Dyrektywa Dac7

Witam.  

 

Sprzedałem kilka drogich przedmiotów z kolekcji na ebay.de. 

 

Nie przekroczyłem limitu 30 transakcji, lecz już limit 2 tyś euro bez problemu. 

 

I teraz pytanie jest następujące ...mieszkam w Polsce a Polska nie wdrożyła dyrektywy...zatem informacja ma m trafić do Polskiego Urzedu Skarbowego?  Oczywiście sprzedaż normalnie ujmę w PIT dla spokoju mimo,że przedmioty mam kolekcjonerskie posiadane wiele lat..tylko czy w związku, że sprzedałem je na ebay niemieckim nie będe musiał rozliczyć sie z niemieckim US? 

 

 

Przewalam tysiące sprzecznych ze soba informacji począwszy od tego ,że nie mogą raportować do kraju w którym dyrektywa nie obowiązuje  po... koniecznosc rozliczania się w kraju w którym sie sprzedawało jak w moim przypadku ebay,.de...  informacyjny chaos... ktoś coś wie? Najchętniej proszę o wypowiedź pracownika.

 

 

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Dyrektywa Dac7

eBay raportuje sprzedawcę do US  w jego kraju zamieszkania bez względu w jakim kraju eBay sprzedał.

Czyli rozliczysz się na PIT z polskim fiskusem.

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Dyrektywa Dac7

ok czyli jasne jest, że  rozliczam sie z Polskim US to  ok. A jak jest z tą dyrektywą Dac7? Nie poproszono mnie o żadne uzupełnienia ani nic  i sam fakt,że Polska póki co nie wdrożyła dyrektywy...

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Dyrektywa Dac7

Skąd wiesz, że nie wdrożyła? Ja gdzieś ostatnio czytałem, że dane do polski będą wysyłane z Niemiec.

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź