Jak jest z ceną wysyłki; paypal

bi-ej
Użytkownik
Chciałbym trochę sprzedawać za granicę, w formularzu są kontynenty oraz kilka krajów, w tym Wlk. Brytania i Niemcy (te państwa to inne kontynenty?). Mnie interesuje sprzedaż do krajów UE bo poza unię są jakieś cła na których się nie znam. Tu następne pytanie o cenę wysyłki. Na stronie poczty można dowiedzieć się o 3 strefach (nie bezpośrednio)- Czechy, Słowacja (stosunkowo tanio), inne kraje1 (w przybliżeniu 2 razy drożej), inne kraje2 (w przybliżeniu 2 razy drożej plus około 10zł). Co mam wpisać w cenie wysyłki w formularzu? Zagraniczni użytkownicy wchodząc na moją aukcję będą mieli automatycznie obliczone koszty wysyłki? W formularzu podać te najtańsze czy najdroższe? Ja i tak podam to w opisie, dodatkowo poczta ma w ofercie jakiś ekspres, ale tylko do niektórych krajów.
Jeszcze pytanie o paypal, podobno trzeba akceptować wszystkie formy płatności - karta kredytowa, konto. Akceptacja kartą oznacza, że środki z których wpłacił mi kupujący paypalem pochodzą z karty kredytowej? Bo jeżeli tak to mnie jakby nie interesuje skąd pochodzą pieniądze, ważne żeby tylko były na paypalu. Trzeba napisać w opisie, że konto w paypalu jest zweryfikowane? Byłbym wdzięczny za konkretne odpowiedzi.
Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Jak jest z ceną wysyłki; paypal

Oplata cla nalezy do odbiorcy tak ze mozesz sprzedawac do kazdego kraju nie martwiac sie o te oplaty. Ty tylko przjmujesz wplate Paypalem (Paypal pobierze pieniadze od kupjacego z karty, ze salda lub z banku - ty o to nie musisz sie martwic).

Ty tylko zachecaj do kupowania, reklamuj, umiesc zachecajacy opis i dobre zgdjecia. Odpowiedz w opisie na wszystkie potencjalne pytania. Wyobraz sobie ze to ty kupujesz i co chcialbys wiedziec.

Wpisz cene wysylki za przesylke rejestrowana abys mial dowod ze wyslales.
Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Jak jest z ceną wysyłki; paypal

Żeby eksportować z Polski poza Unię musisz to robić drogą celną poprzez system ECS. Jeżeli jestes firmą to sprzedawać możesz po Unii jak chcesz ale poza musisz składać deklaracje elektroniczne IE515 w systemie ECS. Poczytaj tutaj http://ie515.110mb.com/index.php?p=1_3_FAQ
Masz dwa wyjścia. Albo płacić za każdym razem agencji celnej od 150 do 300zł! albo bedziesz odprawiał sam w internecie i tylko pojedziesz po plombę do UC i na pocztę.
Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Jak jest z ceną wysyłki; paypal

bi-ej
Użytkownik
Wielkie dzięki za odpowiedzi. Gdyby ktoś wiedział coś jeszcze to niech napisze, bo temat nie jest zamknięty.
Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Jak jest z ceną wysyłki; paypal

Więcej się dowiesz jak zadzwonisz na infolinię Izby Celnej pod numer na tej stronie na dole. Ale lepiej idź do lokalnej Izby Celnej pobrać druk żeby sie zapisac do bazy PDR "Podsystemu Danych Referencyjnych". To jest za darmo, wszystko za darmo. Daj sobie spokój z handlem poprzez Ebay w Polsce tylko wal prosto w wielki świat 🙂
Powodzenia 🙂
Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź