PayPal... co i jak!

Witam!
Jestem przed pierwszym zakupem na ebay-u, w związku z czym mam pytania co do płatności PayPal. Pewnie tego typu wątki już były, ale jako nieufający różnym instytucjom bankowym czuje się nieco niepewnie.
A więc tak:
Czy z PayPal-a mogę korzystać za pośrednictwem swojego konta bankowego (ekonto w mbanku, z kartą VisaElectron)?

Czy po rejestracji do PayPal-a ze swojego konta na konto paypal przelewam jakieś środki a doptero potem płacę za zakupiony przez ebay przedmiot, czy możeśrodki są pobierane z bezpośrednio z mojego ekonta? (mam nadzieje że paypal nie blokuje mi wszystkich środków z rach. bankowego, trzeba jeszcze płacić rachunki :))
To narazie tyle. Z góry dziękuję za odpowiedzi i wyrozumiałość!
Pozdrawiam!
Grzegorz
Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

PayPal... co i jak!

Karte Visa Electron najprawdopodobniej można dodac do konta paypal (upewnij się czy z tyłu karty są 3 cyferki)
Paypal jest pośrednikiem pomiędzy Tobą i odbiorcą płatności.
Są dwa sposoby płacenia poprzez paypal
1- przelewasz na konto PP pieniądze i nimi dysponujesz płacąc za zakupy na ebay
2- dodajesz do konta PP karte kredytową I PRZY KAŻDEJ PŁATNOŚCI UPOWAŻNIASZ PP DO POBRANIA Z TWOJEGO KONTA KASY DO ZAPŁATY ( to TY klikasz i zatwiedzasz kolejne kroki przy płaceniu)
Jeśli choodzi o Twoje prywatne konto w banku to PP bez Twojej zgody nie ma prawa NIC W NIM INGEROWAC.
Mogą blokowac TYLKO konto paypal (i zgromadzone tam środki)
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

PayPal... co i jak!

paypal ma swoją infolinie (rozmowa jest płatna ale stosunkowo łatwo się dodzwonic i uzyskac ogpowiedzi nieraz tak przy okazji na temat ebaya :)musisz dzwonic w dzień powszedni w godzinach roboczych, tu masz numer- 0801386686
Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

PayPal... co i jak!

Dzięki wielkie!!!
Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź