anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar niezgodny z opisem oraz elektroniczny czek

fresh_op
Użytkownik
Witam.
Kupilem niedawno na ebay.co.uk 2 miesieczny aparat fotograficzny.

W opisie bylo napisane, ze sprzedawca wysyla wszystkie papiery i sa one prawidlowe, a pomimo tego nie dostalem dowodu zakupu oraz karta gwarancyjna nie byla wypelniona.
Teraz nawet nie moge sprawdzic czy sprzet rzeczywiscie ma tylko 2 miesiace.

Mam teraz kilka pytan :
1. Czy jeśli po paru dniach czekania nie otrzymam obiecanego rachunku(po interwencji dostalem mejla ze za tydzien mi wysle), to czy mogę ubiegac się o zwrot pieniędzy, jako ze „przedmiot jest niezgodny z opisem”(brak wszystkich papierow-rachunku, niewazna gwarancja)?

2. Czy możliwy jest zwrot pieniędzy jeśli za przedmiot zapłacono metoda echeque?(metoda wybrana automatycznie przez Paypal ze wzgl. na limity wysylanej kwoty) .
3. Jak się ma termin otwarcia sprawy (45dni) do terminu (7 dni) na zwrot przedmiotu :
„Zgodnie z przepisami dotyczącymi sprzedaży na odległość, konsumenci kupujący przedmioty od sprzedawcy-firmy drogą internetową, gdzie przed zawarciem umowy kupna nie dochodzi do osobistego kontaktu między sprzedającym a kupującym, mają w większości przypadków prawo zwrócić przedmiot w ciągu 7 dni roboczych od daty dostawy….
Ten sprzedający przyjmuje zwroty.”

4. Czy w tym przypadku jeśli otworzyłbym spor i wygralbym , to czy ja musze pokrywac koszty wysylki spowrotem do sprzedajacego? (czytalem gdzies, ze jesli sprzedawca jest zarejestroawny jako firma to on ponosi koszty zwrotu przesylki).


Z gory dziekuje za odpowiedz,
Pozdrawiam
Grzegorz Chwastyk
Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Towar niezgodny z opisem oraz elektroniczny czek

1. mozesz sie ubiegac
2. Jesli echeck jest przez Paypala i jest to calosc za przedmiot (nie rata) to jest mozliwe.
3. Mozesz mu zwrocic wg. jego regul opublikowanych na jego stronie aukcyjnej. Mozesz sie z tym nie zgodzic.
4. zalezy od sprzedawcy. Zapytaj go. j.w.
**************************************
Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Towar niezgodny z opisem oraz elektroniczny czek

Aha,
te sprawy lepiej wyjasniac przed aukcja. Teraz bedzie trudniej pertraktowac np. w sprawie kosztow przesylki czy terminu zwrotu.
**************************************
Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Towar niezgodny z opisem oraz elektroniczny czek

fresh_op
Użytkownik
Wczoraj otworzylem spor w sprawie mojego aparatu do ktorego nie dostalem zadnego dowodu kupna - faktury lub rachunku , ktory jest potrzebny wrazie oddania sprzetu do serwisu Nikona.Dostalem mejla z Paypala , ze poprosili sprzedajacego o informacje w tej sprawie, a potem ze niestety wynik jest nie na moja korzysc.

Mnie sie nikt nie pytal o zadne szczegoly, a nawet nie moge sie odwolac od decyzji bo nie mam przycisku APPEAL gdy wchodze na Zamkniete Sprawy.
Jestem ciekaw jak moglem wygrac sprawe, skoro nawet nie moglem szczegolowo przedstawic swojej wersji , a ponadto nie moge sie teraz odwolac(mialem juz przygotowany tekst z dowodami).
G.
Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Towar niezgodny z opisem oraz elektroniczny czek

fresh_op
Użytkownik
Masakra ten Paypal...Udalo mi sie w koncu odwolac od decyzji dopiero po wyslaniu mojego zazalenia(przycisk APPEAL dalej nie dzialal). Niestety znowu przegralem. Zadzwonilem na infolinie i dowiedzialem sie, ze Paypal nie zajmuje sie sprawami zwiazanymi z gwarancja i ze mam sam sie dogadac ze sprzedawca...Rece opadaja...

Ps. Poza tym przez caly czas sporu nie moglem dodawac zadnych postow w Resolution Center.
Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź