anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problemy z USPS - opóźnienia w dostawie DUŻE !!!

WItam,

 

Czy ktoś z Was ma jakiś link świadczący o opóźnieniach w dostawach paczek z Polski do USA

 

Terminy ostatnio są tragiczne, 30-50 dni dla paczek priorytetowych, listów poleconych, Global Expres

 

ponad 14 dni czeka się na EMS ,

 

codziennie trzeba odpisywać i uspokajać kupujących, a nie widzę jakiejkolwiek informacji o tym problemie na stronach Poczty czy USPS

 

Dla mnie jest to sygnał aby przejść do Fedex, trochę drożej ale śpię spokojnie i wiem kiedy paczka będzie dostarczona

 

pozdrawiam

Tomasz

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Problemy z USPS - opóźnienia w dostawie DUŻE !!!

Skąd masz to info ? Z własnych obserwacji czy ktos ci te terminy podał ?

Też zauwałyłem że cos jest na rzeczy bo moje przesyłki wysłane 25-30 listopad stoja w miejscu.

 

ORIGIN POST IS PREPARING SHIPMENT

Nov-25-16, 18:07 PM

 

lub

 

Processed Through Facility

Nov-30-16, 16:09 PM, WARSZAWA WER

 

No to Ebay jak zawsze zrobi skok na nasza kase - przypominam ze jezeli odbiorca nie dostanie przesyłki do 30 dni to zaklada spór i dostaje od razu  kase spowrotem. Mimo ze przesyłka dojdzie kilka dni póżniej sprawa jest już nie do odkrecenia i kupujący ma towar i pieniadze.

Ja juz tak stracilem dosyc duzo przez te opozneinia mimo ze kazdy kupujący otrzymał towar. 

Ogólnie przez te złodziejskie zasady to juz ograniczyłem sprzedaż na ebay i moja sprzedaz jest tam niecałe 10% tego co rok temu.

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Problemy z USPS - opóźnienia w dostawie DUŻE !!!

Niestety u nas to samo.

 

Po kilku przesyłkach Global Express nadanych w POŁOWIE LISTOPADA (!!!) ani śladu na stronie USPS.

Klienci wychodzą z siebie, tylko patrzeć jak zaczną wyciągać rękę po kasę za pomocą paypal...

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Problemy z USPS - opóźnienia w dostawie DUŻE !!!

Global express ma termin doreczenia 13 dni roboczych  liczonych od kolejnego dnia po nadaniu.

Po uplywie tego terminu skladaj automatycznie reklamacje - powód zaginięcie.

Kontaktuj sie z WTOK  (WTOK <uslugi.pocztowe@poczta-polska.pl>)  i zapytaj co z przesyłka , widza wiecej w swoich wewnetrznych systemach niz to widac na stronach poczty czy usps. Moje przesyłki długo lezaly w Szwajcarii bo USPS nie podejmował kontenerów z przesyłkami, jak już je zabrał to stały w magazynie na lotnisku w NY nie zeskanowane. Global expres to jest  nie paczka a defakto list polecony i ma odprawy zbiorcze w dodatku w formie elektronicznej wiec urzad celny USA nie ma tu nic do terminów.

W moim przypadku to pomogło bo USPS łaskawie na kolejny dzien po interwencji zeskanowała przesyłki z kontenera który sobie po prostu stał, oczywiście dalej sobie lecieli w kulki, leżały 6 dni i nic z nimi nie robili,  kazalem odbiorcy zainterweniowac, wykonał kilka telefonów i przesyłka cudownie ruszyła w droge po USA. Jedyne co powiedział mój kontrachent to to, że USPS nie jest poważna firmą i żeby wiecej nie wysyłac do niego tą droga.

To były globale nadane 15 listopada, doreczono je w piatek dopiero !!!!!!!!! 9 grudnia.

Bez awantur pewnie dalej by lezały.

Moja rada, dajcie sobei spokój z globalem i pocztą bo to w USA nie funkcjonuje, korzystajcie z brokerów , wiem że drozej ale jest pelen traking i przesyłka na miejscu w 3-5 dni.

 

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Problemy z USPS - opóźnienia w dostawie DUŻE !!!

Wiadomo, że tu cena gra rolę. Chcą dostać napewno przed świętami, wybiorą expresa a nie poczte. Zauważyłem duży wzrost Fedexem, obecnie około 50-60 dziennie (standard ok 20-30). Przesyłka dwa razy droższa ale ludziom zależy na czasie.

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź