anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niesprawiedliwe podejście PayPal do sporów !!!

Witam.Ostatnio jako Kupujący otrzymałem koszulkę piłkarską,która ewidentnie jest spreparowana/podrobiona przez Sprzedającego.Po wysłaniu wiadomości do Sprzedającego i braku odpowiedzi otworzyłem spór,po czym roszczenie i otrzymałem PO CHWILI komunikat takiej treści:"Zakończyliśmy badanie sprawy w związku ze złożonym roszczeniem. Zgodnie z postanowieniami Umowy z użytkownikiem zgłaszane roszczenia mogą dotyczyć wyłącznie przesyłki towarów. Nie mogą one dotyczyć cech lub jakości otrzymanych przedmiotów. W związku z tym nie możemy cofnąć tej transakcji ani dokonać zwrotu pieniędzy."
Dzień później inny kontrahent z Niemiec otworzył spór na podstawie którą określił jako "imitacja".Otrzymał przedmiot 27.05 i wystawił komentarz pozytywny,po 8 dniach,tj.04.06 stwierdził,że "koszulka nie spełnia jego oczekiwań",chcąc zwrócić towar.Odpowiedziałem uprzejmie,że czas na zwrot minął i powinien był to uczynić wcześniej.10.06 napisał,że koszulka jest podróbką,co jest ewidentnym kłamstwem - na Ebay jest mnóstwo identycznych i nikt nie zgłasza wątpliwości co do jej oryginalności.
Summa summarum Kupujący po prostu znalazł pretekst do wytoczenia sporu,który został przez PayPal uznany i nie miałem innego wyjścia jak zmienić go w roszczenie - wysłałem wyjaśnienie do PayPal.Zastanawiam się na jakiej zasadzie w pierwszym przypadku jako Kupujący nie miałem prawa do zwrotu na podstawie "niezgodny z opisem",a w drugim przypadku Sprzedający miał takie prawo. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Wiadomość 1 z 1
ostatnia odpowiedź
0 ODPOWIEDZI 0