anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konto firmowe a prywatne na ebay.com, .de, co.uk

Witam.  Noszę się z zamiarem otworzenia konta firmowego, żeby ruszyć z innym asortymentem na ebay, niż do tej pory (sprzedałek kilka rzeczy z konta ebay.pl, ale teraz już mam opcję odpalenia sprzedaży na eba.com i innych). Mam dwa pytania:

 

1. Czy dobrze zauważyłem, że na Ebay.com nie widać danych firmy sprzedającej (przynajmniej jeśli chodzi o polskie firmy?).

2. Czy na ebay co.uk i ebay.de panują jakies odgórne zasady, które musi zawierać każda aukcja (takich jak w Polsce wprowadziła nowa ustawa o prawach konsumenta z 25 grudnia - zwrot 14 dni, dane kupującego, warunki reklamacji)?

 

 

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Konto firmowe a prywatne na ebay.com, .de, co.uk

1. nie widać

2. na kazdym ebay panuja takie same zasady, przy wystawieniu pierwszej aukcji sam zaznaczasz w ciągu ilu dni przyjmujesz zwroty i to jest juz tak od przynajmniej jednego roku jak nie dluzej masz do wyboru 14, 30 lub 60 dni i jeszcze wybierasz czy koszty pokrywa kupujacy czy sprzedający, co do reklamacji sam sobie mozesz swoj wlasny regulamin stworzyc,

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Konto firmowe a prywatne na ebay.com, .de, co.uk

Nie prawda. Tylko teoretycznie natomiast w praktyce sprzedaż bardzo się różni. Pierwszy  z brzegu przykład. Sprzedający zarejestrowany w UK może anulować zawartą transakcję bez pytania nikogo o zdanie. Sprzedający zarejestrowany w PL musi dostać zgodę kupującego.

Takich różnic jest bardzo dużo, zarówno jeśli chodzi o istotne zasady jak i drobne sprawy.

Ogólnie z praktyki wielu lat wiem, ze kontrahenci z Europy Zachodniej są traktowani przez obsługę serwisu zupełnie inaczej, bardziej ulgowo niż Polacy.

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź