anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszty wysyłek a mozliwość wyboru kraju

Witam.

Chciałbym zapytać w imieniu kolegi który sprzedaje przez ebay.

Jest to firma która sprzedaje na wszystkie kraje.

Problem pojawia się przy kosztach wysyłki np na wszelakie wyspy (np majorka czy wyspy kanaryjskie).
Wyspy te należą do krajów które określa się w kosztach wysyłki (np ustala cenę 12 euro za koszt wysyłki do Hiszpanii). Jednak czasami klient z Hiszpanii kupi coś na wyspy Kanaryjskie gdzie koszt wysyłki jest znacznie większy niż na kontynentalną Hiszpanię. W opcjach wysyłki Ebay NIE MA wyszczególnionych wysp - więc nie można wybrać między kontynentem a wyspami. Podobnie jest to przy wyspach Grecji, Włoch, Francji czy przy Cyprze - są one traktowane przez Ebay jako kraje europejskie (jako europa) i nawet jeżeli uda się ustalić cenę dla kraju , to cena będzie ujednolicona, więc albo każdy klient zapłaci o wiele wyższą cenę (bo trzeba uważać na koszty wysyłki na wyspy), albo sprzedawca da normalną cenę (jak na kontynent), i będzie musiał dopłacać do kosztów wysyłki na wyspy.
Czy sprzedawca po sprzedaży może poprosić klienta o dopłatę do kosztów wysyłki np na wyspy ?
(może np dodać adnotacje w aukcji że przy klientach z wysp będzie możliwa dopłata do kosztów wysyłki ?)
czy jest to zgodne z ebay ? Jak to rozwiązać ?
A może to jednak da się jakoś w Ebay ustawić ?

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Koszty wysyłek a mozliwość wyboru kraju

Rozwiń menu pod kontynentem a będziesz mógł wybierać kraje indywidualnie. Nie można wybrać części kraju jak. Np wyspy czy terytoria zamorskie czy jednostki wojskowe.

Po zakończeniu aukcji jest wbrew zasadom ebay żądać jakiejkolwiek dopłaty.

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Koszty wysyłek a mozliwość wyboru kraju

dzieki za odpowiedź
Napisałeś:


@guangxi_hone  napisał(a):

Po zakończeniu aukcji jest wbrew zasadom ebay żądać jakiejkolwiek dopłaty.


A co jeżeli aukcja jest nadal a klient kupił produkt - czytaj mamy np 20 ofert danego produktu ? ( a klient kupił np 1 sztukę? )
Mozna wtedy prosić klienta o dopłatę do kosztów wysyłki ?
Jeżeli tak to jak to zrobić zgodnie z zasadami ebay by nie mieć później problemów ze strony Ebay ?

Co do krajów to są wyszczególnione i już ustawione na tyle ile się dało - ale nie wszystkie (np nie ma CYPRU).
Jak w takim razie rozwiązać koszt wysyłki przesyłek na Wyspy Kanaryjskie, Sardynię, Maderę, Azory, Majorkę, Minorkę, Ibizę, Sycylię, Korsykę, wyzej wymieniony Cypr oraz wszystkie wyspy Greckie których jest trochę. Jak widzicie problem dotyczy dużej ilości lokalizacji - wysp jest kilkanaście w samej europie.

Przewoźnicy (kurierzy, oraz poczta) mają osobne stawki wysyłki na wyspy, często sięgające nawet 80% więcej niż na kontynent. Ebay powinien rozważyć możliwość rozszerzenia opcji wyboru krajów (regionów) jeżeli chodzi o wysyłkę. Na tą chwilę sprzedawcy muszą albo tracić (dopłacać) do kosztów wysyłki na takie "rejony", albo zrezygnować z sprzedaży dla klientów z wyżej wymienionych lokalizacji, co nie bardzo jest zgodne z regułami ebay (bo nie można wykluczać ze sprzedaży do krajów jeżeli chodzi o Europę).

Jest jakieś sensowne rozwiązanie takiej sytuacji ? gdzieś to zgłosić ?









Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Koszty wysyłek a mozliwość wyboru kraju

Po zawarciu umowy o kupnie (wygraniu aukcji czy kup teraz) jest wbrew zasadom ebay żądać jakiejkolwiek dopłaty.

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Koszty wysyłek a mozliwość wyboru kraju

Ok dzieki za odpowiedź - ale niestety to nie rozwiązuje problemów kosztów wysyłki do niektórych krajów (adresów)

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Koszty wysyłek a mozliwość wyboru kraju

Nie mam tego problemu ponieważ oferuję darmową wysyłkę (kupujący lubią gdy wysyłka jest darmowa) ale mogę zasugerować utworzenie swojej własnej tabeli kosztów wysyłki. Jest taka możliwość na eBay.com ale czy eBay.pl oferuje to nie wiem. W niektórych przypadkach oferuje (również na eBay.com) tzw. kalkulowaną wysyłkę gdzie podaję wymiary i wagę paczki a kupujący, na tej podstawie, jest w stanie wybrać odpowiadającą mu metodę wysyłki. Sprawdź czy na eBay na którym sprzedajesz jest możliwość ustawienia takowej.

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Koszty wysyłek a mozliwość wyboru kraju

Ale co z tego ze podam wagę i wymiary wysyłanej paczki, jak np koszt wysyłki do Hiszpanii mogę ustawić tylko jeden (nawet kiedy ustalam dla samej Hiszpanii). Klient kupuje z wysp Kanaryjskich i okazuje się że muszę dopłacić do wysyłki więcej niż sam koszt wysyłanego produktu.

Tak jak napisane w postach wyżej - Malta to kraj Europejski którego nie chcę wykluczać a koszt wysyłki tam jest średnio o 80% wyższy niż koszt wysłania do Włoch (na ląd). A kraju MALTA - nie ma w wykazie krajów na Ebay (w ebay nie istnieje możliwość podania ceny na Maltę innej niż dla reszty Europy). Malta jest ujęta w Ebay jako kraje europy i tyle...

Sprzedając towar dla klienta na Maltę albo muszę dopłacić do interesu albo muszę anulować zamówienie by nie narazić się na koszty, ale po anulacji tracę klientów i dochody, i nie wiem czy nie mogę dostać negatywnej opinii od klienta że mu anulowałem zamówienie. Wykluczać Malty według Polskiego prawa chyba nie mogę bo nie można wykluczać Europejskich krajów ze sprzedaży (jeżeli juz sprzedaję za granicę).

Cenniki otrzymane od firm kurierskich zawsze obejmują kraje i regiony na lądzie i na wyspach. Te na wyspach są ze znanych powodów bardzo wysokie (koszty logistyczne-samolot lub statek).
I teraz będąc sprzedawcą nawet chcąc "Uśrednić" ceny dla lądu i wysp, znacznie podnoszę koszty wysyłki paczek na ląd (żeby te pokryły koszty wysyłki na wyspy), co jednak odstrasza klientów (szczególnie tych kupujących z lądu).

Takie reguły są dla sprzedawców niczym loteria.... sprzedam towar za określoną kwotę... ale wyślę za kwotę X i albo na tym zarobię albo stracę.





Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź