PAYPAL OSZUSTWO ???

burleydariusz
Użytkownik

Witam!


Mam problem wczoraj wystawilem kody paysafecard z wysylka na e-mail koleś kupil 3 kody po 300 zł


http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150554855913&ssPageName=STRK:MESOX:IT




ma ponad 200 komentarzy więć myślałem , że jest ucziciwy wpłacił mi pieniądze przez PAYPLA ponad tysiąc ja my wysłałem 3 kody otrzymałem nawet pozytwny komentarz ... dzisiaj wchodze na paypal a tu stan konta 0 zł ... i pisze spód transkacja neiautoryzowana co mam zrobic wyslalem mu 3 kody po 300 zł odrazu je wykozystal a teraz nie mam pieniędz....

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

PAYPAL OSZUSTWO ???

burleydariusz
Użytkownik

EMAIL  OD EBAY ... ALE NA PAYPAL MINUS 1100 ZL ORAZ KTOS KOMU WYSYLAM KODY NA E-MAIL JE WYKOZYSTAL CZYLI RAZEM JESTEM - 2000 DO TYLU ??? Ja zrobilem wsyztsko poprawnie dlaczego mam placic za oszusta ktory dziwnym trafem sie wlamal na ebay i paypal



Witaj burleydariusz (zaglebielubin1@o2.pl)!Konto osoby licytującej na Twojej aukcji zostało według naszych przypuszczeń bezprawnie wykorzystane przez osobę trzecią. W związku z tym wymienione poniżej aukcje zostały administracyjnie usunięte. Wszystkie opłaty związane z zakończonymi aukcjami zostały zwrócone na Twoje konto.Zakończone aukcje:150554855913 - PAYSAFECARD 300 ZŁ *?78 EURO150555166312 - PAYSAFECARD 300 ZŁ PLN ?78 EURO150555216151 - PAYSAFECARD 300 ZŁ PLN ?78 EUROTymczasowo zawiesiliśmy konto licytanta, jak również wspólnie z właścicielem konta podjęliśmy działania mające na celu uniemożliwienie jakichkolwiek dalszych nielegalnych działań.Niestety, nie możemy automatycznie przywrócić aukcji w Twoim imieniu. Jeśli chcesz ponownie wystawić dany przedmiot na sprzedaż, musisz od początku przeprowadzić procedurę wystawiania na aukcję za pomocą formularza Sprzedaj przedmiot.Rozumiemy, że może być to dla Ciebie uciążliwe i przepraszamy za wszelkie utrudnienia, jakie się z tym wiążą. Pracujemy nad narzędziami, które umożliwią ponowne wystawianie przedmiotów bez konieczności powtarzania procedury.Nie odpowiadaj proszę na tę wiadomość systemową, gdyż Twoja odpowiedź do nas nie dotrze. Jeżeli masz dodatkowe pytania dotyczące tej lub innej kwestii, skontaktuj się z nami poprzez łącze Kontakt z nami umieszczone na większości stron Pomocy serwisu eBay.Raz jeszcze przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie zaistniała sytuacja mogła spowodować.Z poważaniem,Dział Zaufania i Bezpieczeństwa eBay

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

PAYPAL OSZUSTWO ???

Jest o tym w zasadach Paypala: krotko: Paypal nie odpowiada za towar niematerialny.

Niestety ta dziedzina sprzedazy: kody, hasla, programy itp. sa towarem ryzykownym i podatnym na nieuczciwych kupujacych.

Moja rada: sprzedajac artykuly niematerialne przyjmuj zaplate gotowka. Tylko taka forma zaplaty gwarantuje ze nie zostaniesz oszukany.

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

PAYPAL OSZUSTWO ???

burleydariusz
Użytkownik

Smiechu warte , przeciez jako sprzedawca nie popelnilem zadnego bledu ... dlaczego ja mam placic za osobe ktora komus sie wlamala na konto i zaplacila za przedmiot i go wykozystala ? Chyba te koszta powinna zaplacic osoba ktora sie wlamal powinien ten fakt zglosic ebay na policie. Ja napewno nie oddam kwoty paypalowi , dobrze , że wypłaciłem na konto i mam na minusie bo ja zadnego przestępstwa nie popełniłem tylko oszust który się wkradł prawda ?

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

PAYPAL OSZUSTWO ???

witam

dokładnie taki sam scenariusz miał miejsce w moimprzypadku kupujacym był niemiec o niku ***  kupił zaplacił po otrzymaniu kodu wystawił komentarz pozytywny i kiedy taki sam otrzymał ode mnie wystąpił do paypal’a o zwrot wpłaty z tytułu nieautoryzowanej transakcji. Paypal nie zwracając uwagi na moje tłumaczenia zwrócił mu jego wpłatę zabierając mi pieniądze z konta i teraz nie mam ani pieniędzy ani kodu analiując komentarze tego kupujacego dotarlem jeszcze do 2 osób oszukanych przez niego w ten sam sposób i zastanawiamy się nad zgłoszeniem tej sprawy na policję i taksobie myślę że im nas będzie więcej tym będziemy mieli większą siłę przebicia i jeśli trzeba będzie to jako współsprawców kradzierzy zdłosić paypal. Jeśli znasz podobne przypadki to napisz mi na maila *** napisz abym miał Twojego maila - kontaktuje się z pokrzywdzonymi w ten sposób narazie jest nas 3

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

PAYPAL OSZUSTWO ???

Nie wiem o co chodzi z tymi rzeczami nie materialnymi - przeicez to jest to samo jakbyś kod wyslal listem poleconym pocztą a tu juz masz materialny wydruk i masz dowod nadania

Sam kiedys sprzedalem rzecz za 20euro, dostalem przelew na paypal, wyslalem towar, mialem potwierdzenie wysylki poleconej zagranice z numerem do sledzenia.

Uznalem sprawe za zakonczoną, po 2-3tyg dostaje informacje z paypala ze ktos zalozył spor o nieautoryzowa transakcje i kasa odrazu zostala pobrana, nie moglem sie wogole wytłumaczyc, ze mam numer nadania itp.

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

PAYPAL OSZUSTWO ???

PayPal działa wbrew prawu:

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

PAYPAL OSZUSTWO ???

Za materialny tez nie odpowiada.
Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź