Oszustwo?

Witam. Pierwszy raz sprzedaję coś na ebay. Wybrałem ebay.pl z możliwością wysyłki do państw EU. Moja aukcja za 20 tys złoty została zakończona kupnem. Użytkownik poprosił mnie o coś takiego... czy to nie jest jakiś wałek?
ebay.PNGebay2.PNG

Wiadomość 1 z 12
ostatnia odpowiedź
11 ODPOW. 11

Oszustwo?

Wysylaj zawsze na adres podany w podsumowaniu zamówienia na ebay i paypal (powinny byc identyczne), a nie na inny podany osobno przez kupujacego po zakupie > anulujcie trnsakcje i niech kupujacy wprowadzic sobie w ebay poprawny adres wysylki i moze kupic ponownie, choc jesli wydaje sie podejrzany zablokuj mu mozliwosc zakupu w przyszlosci

 

Widze ze wystawiles raz jeszcze. Do US i w przypadku drozszych artykułów wysylaj najlepiej czyms z solidnym trackingiem i potwierdzeniem dostawy

 

Wiadomość 2 z 12
ostatnia odpowiedź

Oszustwo?

tracking mu nic nie da,kupujący otworzy return request i odeśle mu stare gacie,pieniądze stracone,miałem już taki przypadek

Wiadomość 3 z 12
ostatnia odpowiedź

Oszustwo?

bez trackingu, zwlaszcza przy przesylce do usa, nie ma żadnych szans w przypadku problemów

 

co do odesłania 'starych gaci' w ramach zwrotu, nie generalizowałbym choc zawsze moze sie zdarzyc cwaniaczek tu czy gdzie indziej, ale to nie jest norma, można też zrobić protokól z odbioru

Wiadomość 4 z 12
ostatnia odpowiedź

Oszustwo?

mocno podejrzane. Angielski taki....zagraniczny.

Jesli poprosi o wysylke z ecrow to sobie odpusc na 100%.

Wyslalbym mmu invoice przez Paypal aby zobaczyc jak zareaguje ale, prawde mowiac nie ryzykowalbym takiej sumy szczegolnie ze masz dorobek zerowy. Ebay zwroci mu pieniadze gdy tylko on otworzy spor z jakiekokolwiek powodu - jak pisze Razor.

 

Albo sprzedaj z wplata na konto bankowe albo z odbiorem osobistym. Allegro?

Wiadomość 5 z 12
ostatnia odpowiedź

Oszustwo?

protoków odbioru? obudź się,nawet gdybyś miał miał świadków w postaci kierownika poczty to ebay ci tego nie uzna,oni nie uznają żadnych dowodów oprócz "widzimisię "kupującego. Wysyłanie towaru za 20k PLN to według mnie strzał w stopę.Gość mnie orżnął na 300 GBP i przygotował tak prymitywne dowody kradzieży towaru z paczki że aż zęby bolą,w dodatku przyznał się żę to nie on odbierał paczkę i że paczka leżała 2 dni poza jego zasięgiem w innym domu.Ebay-owi zajęłby 2-miesiące żeby mi pokazać ostatecznie środkowy palec.

Wiadomość 6 z 12
ostatnia odpowiedź

Oszustwo?

czyli wg twojego toku rozumownaia najlepiej nic nie robić...

 

kazdy bazuje na swoich doswiadczeniach i ja wole wyslac z potwierdzeniem odbioru czy robic protokol odbioru przy zwrocie, bo jeszcze nigdy mi to nie zaszkodzilo

Wiadomość 7 z 12
ostatnia odpowiedź

Oszustwo?

wiesz... robić,ale są różne odcienie szarości,ja jako firma wliczę sobie w straty oszustwo.Z mojego doświadczenia wynika że sprzedawca prywatny jak i profesjonalny nie ma żadnej szansy obrony swoich praw (roszczeń) Gdybyś chciał to moglibyśmy przeprowadzić eksperyment,ja wykorzystałbym swoją wiedzą o mechanizmach oszustw klientów na ebay a ty swoją.Gwarantuję Ci że straciłbyś wszystko co do grosza i jeszcze zapłaciłbyś prowizję.Gdybym chciał mógłbym załatwić "na cacy" każdego sprzedawcę bo wiem jak mnie załatwiano.

Wiadomość 8 z 12
ostatnia odpowiedź

Oszustwo?

przychamuj trochę z tymi gwarancjami tego, co mógłbyś, a czego nie. sprzedaje tak, jak uwazam za stosowne, choc nie wykluczam, zemoglibysmy sie czegos nowego od siebie nauczyc 🙂

 

wszedzie moga zrobić przekręt , ale jeśli już to też na krótką metę i niestety trzeba brać na klatę, spróbuj nie wziąć tu czy gdzie indziej

Wiadomość 9 z 12
ostatnia odpowiedź

Oszustwo?

widzę że w dalszym ciągu nie rozumiesz o co biega,w takim razie kończę tutaj dyskuję

Wiadomość 10 z 12
ostatnia odpowiedź