anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podatek i faktury w DE, sprzedaż komercyjna

Cześć,

prośba o pomoc do prowadzących sprzedaż z NIP PL poza Polską w UE, w moim przypadku DE.  Z tego co się zorientowałem, sprzedaż za granicę normalnie z VAT 23%. Jedynie B2B, gdy potwierdzony jest NIP to VAT 0%.

I teraz jak to wygląda od strony eBay?

1) Wystawiam przedmiot, np. na eBay.de, w rubrykę VAT gdzie wypełniam dane przedmiotu wpisuję 23%?

2) Kupujący z automatu nie dostaje FV od eBay, może jednak o nią poprosić przed finalizacją transakcji, a ja mogę ją wystawić jemu za pomocą eBay (działania->sprzedane, lista rozwijalna z akcjami przy przedmiocie)?

2A) Taka faktura zawiera VAT 23%, więc w przypadku sprzedaży B2B jest chyba mało użyteczna, da się to rozliczyć z VAT 0% po sprawdzeniu takiej firmy, czy ma nip eu?

3) Za sprzedany towar wystawiam paragon fiskalny, dla księgowości daję wyciąg z paypal jako podstawę rozliczenia?

4) Kupującemu do przesyłki muszę dołączyć jakiś dowód zakupu, czy coś, czy on ma potwierdzenie z eBay/paypal i to jest wystarczające, jako podstawa zawarcia transakcji? Czy też muszę wysyłać jemu paragon?

 

Proszę o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników, dla mnie to dziewiczy temat, a od eBay ciężko jest jakieś precyzyjne informacje uzyskać. Jeżeli macie wiedzę na temat któregokolwiek punktu, będę zobowiązany za każdą pomoc.

Wiadomość 1 z 1
ostatnia odpowiedź
0 ODPOWIEDZI 0