Polityka e-bay.

Jak działa monitoring na stronach e-bay? Ano jak chce. Już miałam problemy kilka miesięcy temu, jak zaczął pokazywać mi nieznane strony po angielsku, nieznanej mi firmy. Pisałam za wczasu, bo się bałam reklamacji. Poprawili i udało się.
Od wczoraj widzę na wysyłce do w monitoringu zamiast standardowego okienka z danymi Poczty Polskiej jest okienko z firmy
USPS Tracking®
Mam 6 przesyłek w sprzedanych, gdzie wisi mi od miesiąca, że przesyłka w drodze. Z powodu jednej już mam zabrane 80 zł, bo kupujący zgłosił brak, a e-bay na podstawie monitoringu oddał mu kasę.
Mam podejrzenie, że to jakiś błąd między Poczta Polską, a e-bay, lub PP, a pocztą UK. Tylko dlaczego ja zaczęłam tracić kasę?
Znając życie, to nikt się nie przyzna do błędu. Najprostszą drogą jest obrabować sprzedawcę, jak kupujący zobaczy, że tracking się urwał w pół drogi i zgłosi brak przesyłki.
Czy ktoś wie o co tu chodzi?

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Polityka e-bay.

chodzi o zasady ebay money back guarantee https://www.ebay.com/help/policies/ebay-money-back-guarantee-policy/ebay-money-back-guarantee-policy...  

 

When a buyer doesn't receive an item

 

Information required to prove a successful on-time delivery is all of the following:

  • The tracking number provided by the shipping company uploaded to the site by the seller before the estimated delivery date;
  • A delivery status of "delivered" (or equivalent in the country to which the item was delivered);
  • The date of delivery;
  • The recipient's address, showing at least the city/county or zip code (or international equivalent) that matches the address displayed on the Order details page; and
  • Signature confirmation, if an item has a total cost of $750 or more.

If we determine that the item wasn't successfully delivered or collected, a refund of the full cost of the item and original shipping is sent to the original payment method or to the buyer's PayPal account. 

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Polityka e-bay.

A co to są za zasady oparte na widzi mi się kilku mądrali z e-bay.
Jak ich prawo ma się do międzynarodowego prawa. Nijak.
Robią dyktat własnego urojonego we łbach niby regulaminu i okradają ludzi.
Mnie zabrali kasę, zabrali też prowizję od aukcji, która została anulowana zwrotem kasy, a teraz monitoring ruszył z miejsca. Okazuje się, że ci zachodni kapitaliści demokraci z UK trzymali przesyłkę z Polski miesiąc czasu.

Nadanie 2019-11-30 08:42 UP
Przesyłka w transporcie 2019-11-30 11:00
Wysłano z Polski 2019-12-03 01:56 WER Warszawa
Przyjęto w kraju przeznaczenia 2020-01-03 08:20 LANGLEY HWDC
Wysłanie przesyłki 2020-01-03 09:11 International Postal System

I kto na tym stracił - Polka. Zaufała niby ochronie na e-bay.
Pic na wodę. Firma do d.... i ich regulamin do d.......

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Polityka e-bay.

Ebaty to rynek konsumenta czyli panuja dwie zasady: 1. klient ma zawsze racje
2. jesli klient nie ma racji: odnies sie do punktu pierwszego

Powod: klient to ten ktory placi a to jest wszystko o co tu chodzi. Jesli nie bedzie klienta bo cos mu sie nie spodoba to nic z tego chozjastwa nie bedzie. Dbajmy o klienta zatem ale bronmy sie przed tymi ktorzy oszukuja bo system na to pozwala.
1 nie sprzedawaj na Ebay rzeczy drogich czy chodliwych szczegolnie w telefonach czy grach.
2. nie sprzedawaj do krajow podwyzszonego ryzyka (Polska niestety do nich naleazy - za duzo kombinatorow)
3. nie sprzedawaj kupujacym o niskim dorobku, lub z neutralmi
4. przyjmuj zaplate tylkio przelewem w sytuacjach watpliwych
Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Polityka e-bay.

5. Daj sobie spokój z e-bay i Pay Pal jak jesteś normalnym człowiekiem. To portal dla złodziei. 

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź