anulowanie opłaconej transakcji

witam. 

kilka dni temu wylicytowalem przedmiot (780zł) z usa.

zapytalem sprzedawcy czy jest na 100% oryginalny poczekalem 2 dni az mi odpowie i od razuz zaplacilem.

napisalem do sprzedawcy ze wlasnie zaplacilem i czekam na przesylke 🙂 on odpowiedzial mi ze jego pies zniszczyl tą bluze 😄 hah domyslilem sie ze nie chce sprzedawac jej w tak niskiej cenie (wyrwalem ją prawie 2 razy taniej) i chcialem po prostu jak najszybciej odzyskac kase. sprzedawca wyslal mi formularz do anulowania oferty ale zobaczylem tam napis "zaakceptuj prośbę o anulowanie transakcji tylko wtedy, gdy jeszcze nie zapłaciles za przedmiot lub sprzedawca zwrocil ci juz pieniadze" wiec odrzucilem to i zapytalem czy nie moze mi odeslac pieniedy na paypala a ja wtedy oczywiscie anuluje to zeby mogl wystawic licytacje jeszcze raz.

niestetety kontakt ze sprzedawca jest bardzo utrudniony. nie odpisuje na moje wiadomosci lub odpisuje tylko raz na dzien. czy jezeli otrzymam znowu "cancel requesta" i go jednak zaakceptuje to moje pieniadze bezpiecznie do mnie wroca? co moge zrobic jezeli nie otrzymam tego formularza bo sprzedawca troche ma "wywalone" 🙂 mam już pisać maila do ebaya? to coś da? pomocy bo zamrozilem sobie prawie 800zł! 

dziekuje wszystkim za pomoc

Mateusz 

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

anulowanie opłaconej transakcji

anulowanie opłaconej transakcji

sprzedawca jest z USA. będę musiał czekać ponad miesiąc żeby zgłosić ze nie dostałem paczki jeżeli doskonale wiem ze sprzedawca mi jej nawet nie chce wysłać? nie można tego jakos przyspieszyć?
Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

anulowanie opłaconej transakcji

nie musisz czekac miesiac. Jesli placiles Paypal mozesz otworzyc spor natychmiast, jesli inaczej to po 10 dniach

 

https://www.ebay.pl/pages/help/buy/item-not-received.html

 

"Co robić, jeśli za przedmiot zapłaciłem poprzez PayPal?

Otwórz spór (sprawę) w Centrum rozstrzygania PayPal w ciągu 180 dni od daty zakupu.
Ochronie kupujących podlegają zakupy opłacone poprzez zweryfikowane konto PayPal. "

 

https://www.paypal.pl/listing/transactions?entrypoint=resolutioncenter

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

anulowanie opłaconej transakcji

za przedmiot płaciłem karta Curve, ktora podłączona jest do mojego konta bankowego.

(Curve nie pobiera opłat za przewalutowanie stąd taka decyzja)

 

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

anulowanie opłaconej transakcji

najlepsze w tym wszystkim jest to że kompletnie nie widze żadnych transakcji na moim paypalu. nie wiem czy to błąd ale nie moge wyszukać żadnych działań. Mimo ze ebay mowi ze placilem poprzez paypal to nie widze tam zadnej operacji niestety 😕 cięzka sprawa

czy odzyskam moje pieniadze?

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

anulowanie opłaconej transakcji

Pozostaje zakwastionowac transakcje u karty.

Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź