Próba wymuszenia zwrotu

Kupujący próbuje wymusić zwrot pieniędzy ode mnie jako sprzedającego mimo iż nie ma do tego podstaw. Założył sprawę przeciwko mnie. Ebay wysyła mi wiadomości z automatu, w których nie ma żadnych przydatnych informacji.  Z góry zakłada, że jestem winny. TO CHYBA ŻART. Co zrobić? 

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Próba wymuszenia zwrotu

z jakiego powodu konkretnie uwazasz, ze kupujacy 'nie ma podstaw'? zby malo szczegolow aby cokolowiek doradzic

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Próba wymuszenia zwrotu

Sprzedałem kilkadziesiąt letni zegarek. W aukcji zamieściłem zdjęcia naprawdę dobrej jakości, wyraźne i nic nie ukrywające. Na jednym ze zdjęć była pokazana część zegarka z numerem seryjnym. Opisałem zegarek na tyle dobrze na ile potrafiłem. Bez żadych kłamstw. Kupujący po otrzymaniu zegarka sprawdził numer seryjny i okazało się, że tarcza w tym zegarku jest od innego modelu lub co zasugerował kupujący była poddana renowacji. Na tej podstawie domaga się zwrotu pieniędzy i chce bym zapłacił za wysyłkę. 

Ja nie godzę się na to z kilku powodów: W aukcji widniał opis: nie przyjmuje zwrotów - co zauważyłem dopiero po zakończeniu aukcji. Co więcej numer deryjny był widoczny na zdjęciu, a przecież zdjęcia są częścią opisu. Kolejna rzecz, dlaczego kupujący przez zalicytowaniem nie wysłał mi żadnej wiadomości, żeby czegokolwiek się dowiedzieć, zadać pytanie. Jako sprzedający nie po to poświęcam czas na robienie dobrych zdjęć i nie po to tworzę opisy i poświęcam czas by potem tracić pieniądze, czas i nerwy. 

W opisie aukcji opisałem to co widzę w zegarku oraz jego stan zachowania i zamieściłem dobrej jakości fotografie. Zatem dlaczego mam się godzić na zwrot? Nie podoba mi się również to, że ebay wysyła i wiadomości z automatu, które wcale nie są pomocne a z ich treści wnioskuje, że lepiej dla mnie jeśli zwrócę pieniądze. A co z kupującymi, którzy nie zapoznają się z opisem przedmiotów, a ebay to dla nich najwyraźniej zabawa? Dlaczego ebay z nimi nic nie robi?

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Próba wymuszenia zwrotu

Bo sprzedający to oszust. Przyzwyczaisz się.

 

To co napisałeś w tym poście, prześlij polskiemu eBayowi. Odpowiedziałeś już w sprawie?

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Próba wymuszenia zwrotu

Dokładnie zrób tak jak podpowiedział Ci kolega wcześniej, Ebay zawsze na każde pytanie jako pierwsze daje odpowiedzi z automatu (a może sie odczepi) odpowiedz na ta wiadomośc i poproś aby podeszli do sprawy indywidualnie a nie automatycznie. Często takmam i kolejna odpowiedz jest juz pisana "od serca" Powodzenia
Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Próba wymuszenia zwrotu

Zabrali mi środki z paypala. Napisałem im długiego maila. Czekam na odpowiedź. Na paypalu zgłosiłem reklamacje. Póki co tyle.

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Próba wymuszenia zwrotu

Nawet jak zgłaszam naruszenie zasad przez kupującego to ebay nawet mi nie odpisuje. To jakaś żenada. Na dodatek zabrali mi pieniądze, oddali kupującemu, który powiedział, że teraz to on nie odeśle tego zegarka i żebym przestał do niego pisać. Przecież to szlag jasny człowieka może trafić.  Z ebay.com nawet nie mam jak się skontaktować. 

Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź