anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paypal na terenie Niemiec. Jak zacząć korzystać, by nie stracić?

Cześć,

 

mimo, że pewnie było już tu pewnie trochę podobnych pytań, chciałbym się dowiedzieć jak mam zacząć korzystać z paypala? Jestem na terenie Niemiec, posiadam konto w walucie euro w niemieckim Sparkasse banku i na razie tyle co zrobiłem to zarejestrowałem się na portalu paypal.com, podpiąłem tam dane swojej karty (czy jakkolwiek to nazwać).

 

Teraz chciałbym zamówić komputer i kilka akcesoriów do niego z polskiego sklepu internetowego i oczywiście w walucie PLN. Dzwoniłem do owego sklepu i respektują tylko złotowki, co jest raczej zrozumiałe. Jak powinienem użyć teraz paypala, zeby móc zapłacić za zakupy? Chodzi mi też o to całe przewalutowywanie. Ile to kosztuje to wiem, powiedzmy...mniej więcej.

 

Ale jak zacząć korzystać z paypala? Na razie wszystkie środki przechowuję w banku, nie chcę w nic klikać, żeby nie daj Boże nie stracić jakichś pieniędzy, Czy ktoś z Was mógłby wyjaśnić mi w kilku krokach, jak mogę przelać wystarczającą ilość pieniędzy na zakup zamówionego towaru, jak przelać kasę na paypal, jak przewalutować euro na złotówki i jak wysłać pieniądze do sklepu za pośrednictwem paypala?

 

Z tego co wyliczyłem, będzie mnie to kosztowało ok. 2000 zł, jeśli to istotna informacja.

 

Proszę o pomoc i wytłumaczenie.

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Paypal na terenie Niemiec. Jak zacząć korzystać, by nie stracić?

polacz Paypal z kontem w banku lub karta kredytowa i Paypal pobierze tyle ile trzeba Euro. Przewalutowanie jest wg. stawki dziennej + 2,5% +1% za tranasakcje za granica.

 

Czy sklep akceptuje Paypal?

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Paypal na terenie Niemiec. Jak zacząć korzystać, by nie stracić?

Dzieki za odpowiedź. Tak, sklep akceptuje Paypal.

Miialem zrezygnowac z tego sposobu bo znajomy ma konto walutowe i przelalem juz mu nawet potrzebna sume (ten sposob wydal mi sie prostszy), a dzis ten sobie przypomnial ze ma zablokowana jakas karte z telefonu (nie wiem jaki to ma zwiazek z kontem w banku :/) i nie moze skorzystac z przelanych przeze mnie pieniedzy...zaje..fajnie. Noz sie w kieszeni otwiera. Aha..pewnie mu jakis sms nie przyjdzie no ale o takich rzeczach powinno sie pamietac...pol pensji mu przelalem ...wnerw.

Wracac musze do opcji z paypalem. Czy najpierw musze doladowac konto w ten sposob?

https://www.paypal.com/pl/webapps/helpcenter/helphub/article/?solutionId=FAQ1208&topicID=ADD_WITHDRA...



Ale dalej do konca nie wiem co z ta waluta...cos tam.czytalem.ze mam wpisac gdziesxjakies dane swojej karty, klikac lacze 'drukuj' i wtedy pieniadze beda przewalutowane?? Sorry..jestem w tym.zielony..Matka znajomego mi ma dzis oddac pieniadze i nie chce zeby znowu cos zostalo sp...ne.
Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź