anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Komentarze jak to jest z praktycznego punktu widzenia.

Proszę bardziej doświadczonych sprzedawców o odpowiedź. Kto na ebay wystawia pierwszy komentarz. Kupujący czy sprzedający.

Nie mam może jakiejś dużej sprzedaży ale w miesiącu sprzedałem przykładowo 15 przedmiotów. Przedmioty dotarły a brak od kupującgo komentarza.

Niby popierdółka jakbym miał komentarzy choć 100 to ech....powiedziałbym ale przy mizernych 16 warto otrzymać od kupującego komentarz. Zawsze inaczej inni kupujący patrzą na konto sprzedającego.

I teraz kto pierwszy powinien tak zwyczajowo tu na ebay. Pytam zwyczajowo bo myslę, że komentarze obowiązkowe.

 

 

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Komentarze jak to jest z praktycznego punktu widzenia.

Witam , nie ma reguły niby piszą aby wystawiać jako pierwszy żeby zachęcić kupujących do przyszłościowych powtórnych zakupów, też tak robiłem i jakoś efektu szybkiego odwzajemnienia nie było, z tego co zauważyłem to tutaj z komentarzami gorzej jak na alledrogo, wystawiają jak im pasuje,spróbuj powystawiać im jako pierwszy zobaczysz co się będzie działo pozdrawiam

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Komentarze jak to jest z praktycznego punktu widzenia.

No własnie. Zerknałem na moich kupujacych. Jeden ma 21 komentarzy od sprzedających a odzwajemnił się żadnym. Inni podobnie.

Zauwazyłem, że sprzedający wystawia pierwszy po moich kupujacych ale odzwajemnienia nie widzę.

Mam obawy jak wystawię pierwszy. Czasem myslę, że nie wystawia że coś nie jest ok ale co się zastanawiam.

Także chyba dołącze jakąś delikatną informację odniśnie komentarza.

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Komentarze jak to jest z praktycznego punktu widzenia.

To czy Ty wystawisz pierwszy komentarz czy kupujący tak naprawdę nie ma znaczenia. Ponieważ Ty możesz wystawić tylko pozytywa. Oczywiście, jakbyś się chciał odegrać za negatywa, wystawisz pozytywa ale z negatywną treścią.

Ja zauważyłem, że jak komuś spodoba się przedmiot i będzie z całej transakcji zadowolony, to wystawi od razu pozytywny komentarz. Kolejna grupa to osoby które wystawiają komentarz dopiero jak im eBay przypomni. Są to zazwyczaj komentarze typu "Thank you", "All ok".
Kolejna grupa to osoby które nie wystawiają. A ostatnia to negatywy.

Powiem Ci jak ja robie - nigdy nie wystawiam komentarza jako pierwszy. Otrzymam pozytywa - wystawiam i ja. Otrzymam neutrala bądź negatywa - zawsze pisze do kupującego dlaczego wystawił taką opinię i próbuję w jakiś sposób załagodzić sprawę aby zmienił daną opinię. Czasami się uda, czasami nie. Jak nie, to nie wystawiam żadnego komentarza kupującemu.

PS: nie każda osoba kupująca na eBay wie, że sprzedający mogą wystawić tylko pozytywa. Jest to mała liczba ale jeszcze o tym nie wiedzą. Miałem paru takich klientów.
Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź