Ebay mnie okradl na 200 euro

Sprzedałem perfumy.

 

Cena z wysyłką 200euro

 Perfumy zostały wysłane a ebay wysłał mi 167 euro z groszami po swoich horrendalnych potrąceniach.

Sprawa ma się następująco:


Pomimo dodania numeru trackingu kupujący już kilka dni po wysyłce otworzył sprawę ( już nie wspominajac,że wysyłka była do Kuwejtu w czasie covid19 i gdzie mam wyraźne pismo z poczty poslkiej,ż egranice Kuwejtu były zamknięte stad paczka oczekiwała na granicy do czasu zniesienia restrykcji).... 

nie rozwodząc sie po zaledwie tygodniu ebay uznał roszczenie i zwrócił kupującemu kwote 200euro która zabezpieczył na moim koncie.

Pytanie...gdzie jest 33 euro , które poszło na poczet opłat.

 

I drugie: paczke kupujący otrzymał w dniu dzisiejszym...mimo,ze zawsze odpisywał , a wręcz zasypywał mnie wiadomosciami teraz milczy jak grób pomimo odczytywania wiadomości. Na drodze sledzenia widać,że odbiorcą jest mój klient... bo widnieje nazwisko osoby która podpisała odbiór.

Co teraz? Nie spodziewam, się ,że kupujący sie odezwie w końcu ma 200 euro i towar...zwykły arabski islamistyczny złodziej. Pytanie...co zrobi ebay i kogo mam pozwać.... 

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Ebay mnie okradl na 200 euro

przykro mi ale straciłeś pieniądze,wszyscy sprzedawcy mają wyłączony bliski wschód.Ja miałem paru klientów z Arabii Saudyjskiej czy z Emiratów,nie było oszustów ale oni są upierdliwi.Jeśli chcesz pozwać ebay... to jest koszt minimum 2 tys eur,musisz mieć prawnika,ale on i tak nie pomoże,w regulaminie zgodziłeś się na to że nie masz żadnych praw.

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Ebay mnie okradl na 200 euro

Taka sprawa wymaga najpierw pisma do ebay z podaniem wszystkich informacji a przede wszystkim zalaczenie scanu z dostarczenia paczki.

Jest opcja reklamacji takich spraw tylko trzeba zmiescic sie w terminie.

Ja kilka razy mialam tego typu problem i zawsze zakonczyl sie dla mnie pozytywnie.

Raz zalatwialam telefonicznie poniewaz przy reklamacji poprosilam o kod do rozmowy telefonicznej.

Pozdrawiam

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Ebay mnie okradl na 200 euro

Jeśli jeszcze nie minął termin, to możesz złożyć apelację do tej sprawy (jest taka opcja jak wejdziesz w sprawę). Jednak w jaki sposób zostanie rozstrzygnięta to niestety loteria ca 50/50. Raz zwrócą pieniądze a innym razem nie....

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź