anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zablokowane pieniądze przez PayPal od Lutego

mediamaster24
Użytkownik
Witam

Proszę o pomoc. Problem z PayPal rozpoczął się dokładnie 2 lutego kiedy to zakończyła się aukcja sprzedawanego na moim nicku Iphona ponad 500 Eur. W dniu zakończenia sprzedażny, serwis Ebay od razy zablokował mi konto w celu udowodnienia iż telefon jet moja własnością. Osoba która wygrała telefon wpłaciła pieniądze na PayPal. Widząc zablokowane konto od razu 3 lutego zamroziła te pieniądze, wnosząc roszczenie. Zanim w miedzy czasie ebay potwierdził iż telefon jest moja własnością spór został przekształcony w roszczenie.

Wtedy postanowiłem skontaktować się telefonicznie telefonicznie z serwisem Pay Pal w jaki sposób zakończyć to roszczenie. Chciałem pozytywnie to załatwić tym bardziej że chciałem na ebay sprzedawać kolejne telefony.
Doradca poradził mi żebym wysłał telefon wtedy pieniądze zostaną odblokowane. Uczyniłem to tego samego dnia.

W związku z tym iż mieszkam przy granicy, telefon wysłałem poprzez niemiecki DHL. Po wysłaniu paczki kazano mi podać nr trackingowy przesyłki.Numer został podany - Jednakże okazało się iż ten numer nie był wystarczający bo formularz zawierał dane jedynie Polskich Kurierów poz tym okazało się iż brakowało jednej cyfry.

Dnia 24 lutego pieniądze zostały przelane na konto Zakupującego telefon. Tego samego dnia wszcząłem proces odwoławczy od tej decyzji. Wysyłając do PayPal dokumenty potwierdzające wysłanie paczki. Scany Nr IMIE telefonu, Faktury oraz listu przewozowego.

Cała sytuacja ciągnie się do dnia dzisiejszego mimo wielu wykonanych telefonów oraz mailów, jestem ignorowany. A sprawa jest "rozpatrywana przez PayPal". Jednakże dzwoniąc na infolinie dowiaduje się że nikt nic nie wie i sprawa jest dalej rozpatrywana.

Oczywiście po 24 lutym korespondencja z kupującym telefon całkowicie zamarła.

Także w chwili obecnej jestem na minusie o cenę telefonu 500 euro o telefon 500 euro oraz podatek jaki musiałem zaplacic za ten telefon 100 euro

Proszę o rady co w takiej sytuacji zrobić.
W chwili obecnej jedynym rozwiązaniem nad jakim się zastanawiam jest udanie się do prokuratury. I zawiadomienie jej o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Pay Pal.

Proszę o opinie. Z wszelkie opinie z góry serdecznie dziękuję.
Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Zablokowane pieniądze przez PayPal od Lutego

bahaskaaa
Użytkownik
Jak najbardziej popieram. Polakow pp jak ebay traktuje wrecz ochydnie. Jak jest jakis problem to zawsze to tak wyglada jak w twojej sytuacji. Zglos sie do organow prawnych i zglos popelnienie przestepstwa.
Ewentualnie mozesz najpierw zasiegnac opini urzedu konsumenta. Oni pomagaja jak ktos cie robi w balona.
Pozdrawiam
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Zablokowane pieniądze przez PayPal od Lutego

jerman33110
Użytkownik
PAYPAL TO ZŁODZIEJE!!!!!!!!
Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Zablokowane pieniądze przez PayPal od Lutego

mediamaster24
Użytkownik
Na szczęście pieniądze zostały zwrócone ale dopiero po ponad 3 miesiącach. I oczywiście poszło pismo skarga n/t PayPal. Niestety w chwili obecnej nigdzie nie widzę takiej zakładki.
Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź