10 komentarzy :)

Zastanawia mnie to w jaki normalny sposób osoba sprzedająca taka jak ja ma otrzymać 10 komentarzy w polskiej strefie. Dwa lata temu załozyłem konto wysytawiłem aukcje i miałem przez dwa tygodnie 9 wejsćć w tym większa połowa to moja żona. Czym bardziej się zagłebiam w to forum i generalnie w ebay-a to mam kosmate myśli. Cóż trzeba spróbować, może za darmo wystawie pierwsze sztuki aby udowodnić że utrzymuje standardy europejskie.

Patrząc na wątki na tym forum to co trzeci jest o tym jak go oszukano więc może sam serwis powinien się zablokować na jakiś czas albo przynajmniej cześć z jego zarządców.

Utrzymuje poziom frustracji tego forum 🙂 może się wtopie w tłum :).

Pozdrawiam sprzedających i jeszcze bardziej kupujących.

Wiadomość 1 z 15
ostatnia odpowiedź
14 ODPOW. 14

10 komentarzy :)

Niestety, wskutek niepozadanych akcji mniejszosci wiekszosc ponosi konsekwencje. Kiedys tak nie bylo, jestem na polskim Ebay od poczatku, ale z czasem ilosc oszustw zmusila Ebay do wprowadzenia pewnych limitow. odnosi sie to nie tylko do Polski. Wszystkie kraje posiadadaja mniejsze lub wieksze wymagania odnosnie sprzedawcow. Tam gdzie odsetek oszusw byla mniejsza ograniczenia sa liberalniejsze.

 

 

Wiadomość 2 z 15
ostatnia odpowiedź

10 komentarzy :)

🙂   Pamiętam jak Allegro raczkowało, polskiego Ebay-a jeszcze nie było, a kupowałam na niemieckim.  Każdy się pytał- co to jest ten Ebay,to odpowiadało się: to takie polskie allegro tylko trochę większe 😄

Wiadomość 3 z 15
ostatnia odpowiedź

10 komentarzy :)

Rozumiem że można kontrolować zwykłego kowalskiego ale firmę która przesyła wszystkie dane, nip regon itp... Te 10 komentarzy jest tylko po to aby zautomatyzować ten serwis. Za sklep, wystawianie aukcji tyrzeba płacić to dlaczego nie mogą wprowadzić opłaty rejestracyjne np 10 czy 20 zł. Mógłby siedzieć człowiek i to weryfikowac a tak musze znajomych prosić aby zakupy u mnie zrobili.

Poza tym co to za  problem otworzyć 10 kont. Przypuszczam że w 15 minut mógłbym to zrobić. 5 dni i szaleje po sieci...

 

Pytanie:

 

Czy wystawiając aukcje w niemieckim serwisie muszę tam wykupić abonament sklepu? Czy wystarczy polski? Wychodzi znacznie taniej.

 

Pozdrawiam

Wiadomość 4 z 15
ostatnia odpowiedź

10 komentarzy :)

No to masz problem.

Chcesz dziesięć opinii a wystawiłeś na teraz jedną kanapę. No fajnie ale kto ją znajdzie.

Początek i potem to jak w lotto.

Wystaw na maxa ile możesz  aukcji to prawdopodobieństwo będzie większe, że ktoś to znajdzie w tym zalewie aukcji. Wystaw coś taniego coś innego niż kanapa za bo to i gabarytowo spore i jakieś takie na tę chwilę nie atrakcyjne. Byle co aby dużo.

Co do reszty to życie pokaże.

Wiadomość 5 z 15
ostatnia odpowiedź

10 komentarzy :)

Wystarczy nasz polski. Taniej drożej na to nie patrz. Po jakimś czasie pogubisz się i wszystko na nosa. Wystawiasz tam gdzie zauważysz,, że masz najwięcej sprzedaży. A czy 1000 zł w tą stronę czy w druga nie będzie znaczenia.
A tak na marginesie uszczupliłem sprzedaż na ebay.com bo ciągle denerwowały mnie spory, że przesyłka nie doszła albo coś w tym stylu. W Europie też można sprzedać i to sporo a to nie znaczy, że nie ma klienta z poza Europy.
Mówię szczerze.
Wiadomość 6 z 15
ostatnia odpowiedź

10 komentarzy :)

Jeśli konto zakładałeś na polskim Ebay- abonament masz polski- min. 9.90, jeśli na niemieckim - niemiecki  min. ok 25 euro.Ceny są zależne od tego gdzie masz konto.

Wiadomość 7 z 15
ostatnia odpowiedź

10 komentarzy :)

Jak wiadomo sprzedając cokolwiek na ebay pl nie ma szans na konkretną sprzedaż, nawet jak coś się wystawi w 2x niższej cenie.

 

dlatego też mój znajomy wymyślił świetną metodę na 10 komentarzy.

 

Wystawił w *** aukcję za 30 zł, doładowanie telefonu np. Play za 30 zł.

W tytule napisał: doładowanie play 30 zł, ebaj 15 zł.

 

Następnie w opisie aukcji napisał : doładowanie PLAY za 30 zł, jeżeli wejdziesz na Ebay to za 15 zł, musisz zapłącić przez PayPal itd.

 

Oczywiście traci się około 20 zł, gdy ktoś kupi na Ebay, ale zyskuje się bezcenny komentarz i kolejną sprzedaż.

 

Tym samym za około 200 zł naszej straty otrzymamy 10 komentarzy na Ebayu.

 

I wtedy można też pisać do kupujących jaki komentarz mają wystawić, czy polski, czy angielski itd., po prostu można sterować kupującym.

 

Metoda jest bardzo skuteczna, w kilka tygodni powinno załapać się 10 komentarzy, a gdy jeszcze zmniejszymy cenę na Ebayu, czyli zamiast 15 zł, np 7 zł, to  z waidomych przyczyn jescze szybciej będzie.

 

Na jedno tzreba uważać. Trzeba informować ludzi że mogą kupić tylko jeden przedmiot jednym kontem e ebayu. Po prostu nie wystawiać doładowań 10 sztuk w jednej aukcji bo ktoś kupi naraz 3 sztuki a wystawić bedzie mógł tylko 1 komentarz, a sprzedaż liczona jest ponoć od każdego komentarza, czyli 10 sprzedaży to 10 komentarzy.

Wiadomość 8 z 15
ostatnia odpowiedź

10 komentarzy :)

W teorii tak, w praktyce jednak prawie nikt tyłka nie ruszy żeby komuś pomóc .. takie są realia :]

 

Natomiast chodzi teź może przede wszystkim, że mamy w 100% wpływ na komentarze. To jst jednak ważne, bo jak chcemy sprzedawać na com to komentarze wypada mieć w angielskim, na de w niemieckim, itd.

 

Ktoś inny sam tworzył wiele kont i kupował sam sobie .. w sumie bardzo dobry pomysł, ale pieron wie, czy ebay tego nie kontroluje. 

Jeżeli nie koktroluje to jest to najlepszy sposób .. choć z drugiej strony te 10 pierwszych komentarzy będzie od uzytkowników z 0 lub 1 komentarzem .. to też nie jest tak dobrze w sumie jakby się wytdawało.

 

Zatem, wydając 200 zł mamy więcej plusów, a 200 zł majątkiem nie jest.

Wiadomość 9 z 15
ostatnia odpowiedź

10 komentarzy :)

Faktycznie niezła metoda ale mieć 200zł a nie mieć 200zł to już jest 400zł 😉 Tak jak pisze Marian, gdyby użytkownicy forum byli bardziej skłonni do wzajemnej pomocy w zdobywaniu tych nieszczęsnych 10 komentarzy  to szło by to gładko, szybko i przyjemnie. Ja też mam swoją metodę ale od dłuższego czasu nie udało mi się nikogo namówić na wzajemną pomoc, choć raz na jakiś czas znajdzie się dobra dusza i wyciągnie pomocną dłoń 🙂

 

Pozdrawiam.

Wiadomość 10 z 15
ostatnia odpowiedź