anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

PayPal zamknął mi konto !!!!!!!!!!!!!!!!!

Dnia 13.12.09 moje konto PayPal zostało zamknięte z powodu wpłynięcia środków z transakcji dokonanej 21.11.09 - chodziło o sprzedaż oryginalnego wydania 'Mein Kampf'. Był to egzempalarz historyczny -kolekcjonerski. Dozwolony do sprzedaży w serwisie amerykańskim pod warunkiem wysyłania do krajów gdzie nie ma prohibicji na ten tytuł. WSZYSTKIE WARUNKI ZOSTAŁY PRZEZE MNIE SPEŁNIONE (wysyłka do Azji). Jednak PayPal zamknął mi konto z powodu wpłynięcia zapłaty za sprzedaż tego właśnie tytułu. Zamknięcie konta kończy praktycznie moją przygodę z Ebay, bo PayPal jako instytucja finansowa jest ściśle powiązany z aukcjami Ebay.
Przypomnę, że sprzedawcy z Europy (Niemcy, Anglicy) sprzedają cały czas ten sam tytuł, używając systemu płatności PayPal i im nikt nie zawiesza konta !!! Pragnę poinformować również, że w Polsce nie ma zakazu sprzedawnia ani przyjmowania płatności za kolekcjonerskie książki wojenne (niemieckie). W największym polskim serwisie aukcyjnym Allegro - jest bardzo duża liczba sprzedawanych oryginalnych egzemplarzy 'Mein Kampf'.

Na koniec jeszcze jedna rzecz: otóż nie docierały do mnie maile od firmy PayPal, które dawały ostateczną odpowiedź na temat zakazu (jurysdykcji). Skumulowaną odpowiedź otrzymałem dopiero 07 grudnia i od tej pory ściśle przestrzegałem nakazu nieużywania płatności PayPal w aukcjach z tym tytułem, jednak wpłata powodująca zawieszenie konta, była wpłatą z listopada (niesfinalizowanie aukcji groziło mi nieprzyjemnymi konsekwencjami ze strony Ebay i samego klienta). Kupujący z Azji nie ukrywał podejrzeń względem mnie, bo z czymś taki spotkał się po raz pierwszy. To znaczy kupowanie od europejskich sprzedawców (na amerykańskiej stronie Ebay) tego tytułu i płacenie za pośrednictwem PayPal było dla niego czymś oczywistym (przypominam, że do Azji można wysyłać ten tytuł). Klienta interesowała tylko finalizowanie transakcji przez PayPal, a moje ostrzeżenia wzmagały wręcz jego podejrzliwość. Klient nie spotkał się nigdy z podobnym przypadkiem, aby PayPal blokował transakcje tego tytułu do Azji.

Proszę o poradę, proszę o pomoc, bo PayPal nie odpisuje, telefonicznie odsyłają mnie do pisania maili, ale ja po zamknięciu konta nie mam już prawa odwołania !!! Z góry dziękuję za pomoc !!!
Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

PayPal zamknął mi konto !!!!!!!!!!!!!!!!!

Powiem szczerze, że nie rozumiem dlaczego Ebay nie jest w stanie nic konkretnego zrobić (jestem wieloletnim solidnym użytkownikiem Ebay) w sprawie zamknięcia
mojego konta PayPal.
Ebay jest właścicielem PayPal i ściśle z nim współpracuje. W moim przypadku nie złamałem prawa aukcyjnego, jednak PayPal zamyka mi konto bez odwołania
za przyjęcie płatności za aukcję nie łamiącą prawa Ebay. Powtarzam: nie mogę się już odwoływać ...

W takim razie gdzie mam się udać tą sprawą, skoro PayPal nie reaguje na apelacje ? Jak to możliwe, że za legalnie przeprowadzoną transakcję na Ebay, PayPal zamyka mi konto ?

Pozdrawiam
Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

PayPal zamknął mi konto !!!!!!!!!!!!!!!!!

jerman33110
Użytkownik
paypal ZABLOKOWAL MI KONTO ZA TO ZE WPLYNELO NA NIE PONAD 9TYS KAZALI MI POTWIERDZIC SWOJA TORZSAMOSC KIEDY WYSLALEM WSZYSTKIE DOKUMENTY TO STWIERDZILIU ZE NIE ODBLOKUJA MI KONTA!!!!!!!!!!!!!

PAYPAL ZŁODZIEJE!!!!!!!!!!!
Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź