anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomóżcie w podjęciu decyzji jak ruszyć ze sprzedażą na DE i UK

1. Mamy konto firmowe na Ebay PL
2. Chcemy sprzedawać na Ebay UK I DE
3. Czy powinniśmy to robić zakładając sklep na PL? Czy da się wystawić aukcję ze sklepu Ebay PL na Ebay UK i DE?
4. Czy lepiej jest założyć sklep na Ebay UK jako użytkownik Ebay PL i wtedy wystawiać aukcje? Jakie to ma znaczenie?
5. Czy to samo możemy zrobić na DE tzn. założyć sklep na Ebay DE jako użytkownik PL i prowadzić sprzedaż? Czy można mieć drugi sklep czyli jeden na DE a drugi na UK (logując się jako polski użytkownik)?
6. ...a jeśli nie można mieć dwóch sklepów (jeden na DE a drugi na UK) to czy jedynym rozwiązaniem jest otwarcie sklepu na DE z drugiego konta?
POMÓŻCIE bo już dawno czas minął na zastanawianie.....

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Pomóżcie w podjęciu decyzji jak ruszyć ze sprzedażą na DE i UK

nie ma mozliwosci sprzedawania w zagranicznych serwisach poprzez sklep otwarty na ebay.pl ale majac konto na ebay.pl mozesz na nie otworzyc  sklep w wybranym serwisie zagranicznym > http://pages.ebay.pl/help/export-grow.html#5

 

na innych ebayach jest mozliwosc wykupienia sklepu, ktory daje widocznosc ofert w innych serwisach i specjalne stawki za wystawianie, ale trzeba byc lokalnym sprzedawca zarejestrowanym w takim serwisie zagranicznym

 

o tym, gdzie lepiej otworzyc sklep przy pomocy konta zarejestrowanego na ebay.pl musisz zdecydowac sam - zbadaj rynek, aukcje zakonczone, ceny, koszty wysylki, skad chcesz lub mozesz wysylac itp. i zdecyduj co ma wikszy sens

 

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Pomóżcie w podjęciu decyzji jak ruszyć ze sprzedażą na DE i UK

Proszę o doprecyzowanie bo mam wrażenie że jedno zdanie wyklucza drugie...

Napisałeś, że na konto w serwisie PL mogę założyć sklep na zagranicznym serwisie - czyli z tego zrozumiałem, że mając konto na Ebay PL mogę mieć sklep na Ebay UK

W drugim zdaniu piszesz, że żeby to zrobić to trzeba być zarejestrowanym w danym serwisie, czyli być sprzedawcą lokalnym - czyli z tego zrozumiałem, że mając konto na Ebay PL jednak nie mogę założyć sklepu na Ebay UK.
Proszę o rozwianie moich wątpliwości....

Jeśli chodzi o Twoje trzecie zdanie... co oznacza skąd chcę wysyłać? Jaki to ma związek z tematem? Wysyłać chcę z Polski... moje pytanie dotyczyło tego czy mogę będąc zarejestrowanym na Ebay PL mieć otwarty sklep na Ebay UK dzięki czemu będę płacił niższe stawki za wystawianie (czy to możliwe?) ...kolejnym pytaniem było to czy mając taki sklep na UK (jeśli to możliwe) mogę mieć drugi na DE? (czy to możliwe?) Czy możliwe jest posiadanie kilku sklepów (UK, DE, PL) przypisanych do jednego konta (PL), czy trzeba mieć do każdego konta jeden sklep?

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Pomóżcie w podjęciu decyzji jak ruszyć ze sprzedażą na DE i UK

majac konto na ebay pl mozesz miec sklep na wybranym zagranicznym ebayu ale tylko jeden na konto

 

na wiekszosci ebayow sa 3 poziomy/typy sklepow. sprzedawca lokalnym trzeba byc tylko w przypadku jednego z nich, ktory zapewnia widocznosc ofert w innych serwisach i specjalne stawki za wystawianie, co nie jest dostepne w pozostalych sklepach ebay, gdzie nie trzeba byc zarejestrowanym w danym serwisie, aby je wykupic

 

skad chcesz wysylac = towar mozna magazynowac za granica i stamtad wysylac, jesli ma sie takie mozliwosci

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Pomóżcie w podjęciu decyzji jak ruszyć ze sprzedażą na DE i UK

Jeżeli otworzę sklep na ebay.pl to czy mam takie same opcje sprzedaży jeżeli wystawie produkt na ebay.de ?

Czy lepiej od razu otworzyc sklep na ebay.de. Ale nie mam w niemczech meldunku i niemieckiego nr konta bankowego.

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Pomóżcie w podjęciu decyzji jak ruszyć ze sprzedażą na DE i UK

Witam co masz na mysli pisząc "czy mam takie same opcje sprzedaży jeżeli wystawie produkt na ebay.de"?

Logujesz sie na ebay.de i wystawiasz, na pewno twoje aukcje będa troche lepiej widoczne niż byś wystawił na pl. Otwarcie sklepu- możesz tylko mieć jeden przypisany do danego konta więc decyzja na którym de,uk,pl to tylko kwestia czystej kalkulacji kosztów wystawiania. Jesli posiadasz duzo aukcji i sprzedajesz na rynek niemiecki to bardziej opłaca sie założyć tam sklep.Top Shop  abonament 50Eur(200zł) ale możliwość bezpłatnych 2500 aukcji co miesiąc mając tą samą ilość na sklepie PL koszt co miesiąc 3000zł Mieć nie mieć 2800 w kieszeni wybieram 1 opcję. Niestety z innych przywilejów nie skorzystasz typu odniżone stawki prowizji za sprzedaz czy wystawianie na innych portalach europejskich bo musiałbys mieć konto na DE zarejestrowane. Wcześniej mielismy sklep na PL potem został przeniesiony na DE, wiedząc wcześniej zrobiłbym to od razu na DE Musisz sie liczyc tylko z tym że jesli masz juz aukcje wystawione i wykupiony sklep na PL to wszystkie aukcje idą w kosmos. Bedą widzoczne przez 30 dni ale nikt nie bedzie mógł nic kupić.

Tutaj jak podawał inny uzytkownik możesz poczytać o kwotach abonamentów: http://pages.ebay.de/help/sell/businessfees.html

Mam nadzieję że mogłem jakoś pomóc w tej kwestii, życzę udanych sukcesów Emotikon: Mrugający

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź