Prośba o radę z rozliczeniami

Dzień dobry,

 

sprzedaje na ebay.de ale nie wiem jak wystawiać na koniec miesiąca faktury w PL albo na bierząco. Zaznaczam, że konto mam polskie ale kwoty są w euro przez pay pal lub na konto bankowe. Czy istnieje możliwość drukowania z ebay.pl lub ebay.de faktury z ceną euro i zł z dobrym kursem. Księgowa wymaga ode mnie przeliczonej kwoty na pl na fakturach.

 

Ktoś podobnie sprzedaje i mógłby pomóc jak to mądrze rozliczać ??

 

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

Prośba o radę z rozliczeniami

ja jestem na ryczalcie  wchodze na paypal a nast w szczegoly i drukuje kazda pozycje z osobna

 

a potem opisuje tabela nr ...A/NBP z dnia

15 euro x kurs = się

 

tylko kurs biore z dnia wczesniej niz nastapila sprzedaz i w ten sposob robie juz od ponad 6 lat

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Prośba o radę z rozliczeniami

Dziękuję za odpowiedz,

 

Rozumiem paypal à szczegóły àwydrukuj specyfikacje przesyłki à edytuj i piszesz cenę * kurs z dnia poprzedzającego = kwota ( łączna suma czy koszt wysyłki osobno)

 

I taki wydrukowany dokument dajesz księgowej i to wystarcza??

+ koszty ze paypala prowizji i ebayowskie koszty

I to pasuje ??

 

A z jakiego programu korzystasz, aby usprawnić "utrzymanie, i wystawianie aukcji”??

 

Dzięki wielkie.

 

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Prośba o radę z rozliczeniami

Ja drukuje paragon lub fakturę, wysyłka osobno.

 

Kurs przeliczany według dnia poprzedniego. Na koniec miesiąca wysyłam podsumowanie ile PLN, EUR, USD itd + faktura eBay i Paypal. I to księgowej wystarcza.

 

Ja korzystam ze strony eBaya, nie mam żadnego programu.

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Prośba o radę z rozliczeniami

ja stworzyłem sobie spreadsheet w exelu i tylko wpisuje dane kupujacego kurs waluty i cene jak chcesz to moge ic podeslac nie ma sensu placenia za programy ktore g...o dają

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

Prośba o radę z rozliczeniami

Dzięki za odpowiedz.

Miłośniku Piwa:

 

Gdzie drukujesz faktury na ebay-u ?? Mają one kurs z datą i przelicznik na PLN ??

 

Podsumowanie w euro i pl usd skąd pobierasz?? z ebaya czy codziennie w wpisujesz wartości w exelu??

 

magneticmobel:

 

Czy mógłbyś mi napisać jak wygląda proces od zakupu towaru przez klienta do wysyłki?

 

Zobaczenie na paypalu płatności itd...

 

 

Proszę o ten plik exelowski.

Dzięki za odpowiedz i dziękuje

 

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

Prośba o radę z rozliczeniami

Na eBayu nie drukuje faktur. Robie to na innej stronce - jest wiele tego typu stronek na necie.

 

Podsumowania pobieram z faktur. Wybieram okres od tego do tego i mam podsumowanie na jaką chce walutę, do jakiego kraju itd.

 

 

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

Prośba o radę z rozliczeniami

Dzieki za informację,

 

Mam pytanie czy da się wydrukować na jednej kartce w PayPalu liste wszystkich transakcji z przeliczeniami waluty. Tak jak bym drukował szczegóły wysyłki tylko w jakiejś liście.

 

Pozdrawiam

MIchał

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź