anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Parę pytań początkującego sprzedawcy.

Witam wszystkich.

Postanowiłem spróbować swoich sił na ebay. Mimo strachu przed zagranicą i Paypalem postanowiłem zaryzykować oszczedności życia. Mimo wertowania stron pomocy przez kilka nocy, mam pare pytań.

1. Na co uważać i czego się wystrzegać podczas sprzedaży za granicę?

2. Czy często się zdarza że kupujący, mimo otrzymania towaru, zakłada spór w PayPal?

3. Jak znieść limity sprzedaży? (mam teraz aucje w UK - 10szt; w Niemczech 9szt)

4. Jesli założę sklep ebay w Polsce to na innych serwisach też będę go miał?

5. Jak ustawić aukcję "do odwołania"?

6. Czytałem także że do stworzenia polityki zwrotów niezbedny jest prawnik (takie info znalazłem w internetach). Jest aż tak źle?

 

Dziekuję za przebrniecie przez ten tekst.

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam. Marcin

Wiadomość 1 z 13
ostatnia odpowiedź
12 ODPOW. 12

Parę pytań początkującego sprzedawcy.

1. wysyłaj priorytetem z numerem śledzenia; zawsze sprzedawaj rzeczy które masz fizycznie na stanie; rób dobrej jakości zdjęcia; opisuj dobrze przedmiot; nie trzymaj dużej ilości kasy na koncie Paypal - staraj sie wypłacać jak dobry kurs; odpowiadaj szybko na pytania kupujących

2. u mnie bardzo rzadko

3. nie zniesiesz, posprzedawaj coś i napisz aby zwiększyli Ci limity, i tak co miesiąc

4. ja mam w UK bo tam największą sprzedaż mam, raczej tak

5. musisz mieć sklep

6. po kiego kija? wszystko masz podczas wystawiania przedmiotu

Wiadomość 2 z 13
ostatnia odpowiedź

Parę pytań początkującego sprzedawcy.

Dzieki za odpowiedź! Poprawiłeś mi samopoczucie 🙂

Powolutku sobie zbuduje renomę. Paczkę za granice wysłałem z nr śledzenia bo sam jestem ciekaw jej losów.

A napisz mi proszę jeszcze jedno. Lepiej dać niższą cene + wysyłka czy wyższą cenę + darmowa wysyłka?

Jak na zachodzie do tego ludzie podchodzą?

Wiadomość 3 z 13
ostatnia odpowiedź

Parę pytań początkującego sprzedawcy.

Aukcje do odwolania mozesz ustawic w opcji "kup teraz" masz tam do wyboru : "na miesiac" albo "do odwolania". Pamietaj ze oplaty ktore ustawisz za wystawienie beda wowczas automatycznie przenoszone na nast. miesiac.

 

Aukcja skonczy sie automatycznie gdy ilosc przedmiotow zostanie wyczerpana.

 

Kupujacy wola darmowa wysylke i wola "kup teraz". Na Ebay placisz prowizje i za cene sprzedazy i za koszt wysylki (odmiennie niz na Allegro) wiec nie ma potrzeby zawyzania kosztu wysylki aby obnizyc cene.

 

Kupujacy nie lubia niespodzianek szczegolnie typu kuszacej ceny a za nia ukrytych kosztow. Nikt tego nie lubi. 

**************************************
Wiadomość 4 z 13
ostatnia odpowiedź

Parę pytań początkującego sprzedawcy.

Z wysyłką nie zamierzam nic kombinować i krecić. Chodziło mi o podejście psychologiczne 🙂

Dziękuję za odpowiedź.

Wiadomość 5 z 13
ostatnia odpowiedź

Parę pytań początkującego sprzedawcy.

No to podejście jest takie, że jak dasz za wysoką cenę wysyłki to będziesz miał niższy DSR a na tym sporo stracisz.
Wiadomość 6 z 13
ostatnia odpowiedź

Parę pytań początkującego sprzedawcy.

A co to jest DSR?

Wiadomość 7 z 13
ostatnia odpowiedź

Parę pytań początkującego sprzedawcy.

http://pages.ebay.pl/help/feedback/detailed-seller-ratings.html

Czyli kochane gwiazdeczki. Jak oferujesz darmową wysyłkę, to automatycznie otrzymujesz 5 gwiazdeczek za "obsługę i wysyłkę". Inaczej będziesz dostawał mało gwiazdeczek i tym samym stracisz na Top Rated Seler.
Wiadomość 8 z 13
ostatnia odpowiedź

Parę pytań początkującego sprzedawcy.

Od 20 sierpnia nie bedzie juz mozna oceniac cene wysylki i tak zwanego handling.   Nareszcie Ebay wyszedl z zalozenia ze jesli nie podoba cie sie cena to po co kupujesz a potem narzekasz

 

Wiadomość 9 z 13
ostatnia odpowiedź

Parę pytań początkującego sprzedawcy.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Muszę jeszcz przebrnąć przez te 10 komentarzy nieszczęsne.

Jeśli ma ktoś pomysł jak to ogarnąć zapraszam do kontaktu! 🙂

Wszystkiego dobrego!

Wiadomość 10 z 13
ostatnia odpowiedź