta polska informowala ze lotnisko towarowe w NY nie daje rady przerabiac przesylek, moje z poczatku lutego sa dzisiaj widoczcne tak jak po wyslaniu, zablokowalem  sprzedaz do  USA   bo szkoda sobie konto zepsuc , a tym co sie pytaja to od razu oddaje pieniadze bo widze ze nie ma co liczyc ze sytuacja szybko wróci do normy. 

Wiadomość 7 z 13
ostatnia odpowiedź

Dot.: Problemy z przesyłkami do US

Zobaczymy jak będzie , ja dziś wysłałem paczkę do USA do californi , jeśli znów będzie z nią problem to po prostu zaprzestane tam wysyłać. Wydaję mi się że to może być wszystko ładnie , super sprawnie zoorganizowane przez jakieś siły wyższe i ktoś ma na tym jakiś biznes. Dam znać tutaj jak wygląda sprawa za jakieś 2 tygodnie. Jak byśmy się tak wszyscy zebrali to może byśmy coś wskurali tylko ja kompletnie nie wiem gdzie się z tym zgłosić.

Wiadomość 8 z 13
ostatnia odpowiedź

Dot.: Problemy z przesyłkami do US

Byłem dziś na Poczcie i uzyskałem info że problem ma UPS Wszystko pięknie ,ale klient otworzył sprawe o brak przesyłki

Co teraz  ?? Ebay zwróci mu pieniądze , za kilka dni otrzyma przesyłkę której nie można zobaczyć jako otrzymana

Czy Ebay nie powinien reagować na takie sytuacje

Zarzućmy Ebay e-mailami z problemem NIECH RUSZĄ D..Y

Powysyłali e-maile z programem ochrony sprzedających nie coś z tym zrobią

Nie nawołuje do bojkotu ale mnóstwo ludzi ma problemy i traci klientów i pieniądze

Wiadomość 9 z 13
ostatnia odpowiedź

Dot.: Problemy z przesyłkami do US

Ja mam problem już z 8 przesyłkami....

 

to info ze strony poczty polskiej:

 

Opóźnienia w doręczaniu przesyłek pocztowych w USA – aktualizacja. Delays in the delivery of postal items in the US – update.

W nawiązaniu do komunikatu z 06 lutego br. informujemy, że otrzymaliśmy wiadomość z Poczty Amerykańskiej (USPS) – operatora doręczającego przesyłki pocztowe na terenie USA – że podejmowane są wszelkie kroki w celu zminimalizowania opóźnień w urzędzie wymiany w Nowym Jorku. Pomimo wprowadzenia dodatkowych rozwiązań w procesie technologicznym, nadal występują zaległości w przyjmowaniu poczty od przewoźników lotniczych.

Gdy tylko będą dostępne informacje o normalizacji sytuacji w Nowym Jorku, niniejsza informacja zostanie niezwłocznie opublikowana.

Further to the announcement dated 6 February, Poczta Polska kindly informs that USPS – the delivery postal operator in the United States has advised that necessary steps are taken to minimize delays in the exchange office in New York. Despite the introduction of additional solutions in the process there is still a backlog in receiving mail from the air carriers.

As soon as there is information that the situation is back to normal in New York, it will be published immediately.

 

Aż się wierzyć nie chce że Amerykanie sobie nie radzą...myślałam, że takie akcje to tylko na poczcie polskiej przed świętami....

 

 

 

 

 

 


 

Wiadomość 10 z 13
ostatnia odpowiedź