anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący żąda zwrotu pieniędzy, a dzień wcześniej wystawia te produkty na sprzedaż

Cześć Wam!

 

Praktycznie chyba pierwszy raz sprzedaje na ebay (płatność paypal) i od razu problemy, zamrożone pieniądze na paypal i sprawa ciągnąca się dniami.

 

Sprawa polega na tym, że wystawiłem buty na facebooku (marketplace), a następnie na ebay żeby otrzymać...rzekomą ochronę.... Odezwał się kupujący z Węgier na fejsie. Podpytał czy mam więcej butów w tym rozmiarze, powiedziałem, że tak, wysłałem mu jakie to buty (wszystkie ten sam rozmiar) oraz opisałem stan wraz ze zdjęciami. 1 pare wystawiłem za około 23 eu, gdy chciał więcej butów to już zeszliśmy na ok 70 euro za 6 par (2 pary w perfekt stanie reszta dobry stan co zresztą opisałem każdą wadę itd wraz ze zdjęciami). 

 

Okej, teraz do rzeczy. Buty wraz z takimi samymi zdjęciami co wysłałem mu na messengerze wystawiłem na ebay. Kupujący kupił, przelał pieniądze na paypal oraz zamówił kuriera. Buty nadałem. Po 2 dniach od odebrania paczki kupujący zakłada spór ze rzekomo buty w zlym stanie i nie bedzie ich uzywal. Zada zwrotu kasy i podpiera się swoimi zdjęciami gdzie buty wyglądają identycznie jak na moich zdjęciach więc gdzie tutaj niezgodność z opisem.... Odpisalem ze przeciez byl o wszystkim poinformowany itd. Zaproponowalem 12eu zwrotu bo nie bede sie bawil w przesylki itd. Jest brak odpowiedzi do tej pory. Jednakże jestem pewien ze jest to proba wyludzenia pieniedzy poniewaz dzień wcześniej kupujący wystawił na marketplace 4 pary moich butów! + 1 swoja pare. 2 pary - te w bardzo dobrym stanie - musiał zostawić sobie. Wystawił za 100 funtów 5 par butów. A otworzył spór o zwrot ze rzekomo buty w zlym stanie, a wystawia mniej butó za prawie dwukrotnie wyzsza cene. Przeciez to jawne wyłudzanie pieniedzy.... 

 

Jakie szanse mam na anulowanie tego zwrotu? Mam wszystkiego screenshoty itd. Kontaktowalem sie z ebay.pl na facebooku, rzekomo przeslali sprawe gdzies dalej. Wiadomosci dostawane na ebay wygladaja jak kopiuj wklej....

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Kupujący żąda zwrotu pieniędzy, a dzień wcześniej wystawia te produkty na sprzedaż

P.S. Środki z Paypal przelałem od razu na moje konto bankowe. Na Paypal mam -270zł. Czy Paypal może jakimś sposobem pobrać sam sobie z mojego konta? Przecież wtedy jest to pośrednictwo w oszustwie...

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Kupujący żąda zwrotu pieniędzy, a dzień wcześniej wystawia te produkty na sprzedaż

Wiem, że stare ale nic ci nie mogą zrobic, przegraja w kazdym sądzie, olej ich.

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Kupujący żąda zwrotu pieniędzy, a dzień wcześniej wystawia te produkty na sprzedaż

Jako Polak przegrasz z e-bay i Pal Pal na każdym etapie. Słowo kupujacego jest ponad wszelkie dokumenty i racje sprzedającego. Minus na koncie musisz uzupełnić, bo zamkną ci możliwość handlowania i kupowania na tych serwisach. Będą straszyć firmami windykacyjnymi.

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Kupujący żąda zwrotu pieniędzy, a dzień wcześniej wystawia te produkty na sprzedaż

to jest ta ich zachodnioeuropejska demokracja ........ tylko bardziej przypomina ona metody kacapsko-brunatnokoszulowe

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź