Fedex - wysyłka

Panowie więc tak.

 

Wysłałem dwie przesyłki do USA za pomocą Fedexu.

 

1) przesyłka około 180 gram, opakowanie Fedexu (koperta bąbelkowa)

 

przesyłka odebrana przez kuriera: 09.02.15 o godzinie 13:14

przesyłka odebrana przez kupującego: 12.02.15 o godzinie 11:09

 

2) przesyłka około 1kg, moje opakowanie (koperta bąbelkowa)

 

przesyłka zostawiona w oddziale Fedex: 10.02.15 około godziny 11

przesyłka odebrana przez kupującego: 12.02.15 o godzinie 16:21

 

Aktualnie czekam na ich odpowiedź, mają zaproponować coś lepszego niż mam teraz.

 

 

Wiadomość 1 z 21
ostatnia odpowiedź
20 ODPOW. 20

Dot.: Fedex - wysyłka

Tak, czas dostawy mają znakomity. Jeżeli paczka musi przejść przez celny, to wtedy trwa 1 dzień dłużej.

 

Wysyłałem też paczki o dużej wartości ~1 tys zł i jak narazie żaden klient nie pisał mi nic o opłatach importowych.

 

Mam dość poczty i dlatego szukam jakiejś alternatywy. Jak narazie ciągle czekam na ich odpowiedź.

 

razor: jeżeli wysyłasz paczki jako DDP to wtedy płacisz cło exportowe i importowe, normalna sprawa.

Wiadomość 11 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: Fedex - wysyłka

Dowiedziałem się, że paczki o wartości do 200$ są zwolnione z cła

Wiadomość 12 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: Fedex - wysyłka

Ale jeżeli powyżej to dzwonią i pytają co to jest, na co, dlaczego tyle (a np. kupiłem dla całej rodziny) i puszczają wolno.

Wiadomość 13 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: Fedex - wysyłka


car-lami napisali:

Ja również podpisałem umowę z Fedex, stany i kanada za 60zł. za paczki do 0,5kg

Mają dosyć ciekawe warunki, Gwarantowany czas doręczenia na wschodnim wybrzeżu to 2 dni (dzisiaj wysyłam, jutro doręczenie), zachodznie wybrzeże 3 dni. Jeśli nie doręczą w tym czasie to jest zwrot kosztów wysyłki.

 

Mają jakieś wymagania odnośnie minimalnej ilości wysyłanych paczek ?

Wiadomość 14 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: Fedex - wysyłka

Panowie 60zł netto czy brutto?

Wiadomość 15 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: Fedex - wysyłka

Przyjmij, że brutto. Chociaż tak naprawdę to jest netto ale VATu sie nie płaci bo idzie poza Unię. Więc netto bez VATu 🙂

 

Wczoraj wysłałem kolejne 3 przesyłki, koło godziny 12 odebrane przez kuriera. Data doręczenia miała być na sobotę, ale wybrałem poniedziałek. Wszystkie 3 są już w USA, jedna po odprawie celnej.

Wiadomość 16 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: Fedex - wysyłka

Ja również wczoraj nadałem o 12 , dzisiaj rano była już doręczona w US. Jestem naprawdę zaskoczony, że tak szybko się da.

Wiadomość 17 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: Fedex - wysyłka

Miłośnik no niby tak jak piszesz ale zobacz na global expres... wysyłasz do US i jednak VAT płacisz.

 

W tamtym roku rozmawiałem z UPS i też mi dali cennik z VAT-em na wysyłki do US.

 

Mają jakieś minimum przesyłek w miesiącu?

Wiadomość 18 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: Fedex - wysyłka

Nie wiem, ja im podałem ogólną kwotę jaką wydaję na pocztę. Ale coś chyba myślę, że niedługo byebye poczta.

Z tych 3 przesyłek co wysłałem wcześniej, jedna została dostarczona dzisiaj o 10.30. Kolejne 2 na samochodzie.

 

Dzisiaj nadalem kolejne 12 paczek. Mają dojść na środę.

Wiadomość 19 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: Fedex - wysyłka

Zrzut ekranu z 2015-02-28 15:21:10.png

 

Większość paczek było dostarczanych po 2-3 razy bo akurat odbiorcy nie było w domu, czyli dostawa była następnego dnia.

Żeby tak USPS postępował....... Zostawią awizo albo i nie i na tym koniec.

 

Jeszcze dodam, że przesyłki są odprawiane (potrzebne mi potwierdzenie wywozu) w celnym, więc bez tego odbyło by się to szybciej.

Wiadomość 20 z 21
ostatnia odpowiedź