anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

eBay.de: sprzedający nie chce podać IBAN, BIC

torch66pl
Użytkownik
witam;
niemiecki sprzedawca nie chce podać numerów do dokonania przelewu międzynarodowego.
Czy ma do tego prawo? Czy jest możliwe, że w niemieckim banku pocztowym są konta bez możliwości przelewów międzynarodowych?
W opisie aukcji były podane formy płatności przelew, przelew plus. Namawiał natomiast, abym przesłał pieniądze pocztą w kopercie..
Dodam jeszcze, że płacę za towary z niemieckich aukcji z konta w Polsce, natomiast adres do wysyłki mam w Niemczech. I jak do tej pory wszyscy byli zadowoleni, nikt nie odmawiał podania BIC i IBAN, o ile te dane nie były od razu dostępne po zakończeniu aukcji.
Nie wiem, czy olać tę aukcję (ryzykując negatywa), czy mam podstawy do zgłoszenia nieprawidłowości po 10 dniach?
pozdrawiam, Tomek
Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

eBay.de: sprzedający nie chce podać IBAN, BIC

Malo prawdopodobne, aby niemieckie banki pocztowe lub inne nie posiadaly IBANu czy BICu. Jasno widac, ze sprzedawca chce sprzedac towar nie rejestrujac przelewu w banku.

Nie daj sie nabrac i nie wysyłaj kasy pocztą. Zgłoś sprawę do Niemieckiego Biura Obsługi Klienta jeśli aukcja była wystawiona w eBay.de.

Pozdrawiam
eBay.pl to Twoje okno na świat!
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

eBay.de: sprzedający nie chce podać IBAN, BIC

09quincy09
Użytkownik
Pieniądze pocztą w kopercie!
Hahaha, no masakra.
Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

eBay.de: sprzedający nie chce podać IBAN, BIC

torch66pl
Użytkownik
słabo znam niemiecki, ale nic w opisie nie było, co można by odczytać jako brak zgody na przelewy z zagranicy, chociaż nie przestudiowałem regulaminu niemieckiego eBay.

http://cgi.ebay.de/Bremsgummi-Stempelbremse-/250663081564?cmd=ViewItem&pt=Transportwesen&hash=item3a5caf165c

dam znać w miarę rozwoju wypadków (po zgłoszeniu na eBay.de)

pozdrawiam, Tomek
Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź