anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Admistracja Ebay - brak możliwości kontaktu z istotą rozumną

Dostaję negatywa o treści

"picture is very decptive. product is verry small amount of paste" w treści aukcji opisane wymiary

Sizes case: 4 x 3 x 1,5 cm.

 

Oczywiście napisałem jak najprędzej,otrzymałem odpowiedź która była niegramatyczna,dopiero później zrozumiełem że mam do czynienia z botem.Na nic fakty,na nic oczywiste oczywistości,kupujący ma prawo wystawić negatywa za wymiary które były podane w aukcji.Jak przedstawić przedmiot tak mały aby nie było to mylące podczas gdy zdjęcie wymaga 500 pikseli najkrótszego boku? Przedmiot którego zdjęcie było "mylące" na rynku jest od kilkunastu lat i NIKT nie przedstawia tej pasty jako malutkiego punkciku w środku zdjęcia.

 

Odrzucili moje odwołanie nie podając żadnych powodów i nie odnosząc się nawet słowem do moich zarzutów.

Wiadomość 1 z 10
ostatnia odpowiedź
9 ODPOW. 9

Admistracja Ebay - brak możliwości kontaktu z istotą rozumną

Dzień dobry,                                                                                                                                                                                   Zawsze wystawiam zdjęcia 1600 mpx. Wielkość do 5 Mb. Nie przejmuj się ,ze zostałeś  zle  zrozumiany. Pracownicy eBay zapewniają tłumaczenie i pomoc w razie sporu. Nie wiem czy we wszystkich krajach gdzie jest dotępny eBay.com. Poza tym skoro pasta była mniejszych wymiarów niż podałeś to drobny niuans. Mogłeś podać rzeczywiste wymiary w milimetrach. Pracownicy eBay również używają ogólnodostępnego translatora. Dostosuj język do Użytkownika ,który założył Ci spór. Nie zawsze jest to język angielski. Poza tym zapamiętaj ,że rzadko ale na pewno nie zawsze spór jest do przegrania. Musisz mieć nadzieję ,że wygrasz. Zachowaj spokój i odpisuj tyle razy ile masz sił , inwencji twórczej zachowując ciągłość korespondencji. Podajesz za kazdym razem ostatni numer odpowiedzi.                                                                                                                                                                                   Pozdrawiam

Wiadomość 2 z 10
ostatnia odpowiedź

Admistracja Ebay - brak możliwości kontaktu z istotą rozumną

z całym szacunkiem ale mylisz się,nie o to chodzi,nie wiem co się dzieje ale z tym forum też coś jest nie tak

Wiadomość 3 z 10
ostatnia odpowiedź

Admistracja Ebay - brak możliwości kontaktu z istotą rozumną

ogólnie ten cały ebay to jedna wielka porazka nie dosc ze okradaja nas to jeszcze takie rzeczy....

 

Ja mialem przypadek że jakis nowicjusz kupował pierwszy raz.
Kupił przedmiot ale nie potrafił zaplacic,  kupił wiec drugi raz to samo i tez mu sie nie udało, Kupił trzeci raz ten sam przedmiot i w koncu udało mu sie zaplacił i mu wysłałem towar.

 

Za jakis za dwie pierwsze transakcje gdzie nie potrafił zaplacił wystawił negatywa  i napisał dziwny komenarz cos w stylu: ze nie potrzebuje juz tego.

Napsialem dla niego dlaczego wystawił mi 2 negatywny za transkacje za ktore nie zaplacił.

On mi odpisał ze nawet nie wiedział ze wystawia opinie - po prostu napisał że tego nie potrzebuje juz.

 

I w ten oto sposob dostałem 2 bezsensowne negatywny za dwie transkacje od tego samego goscia za ktore on nie zaplacił i z tego co mi odpisał to był na tyle zielony ze nawet nie wiedział ze wystawia opinie - po prostu napisal w komentarzu ze nie potrzebuje juz tego.

 

Ebay oczywiscie tych negatywów ich nie usunał.  Uznał ze mi sie słusznie należa.

 

 

Wiadomość 4 z 10
ostatnia odpowiedź

Admistracja Ebay - brak możliwości kontaktu z istotą rozumną

według mnie już nie usuwają negatywów,nasza wersja PL  poszła do amerykanów a wcześniej mail jest przerabiany przez translatora.Oczywiście można pisać bezpośrednio na ebay.com ale na moje wiadomości od 3 lat nie odpowiadają

Wiadomość 5 z 10
ostatnia odpowiedź

Admistracja Ebay - brak możliwości kontaktu z istotą rozumną

Witam ,                                                                                                                                                                                         Naprawdę dziwna sprawa.Jak nie zapłacił 2 razy to trzeba było zgłośić gościa o zaległą płatność. Można to zrobić po 4 dniach od zakończenia transakcji. Miałem przypadek z kupującym z Australii. Kupił ale zrezygnował z płatności; Nie miałem zamiaru płacić prowizji. Prowizja została zwrócona. Kupujący oświadczył '' moja babcia miała wypadk i musi zrezygnować z zakupu'' . Pomyślałem,że mam doczynienia z nawiedzonym komikiem:).Odpuściłem . Po co denerwować się.Być może twój kupujący nie mógł zapłacić bo był nowicjuszem i czytał tylko pismo obrazkowe.Jak masz opcję ;''nie wysyłam do..." również płatność jest odrzucona . Chyba nawet jak kupujący próbuje zapłacić korzystając z eBay.com. Na przyszłość blokuj takiego kupującego . Możesz zaznaczyć w opcjach ,że nowicjuszom nie sprzedajesz,etc. Ebay powinien usunąć niesłusznie dodany komentarz negatywny. Do tej pory zawsze tłumaczą ,że mogą to zrobic wg swojego uznania.Czy robią to tego nie napiszę . Jeszcze nie probowałem tego. Używają translatora ,ale  na ogół zwracasz się o pomoc do eBay gdzie mieszka kupujący i tam gdzie ma założone konto.  Czesi nie mają swojego więc sprzedają na eBay.de.                                                                                                                                                                                        Pozdrawiam

Wiadomość 6 z 10
ostatnia odpowiedź

Admistracja Ebay - brak możliwości kontaktu z istotą rozumną

Witam,                                                                                                                                                                                          W naszym eBay nie ma programu ochrony kupujących i sprzedających. Jest tylko przy płatnościach PayPal. Używają języka polskiego lub jeśli jest odpowiedz z eBay.com to jak im pasuje uzywają translatora . W wiadomości jest od razu wzmianka na ten temat. Poza tym mają mozliwość usuwania niechcianych wiadomości z forum jesli łamiesz regulamin forum.                                        Pozdrawiam

Wiadomość 7 z 10
ostatnia odpowiedź

Admistracja Ebay - brak możliwości kontaktu z istotą rozumną

Wiesz ,                                                                                                                                                                                          Na razie nie zauważyłem ,aby na naszym  forum było coś nie tak . Na zagranicznych forach bardzo często udzielają się moderatorzy i zwracają uwagę , aby nie powtarzać niepotrzebnie pytań. Z drugiej strony sam eBay oświadcza ,aby w razie problemów pytać o rozwiązania innych kupujących i sprzedających. Na ogół nawet na zagranicznych forach jest wielu sprzedających narzekajacych na regulamin eBay , ktory ulega zmianom , poprawkom. Uważają ,że to kupujący mają większe prawa niż sprzedający. Mieszkamy w Europie a mimo to prawa konsumenckie i cywilno- prawne są różnie interpretowane. Kiedyś Pan z PayPal oświadczył ,że u nich w USA można przedmiot zwrócić do sklepu nawet do 3 miesięcy. Oczywiście nie noszony ,ale z metką. Po woli zaczyna robić się plaga cwaniaków i naciagaczy. Nie jest powiedziane ,że otrzymasz swój sprzedany towar . Towar może zostać podmieniony na kupującego i zwrócony jako twój . Bardzo często uszkodzony lub specjalnie uszkodzony przez złośliwego kupującego. Decyzje i ryzyko berzesz na siebie. Nie jesteś w stanie zweryfikować komu sprzedajesz i jakie ktoś ma intencje wobec Ciebie.                                                       Pozdrawiam

Wiadomość 8 z 10
ostatnia odpowiedź

Admistracja Ebay - brak możliwości kontaktu z istotą rozumną

edit

Wiadomość 9 z 10
ostatnia odpowiedź

Admistracja Ebay - brak możliwości kontaktu z istotą rozumną

tutaj nie chodzi o prawa konsumenckie.Ja i wielu innych to doświadczeni sprzedawcy,wypruwamy sobie flaki aby klient był zadowolony,aby utrzymać swoją reputację.Obecnie to nasze prawa są brutalnie łamane,ebay łamie prawo EU dotyczące relacji firma-klient.Ebay nawet łamie prawa klientów,regulamin ebay to jest jakieś kuriozum i nie spełnia żadnych standardów w państwie prawa.

Wiadomość 10 z 10
ostatnia odpowiedź