Jak dostanę pieniądze z eBay - firma

Witam,

 

To mój początek... bardzo początek ... na eBay. 

Pytanko, dwa, no trzy... banalne ale będę wdzięczny za wyjasnienie. 

 

1. Czy dobrze rozumiem że moja sprzedaż na ebay ( moje pieniądze 😉  ) trafiają do mnie poprzez paypal ? 

 

2. Rozliczenie za sprzedaż na eBay ( ich pieniądze ) pobierają z karty kredytowej dodanej do konta ? 

 

3 . Karta z Idea Banku ( dawniej bo teraz to teraz PKO po upadku i przejęciu banku  ) nie chciała się dodać, nieobsługiwana - taki pojawił się komunikat.... było to pół roku temu, teraz nie próbowałem. Czy gdzieś jest informacja jakie karty są obsługiwane albo ktoś wie czy jak wezmę kartę w mBanku to będzie ok ? ( do wyboru jest Visa i Master )

 

Dzięki za pomoc ... tak z góry

 

Paweł  

 

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Jak dostanę pieniądze z eBay - firma

PayPal jest osobna od eBay firma. Sprzedawcy nie mają z Paypalem nic do czynienia. To kupujący mogą zapłacić za twoją aukcje przez PayPal ale pieniądze wpływają do eBay tak jak zapłata kartami, czekami elektronicznymi czy przelewami. Ebay skupia całość operacji finansowych. Wypłaci na twoje konto codziennie czy tygodniowo po potrąceniach. Z karty nic nie biorą tylko z konta na co musisz się zgodzić jeśli chcesz sprzedawać na eBay. Dlatego rozsądnym jest powiazac konto z niezbędnym tylko saldem aby w wyniku jakiejś pomyłki nie pobrali za dużo.

 

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Jak dostanę pieniądze z eBay - firma

Sytuacja opisana powyzej istnieje w nowym systemie finansowym Ebay ktory jest wprowadzany  sukcesywnie we wszystkich krajach. Na zaproszenie jesli jestes ebajerowiczem. Jesli zakladasz konto to moze jest w starym a moze w nowym systemie?

 

W tej chwili prawdopodobnie zaczniesz jeszcze w systemie z Paypalem gdzie trafia pieniadze a naleznosci za usluge Ebay pobierze z dodanej karty automatycznie lub mozesz samemu miesiecznie.

Nie ma listy kart. Wszystkie teoretycznie powinny byc zaakceptowane. 

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź