anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

E-bay nie traktuje wszystkich nacji tak samo.

Jest to smutne, ale doświadczyłam innego traktowania przez e-bay użytkowników z Polski, a inaczej z innych krajów. Jeśli spór o niedostarczenie przesyłki, bo utknęła na granicy Polska – UK i monitoring się tam urwał, wytoczył Anglik, to natychmiast e-bay wytoczył spór i w kilka dni nawet nie oglądając moich dokumentów nadania, paragonu, itp. zwrócił mu kasę, a mnie naliczył dodatkową prowizję. Wiecie dlaczego? Bo nie oddałam Anglikowi natychmiast pieniędzy. No, a niby jakbym mogła skoro przedmiot wysłałam, popłacałam prowizje Pay Pal i e-bay, miałam dokumenty nadania i opłaty, a monitoring pokazywał, że jest w drodze.
Wydaje mi się to do tej pory jakimś żartem ze strony e-bay – jakbym od razu oddała to byłoby cacy dla wszystkich, tylko nie dla mnie. Weszłam w spór i na tym straciłam z mostu i kasę i prowizję, bo dla e-bay mimo braku transakcji marża się należy i koniec.
Myślę, że we wszystkich krajach świat byłoby to uznane i zwrócone na zasadzie – nie ma dealu, nie ma opłaty, ale nie w e-bay.
To jest podobnie jak Amazon - Pan Wszechświata. I Amen.

Natomiast inaczej jest jak Polak ma spór np. z Anglikiem. Wtedy na stronach jest masa utrudnień z dotarciem do narzędzi wszczęcia sporu. I okazuje się, że nie wolno jest Polakowi otworzyć sporu w e-bay, tylko w Pay Pal. Nad problemem i znalezieniem co i jak stracisz godzinę, aż uda się w Pay Pal zażądać zwrotu kasy np. za brak dostarczenia.
Obowiązuje to m.in. obok Polski w Malezji. Brawo.
Tak po polsku można by rzec – wszystko dla naszych.

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

E-bay nie traktuje wszystkich nacji tak samo.

Tak sie stalo ze USA wymyslilo Ebay i dyktuje warunki. Jakze inaczej byloby gdyby to Allegro zalalo Swiat…
No ale tak sie nie stalo i trzeba walczyc drobnymi krokami czesto ze stratami ale pamietajmy ze naiwnych nie sieja, sami sie rodza. Przypatrz sie komu sprzedajesz, gdzie. Nie wszystko mozna sprzedawac na Ebay i nie za wszystko przyjmowac Paypal. Sa inne metody, bezpieczne dla sprzedawcy. Ebay to zrozumial i wprowadza managed payment system na razie w fazie beta. Zully, rewolut, przelewy, westernunion, skrill itp

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

E-bay nie traktuje wszystkich nacji tak samo.

Jak wszedł do Polski to powinien się podstosować do prawa polskiego, tudzież unijnego. Kto go wpuścił na nasz grunt ze swoim chorym regulaminem. Dlaczego nikt z władz polskich temu się nie przciwstawi. Faktycznie mamy państwo teoretyczne?

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź