anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

komentarze na ebay a opóźnienia w dostawie przesyłek z powodu epidemii...

W kwietniu kupowałam 3 przedmioty na ebay, jednak nadal wszystkie są w drodze z wiadomych powodów, a za tydzień stracę możliwość wystawienia komentarzy, a także linki do śledzenia z ebay i kontakt ze sprzedającymi.

Kontaktowałam się w tej kwestii z ebay, ale nie ma tam z kim rozmawiać, napisali mi dwukrotnie, abym teraz wystawiła komentarz sprzedawcy, a potem można ten komentarz zmienić...

Prawdę mówiąc nie rozumiem dlaczego ebay nie wydłuży teraz czasu na wystawienie opinii dla sprzedawców, skoro przy każdym przedmiocie na ebay mam informację, że bedzie opóźnienie, przy jednym obecnie pojawia się info, że szacowana dostawa to dopiero sierpień.

 

W zasadzie to już zdecydowałam, że napiszę komentarz, przesyłka niedostarczona, nadal w drodze... ale jak go oznaczyć? Neutralny? czy Pozytywny? To przecież nie wina sprzedawcy, że jest taka sytuacja.

Chociaż prawdopodobnie neutralny komentarz  i tak zostanie usunięty przez ebay.

Z drugiej strony jeśli wystawię pozytywną opinię, to czy potem będę mieć możliwość reklamowania na paypal? - ochrona paypal to 180 dni, więc jeszcze jest czas.

 

Jak postąpić w takiej sytuacji?

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

komentarze na ebay a opóźnienia w dostawie przesyłek z powodu epidemii...

Otworz sprawe na ebay przed uplywem 60 dni aby otrzymac zwrot pieniedzy.Jesli przesylka nadejdzie to zaplacisz ale otworz sprawe juz teraz. Ebay ma termin 60 dni. Nie czekaj na 180 dni Paypala - kto wie czy bedzie mozna otrzymac zwrot jesli nie placilas karta.Ppzatymm moze byc trudniej. Przez Ebay jest latwiej i teraz.

Paypal i Ebay sa w fazie reorganizacji i nie wszysko jest jak powinno byc..

Ebay zablokuje sprzedawcy sume i zwroci. Paypal - kto wie?

 

Oczywiscie wystaw pozytywny komentarz opoznienie to nie wina sprzedawcy

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

komentarze na ebay a opóźnienia w dostawie przesyłek z powodu epidemii...

Nie mam możliwości otwierania sporu w ramach ebay, ebay automatycznie przekierowuje do paypal, skoro płatność była realizowana przez paypal. W takich sytuacjach ebay nie chce ponosić odpowiedzialności.

 

Jeden ze sprzedawców zaproponował mi zwrot pieniędzy już teraz, ale taka opcja nie ma sensu w obecnej chwili, bo paypal mnie okradnie na przewalutowaniu, raz przy zwrocie pieniędzy (teraz jeszcze dodatkowo kurs spadł), drugi raz przy ponownej płatności jak przesyłka dotrze. Dlatego wolę zaczekać. Nie zamierzam finansowac paypala...

 

Natomiast jeżeli zawieram umowę z paypal, to obowiązuje ona dwie strony, wątpię aby paypal odmówiło np. po 4 miesiącach od zakupu rekompensaty w sytuacji nie otrzymania przedmiotu, ponieważ wówczas straciłoby zaufanie... coś takiego może mieć miejsce tylko w sytuacji bankructwa paypal, a na to raczej jeszcze się nie zanosi.

 

Okey, oznaczę komentarz jako pozytywny, z informacją o braku dostarczenia przesyłki.

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź