Sprzedawca naciągacz

Witam ponownie.

Mam ostatnio taki przypadek.

Kupiłemu gościa na Francji pewien przedmiot, po zakonczeniu aukcji wysłał mi ile mam mu zapłacić.

Zapłaciłem w tym samym dniu, całą kwotę otrzymał ,ale najwyraźniej było mu to za mało wiec zażądał dodatkowej kwoty za rzekomo wyższe koszty wysyłki.

Nie zgodziłem sie na wyższe koszty podając argument, że sam mi podał takie koszty wysyłki .

Po moim mailu zaczoł kręcić,a ze to może coś innego mi sprzedać, a to ze zrobi rabat i połowę dodatkowych kosztów sam pokryje.

Widząc co sie dzieje zażądałem od sprzedawcy zwrotu pieniędzy.

Oczywiście mnie olał i wystapił do serwisu Ebay za rzekomo niezapłacony towar.

Płatanosc była tradycyjna z konta na konto.

W całej tej sprawie jest taki niesmak ze piszac do Ebaya nie uzyskałem żadnej pomocy jedynie lakoniczne wyjaśnienie typu"

 

Rozumiemy, że obawiasz się zwrotu pieniędzy i sprawy o zaległą płatność za przedmiot otwartą przez sprzedającego. Pozwól, że się temu przyjrzę i zobaczę, co da się zrobić.

 

XXXXX, nie przejmuj się sprawą o zaległą płatność za przedmiot. Po zamknięciu sprawy o zaległą płatność za przedmiot skontaktuj się z nami jak najszybciej, a my usuniemy ostrzeżenie o zaległej płatności za przedmiot z Twojego konta.

 

Jeśli chodzi o zwrot pieniędzy, widzę, że dokonałeś płatności metodą nieobjętą Gwarancją zwrotu pieniędzy w serwisie eBay. W przypadku przyszłych transakcji proszę o dokonanie płatności za pośrednictwem systemu PayPal lub karty kredytowej / debetowej. Jeśli więc napotkasz jakiś problem z przedmiotem, możesz objąć go gwarancją zwrotu pieniędzy w serwisie eBay.

 

Dziękujemy, że jesteś cennym użytkownikiem serwisu eBay.

 

 

Z poważaniem,"

 

Serwis Ebay powinien stać na straży i w razie potrzeby intreweniować jeżeli zgłasza sie problem, chyba ze sie mylę.

 

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Dot.: Sprzedawca naciągacz

Gwarancja ochrony od ebay czy PAYPAL - TYLKO przy platności PayPal lub kartą kredytową przez PayPal

 

inaczej nie ma gwarancji nie ma roszczeń

 

- a sprzedawca może nawet nie odesłać przelwu i nic z tym nie zrobisz..

 

 

na ebay.pl jest wyrażnie zapisane że gwarancja zwrotu dot. tylko płatnośći przez paypal 

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedawca naciągacz

W tym cały problem że kupujący nie miał PayPal ani innej bezpiecznej metody płatności.

Przykre jest to ,że nawet serwis Ebay nie pozwala załozyć sporu o niedostarczony przedmiot, nie wspominając o pomocy ze strony serwisu.

Jedynie do czego sie ograniczyli to do "oflagowania" sprzedawcy.

Takie "Oflagowanie" wyjatkowo pomoże mnie i kolejnym oszukanym kupujacym.Emotikon: sfrustrowany

Jedyne wyjście to chyba zostanie zgłosić sprawę na Policję ,ale zapewne i tak umorzą.

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź