anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie odnosnie paypala PL i konta walutowego GB.

euro-ricambi
Użytkownik
Pytanie odnosnie paypala i konta walutowego.

Czy jezeli zaloze konto walutowe w GB w Polsce i podepne do niego paypala pl z waluta pdst.GB to bede mogl przyjmowac funty z UK(PayPal UK -> PayPal PL) bez jakiegokolwiek przewalutowania?
Jezeli tak to jaki procent jest pobierany za taki przelew 0,5% ?
Nastepnie otrzymane funty na Paypalu PL chcialbym przelac na konto walutowe w GB ,ktore zalozylem w polsce i wyplacic gotowke w banku.

Z gory dziekuje za odpowiedz
Wiadomość 1 z 11
ostatnia odpowiedź
10 ODPOW. 10

Pytanie odnosnie paypala PL i konta walutowego GB.

Podepnę się pod pytanie, konto PL z podst. saldem GBP, czy jest jakaś opłata za transfer z takiego PP na konto walutowe GBP w polskim banku?
Wiadomość 2 z 11
ostatnia odpowiedź

Pytanie odnosnie paypala PL i konta walutowego GB.

jeszczee niedawno tak bylo i mocno mi sie wydaje ze wciaz tak jest ze wyplata z PP moze nastapic tylko i wylacznie w rodzimej walucie.
Wiadomość 3 z 11
ostatnia odpowiedź

Pytanie odnosnie paypala PL i konta walutowego GB.

funty mozesz przyjmowac, podobnie jak i inne waluty bez zadnych oplat.
2,5% kosztuje dopiero gdy przewalutujesz.

Czyli najlepiej przyjmowac dana walute i uzywac jej na zakupy lub...sprzedac np. tutaj na forum (sie niektorzy co potrzebuja oglaszaja....)
**************************************
Wiadomość 4 z 11
ostatnia odpowiedź

Pytanie odnosnie paypala PL i konta walutowego GB.

No dobra ale ja mam podstawowe saldo w GBP nie PLN, to na co będą przewalutowywac przy przelewie na konto walutowe z GBP-PLN potem PLN-GBP? To byłby kompletny bezsens.
Wiadomość 5 z 11
ostatnia odpowiedź

Pytanie odnosnie paypala PL i konta walutowego GB.

njlepiej wyplac 1 funta i zobacz czy mozna i czy policza cos za wyplate.
Ja mam podstawowe w USD i wyplacam bezplatnie chyba ze czekiem przez poczte to licza $1.50 za wysylke i fatyge.
Wiadomość 6 z 11
ostatnia odpowiedź

Pytanie odnosnie paypala PL i konta walutowego GB.

Wiem, że post jest mega stary. Ale może ktoś mi odpowie... ogólnie przeprowadzając się do UK musiałem utworzyć nowe konto na PayPal.... bo mi pokazywało, że mam zdefiniowany kraj Polskę i nie mogę tego zmienić... i mam do PL konta osobny PP i do UK osobny PP... rodzi mi się pytanie: Czy da się przelać przez PayPal kasę z jednego konta na drugie? Nie wiem jak to ugryźć... chciałbym coś kupić na allegro a nie mam jak zapłacić!!! 

 

Wiadomość 7 z 11
ostatnia odpowiedź

Pytanie odnosnie paypala PL i konta walutowego GB.

między kontami da się bez problemu, tylko nie wiem jak sprawa będzie wyglądać między kontem w PL a UK ale możesz spróbować

 

a robisz to tak że wchodzisz paypal nast. zakladka wyslij pieniądze nast. krewni i znajomi, wpisujesz adres mejlowy, wybierasz walute i kwote i już 😄

 

a na allegro i tak nie zapłacisz przecież paypalem tylko ichnim payu

Wiadomość 8 z 11
ostatnia odpowiedź

Pytanie odnosnie paypala PL i konta walutowego GB.

Podbijam pytanie, Czy ktoś ma saldo podstawowe w funtach na polkim PayPal i podpięte pod paypala konto walutowe (funt). Czy można wypłacać funty na konto walutowe polskie bez przewalutowania. 

Wiadomość 9 z 11
ostatnia odpowiedź

Pytanie odnosnie paypala PL i konta walutowego GB.

Nie ma możliwości. Z regulaminu PayPal:

6.4 Wypłacanie środków w wielu walutach. Jeśli Użytkownik posiada Saldo w wielu walutach, ma możliwość wyboru, z którego salda środki zostaną wypłacone, jednak wypłata nastąpi w walucie kraju zamieszkania Użytkownika. Jeżeli Użytkownik może wypłacać środki na kartę z logo MasterCard lub Visa, środki te mogą być wypłacone w innej walucie niż waluta kraju zamieszkania Użytkownika pod warunkiem, że system PayPal obsługuje wypłaty w podstawowej walucie karty. W przypadku dokonywania wypłaty z Salda w walucie innej niż waluta podstawowa Użytkownika stosuje się Opłaty za przeliczenie waluty, o których mowa w Załączniku 1 niniejszej Umowy.

 

Mnie zastanawia jedno. Jaką trzeba mieć marżę aby wyjść na swoje skoro według klucza:

Mam konto ebay w DE.

Konto PP w Polsce, waluta podstawowa EUR

Ktoś kupuje w DE mój towar i płaci przez PP.

I teraz opłaty - powiedzmy wartość zakupu 30EUR.

Z załącznia PP nr 1

Transakcje komercyjne

Odbiór płatności międzynarodowych (sprzedaż)

Obowiązuje opłata za odbiór krajowych transakcji komercyjnych, z wartością procentową tej opłaty powiększoną o odsetek opłaty za płatność międzynarodową określony w poniższej tabeli (w zależności od kraju nadawcy płatności).

 

Opłata krajowa w PL to Od 1,9% do 2,5% + opłata stała (0,80 PLN) od transakcji. (tu jednak będzie stała zamieniona na EUR, bo w takiej walucie będzie klient płacić więc jest to wg załącznika 0,35 EUR

 

Obowiązuje opłata za odbiór krajowych transakcji komercyjnych, z wartością procentową tej opłaty powiększoną o odsetek opłaty za płatność międzynarodową określony w poniższej tabeli (w zależności od kraju nadawcy płatności).

 

 

Dla Niemiec i wielu innnych krajów to 1%

 

Czyli już mamy 2,5% + 0,35 EUR + 1%

Z 30 EUR daje nam to 1,40 EUR.

 

Teraz przewalutowanie.

Zostaje nam 28,60 EUR. Możemy tylko wypłacić w PLN więc koniecznie trzeba przewalutować. Koszt 2,5%.

Czyli z z 28,60 mamy de facto 27,88 EUR.

 

Opłaty tylko dla PP to 7,07%. wartości wpływu.

 

Teraz może od tyłka strony ale dla rozjaśnienia. Będzie prościej.

Od tych 30 EUR które dostaniemy na konto z eBay za sprzedaż eBay weźmie nam prowizje (w zależności od kategorii) Przyjmuję 10%. Nie licząc innych dupereli związanych z wystawianiem aukcji (pogrubienia, galerie etc)

 

Czyli realnie dostaniemy za towar 24,88 EUR

Należy pamiętać, że koszty przesyłki również są obciążone tymi samymi opłatami i stawkami. Tak więc jeśli ktoś nie chce dokładać z przedmiotu do wysyłki to powinien to uwzględnić w koszcie wysyłki zwiększając je o 20,00% wg klucza Koszt wysyłki (np 10 EUR/ 0,8) daje to 12,50 EUR. Będzie to ciut większa opłata jednak. bp opłata stała więcej waży w kwocie 10 EUR niż 30... o 2,4%

 

Jeśli to mamy opanowane to wystarczy teraz podstawić cenę produktu wg wzoru

Cena zakupu powiedzmy 20 EUR z VAT     1- (20 EUR/24,88 EUR) = 19,61 %

 

Różnica jest taka, że początkowa marża wynosi 1 - 20EUR/30EUR = 33,33% 🙂

 

 

 

Czuwaj!

Wiadomość 10 z 11
ostatnia odpowiedź