anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

USA - sprzedający wysyła przesyłkę bez mojej zgody - zwrot

Witam,

 

Kupiłem od sprzedawcy z USA koszulę. 3 dni później okazało się, że będę musiał prawdopodobnie zmienić zamówienie, dlatego napisałem prośbę, aby nie wysyłano jeszcze przesyłki i zacząłem zadawać pytania, które miały zaważyć na mojej decyzji. Sprzedawca ociągał się z odpowiedziami na tyle, że dopiero po kolejnych 4 dniach konwersacji byłem pewien, że chcę jednak zamówić od niego coś innego (nie wspominając o tym, że wprowadził mnie w błąd - najpierw zasugerował, że nie ma tego co szukam w ofercie, po czym wysłał mi linki, a tam był ten produkt) i poprosiłem o anulowanie poprzedniego zamówienia. On na to odparł, że już jest za późno i wysłał mi tracking number. Wszedłem na USPS i zobaczyłem kiedy nadał przesyłkę. W momencie startu konwersacji przedmiot nie była jeszcze w trakcie wysyłki.

 

Co w takiej sytuacji robić? Rozumiem, że to, że poproszę sprzedającego o wstrzymanie wysyłki nie wymusza na nim tej czynności. Ale główne pytanie brzmi - czy jak nie przyjmę paczki i wróci ona z czasem do USA, to czy będę musiał zapłacić za ten zwrot?

 

Pisałem do eBay - odpisali tylko, że muszę zwrócić przedmiot na swój koszt.

 

Czy miał ktoś może podobny problem? A może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na rozwiązanie sprawy?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,

 

 

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

USA - sprzedający wysyła przesyłkę bez mojej zgody - zwrot

Jesli przesylka bedzie wymagala podpisu lub oplat celnych to mozesz jej nie przyjac.

 

Inaczej odsylka nastapic moze  wg. umowy ze sprzedawca (tak jak pisze na aukcji - nie w opisie ale w dziale tyczacym reklamacji czy zwrotow). Mozesz tez otworzyc spor - wowczas moze przesylka zwrotna zostanie oplacona przez sprzedawce.

**************************************
Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź