anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pierwszy sprzedany przedmiot do USA o dużej (jak dla mnie) wartości

Witam wszystkich sprzedawców,


 


Udało mi się sprzedac wreszcie przedmiot o sporej wartości do USA. Mam w związku z tym kilka pytań, na które nie znam odpowiedzi, może bardziej doświadczeni sprzedawcy pomogą mi na nie odpowiedziec.


 


Specyfikacja przedmiotu:


Multimedia o wartości 149 dolarów, przesyłka gratis. Przedmiot będzie wysłany z PL do USA.


 


Pytania:


 


1. W jaki sposób najlepiej wyslac przedmiot? Tak aby było w miarę tanio i bezpiecznie.


 


2. Jakie kwity trzeba wypelnic przy wysylce? (customs, etc.)


 


3. Jakimi opłatami (cło, vat?) i w jakiej wysokosic moze byc obarczony kupujacy w USA?.


 


4. Jakie sa mozliwosci zmniejszenia dodatkowych oplat wymienionych w pkt. 3?


 


5. Czy warto zmniejszac oplaty wymienione w pkt. 4, czy groza za to jakies konsekwencje prawne? Innymi slowy czy warto sie w to bawic?


 


Dziekuje za poswiecona uwage i pozdrawiam


 


sir.vis

eBay.pl to Twoje okno na świat!
Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Pierwszy sprzedany przedmiot do USA o dużej (jak dla mnie) wartości

1. jeśli przedmiot nie waży więcej niż 2 kg możesz wysłać listem poleconym (może być w kartonie, pudełku po butach), do usa nie ma możliwości wysłania paczką/listem wartościową/ym


 


2. tylko deklaracja celna CN22 (zielona naklejka), dostaniesz na poczcie, a jak nie mogę zeskanować i wysłac na mejla


 


3. jeśli wpiszesz towar po angielsku i prawdziwą, a nie zaniżoną wartość obejdzie sie bez problemu


 


4.5 jak w 3 pamiętaj, że każda paczka/przesyłka jest otwierana z urzędu, to po co kombinować


 


jesli nie nakleisz nic to otworzą, sprawdzą zawartość i obarczą opłatami celnymi kupującego


 


 

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Pierwszy sprzedany przedmiot do USA o dużej (jak dla mnie) wartości

Shaver dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie, czy multimedia o wartości 149$ mogą podlegac opłatom celnym? Jeśli tak to w jakiej wysokości?


 


Z góry dzięki


 


pozdr.

eBay.pl to Twoje okno na świat!
Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź