Koszty prowizji na EBAY.DE

Witam! Sprzedaję od jakiegoś czasu na EBAY.DE, otworzyłem sklep i jestem w szoku z prowizją jaka mnie spotyka.

Podam na przykładzie : Sprzedałem używaną pompę ABS za kwotę 449euro 

Cena końcowa: EUR 449,00 (Kup teraz), prowizja od ceny końcowej w wysokości EUR 40,410000 przeliczona na 176,215182 zł po kursie 4,36068 (na dzień 02-09-2016).

 

Natomiast w obciążeniach nie widnieje kwota 176,215 co i tak jest dużo tylko kwota uwaga 216 zł !!!!!!!!!!!!

 

Do tego doliczmy

Kup teraz), prowizja od ceny końcowej dla wysyłki w wysokości EUR 1,800000 przeliczona na 7,849229 zł po kursie 4,36068 (na dzień 02-09-2016).

 

Natomiast w obciążeniach widnieje kwota 9,65!!!!! 

 

Nie wspominam już o prowizji paypal która skasowała mnie za tą transakcje 16euro. 

Po podliczeniu wszystkich kosztów zbiera się 216+9,65+65= 290zł 

 

Doliczają do tego podatek który muszę zapłacić w urzędzie skarbowym, mój zarobek wogóle nie istnieje wtedy. 

Mam dwa pytania, czy istnieją jakieś sposoby na obniżenie tych kosztów?? 

Oraz drugie dlaczego w obciążeniach widnieje większa kwota niż powinna być w rzeczywistości. 

 

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Koszty prowizji na EBAY.DE

Prowizja wynosi 9% więc dobrze policzyli. Można ją trochę obniżyć z abonamentem sklepu top lub premium-ale musisz się zastanowić przy jakiej wysokości sprzedaży oplaca się założyć ten wielkości sklep.

 

Tutaj opłaty za abonament i prowizje :

 

http://verkaeuferportal.ebay.de/gebuehren-fuer-gewerbliche-verkaeufer#anchor24558

 

a paypal zżera na maxa, ale klienci w większości boją się płacić przelewem.

 

 

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Koszty prowizji na EBAY.DE

Dobrze, a wytłumacz mi to : 

, prowizja od ceny końcowej w wysokości EUR 40,410000 przeliczona na 176,215182 zł po kursie 4,36068 

a w obciążeniach mam kwotę 216zł, skąd bierze się ta różnica?  

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Koszty prowizji na EBAY.DE

Powinno byc rozbite w szczegolach operacji na koncie.

 

Moze   masz oplate za wystawiene? 

**************************************
Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Koszty prowizji na EBAY.DE

witaj. doliczają Tobie vat obowiązujący  kraju rejestracji - czyli w Polsce (23%)

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Koszty prowizji na EBAY.DE

Dzięki za odpowiedź. Czy jeżeli założe konto na niemieckim EBAY, ewentualnie jak zmienię adres to uniknę tych 23%?


Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Koszty prowizji na EBAY.DE

jeśli nip (St Id) i adres  będziesz miał niemiecki to płacisz niemiecki vat, jeśli polski NIP -to polski.

Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź