anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem ze sprzedającym z Niemczech

Witam, po raz kolejny mam problem ze sprzedającym z Niemczech.

90% aukcji z Niemiec nie ma ustawionego sposobu dostawy i po czasie po prostu zacząłem to ignorować, no bo przecież nie będę każdego pytać czy zechce mi wyslać przedmiot, jak go wygram. Założyłem, że jak mogę licytować, to znaczy, że mogę go kupić i otrzymać. Jednakże okazuje się, że wcale tak nie jest.

 

 

Sprzedawca rzeczywiście nie ustawił sposobu wysyłki do Polski, a nawet wyglada, jakby zablokował, no ale z drugiej strony mam "skontaktuj się ze sprzedawcą" i mogę licytować. No to w takim razie zablokowal wysylkę do innych krajów czy nie?

Czemu mogę licytować, skoro nie chce wyslać do mnie do Polski? Adres wysyłki mam do Polski i nie mam drugiego w Niemczech, dflaczego wiec moge licytowac ten przedmiot?

 

Konflikt pojawia się, no bo szczesliwie zlitycowałem 4 przedmioty za dość niską cenę i teraz sprzedawca chce mi anulowac wszystko, bo "on nie wysyla do Polski i już". Jak to w takim razie jest, skoro wygrałem aukcję, licytoiwałem, zakonczylem, chcę zapłacić, ale on moze sie wykpić ze wszystkiego, bo tak? Bo nie określił sposobu wysyłki? Probowalem rozmowy, dawalem namiary na kuriera, na sposoby wysylki, chcialem nawet SEPA transfer zrobic, ale gość po prostu "nie bo nie". Widać ewidentnie, ze nie chce zakonczyc aukcji bo zapewne myslal, ze cena bedzie większa. No i teraz ma backdoora, bo "termsów nie czytales".

No do jasnej cholery, czy to tak na poważnie? Tak jak mowie, 90% czy nawet wiecej nie ma ustawionego sposobu wysyłki, a reszta to ma jakies ceny z kosmosu jakby wybrane przez automat, przykładowo Hermes International za 20 EUR za drobną paczuszkę ważącą mniej niż 300g. Także sposoby dostawy są kompletnie z czapy i nigdy się tym nie przejmowalem, po prostu po zakonczeniu aukcji dogaduje się z ludzmi i w wiekszosci przypadków nie ma problemu. Niezaleznie czy ktos ustawi "brak wysyłki do Polski", czy ustawi "Moze wysle do Polski, albo nie".

 

Sądziłem, że jesli mogę licytować i wygram, to sprzedajacy jest zobowiązany do wysylki przedmiotu. Tak samo jak ja, jestem zobowiązany do zapłaty. Czy w takim razie ja tez mogę komuś powiedziec, że nie zaplace "bo tak" bez uzgadniania z nim warunków anulowania transakcji?

 

Jest to naprawdę spory problem, bo jak tak dalej ma być, to właściwie nie ma sensu licytować zagranicznych aukcji.

Dlaczego ebay pozwala licytować, skoro ktos nie chce wysylac zagranicę? Podnosic cenę przez bidowanie jest spoko, ale jak wygram za nisko to juz spadaj?

 

Czy ebay nie moze wymusic na sprzedawcach poprawnego ustawiania aukcji razem z mozliwością bidowania?

Ja się czuje teraz oszukany, bo aukcję mogłem zbidować i nie mogę teraz otrzymac wygranego przedmotu.

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

Problem ze sprzedającym z Niemczech

Nie wiem gdzie mam jeszcze napisać, by ktoś był w stanie coś z tym zrobić.

Według mnie problem istnieje, bo większość aukcji w Niemczech nie ma określonej dostawy i uważam, że sprzedawcy to wykorzystyują. Jak im cena nie podpasuje, to mogą bez żadnych konsekwencji anulować aukcję z uśmiechem na twarzy.

Czy tak ma być ? Ebay pozwala bidować wszystkim, ale już nie obliguje sprzedawcy do dalszej realizacji transakcji.

Czasami próbuje pytać wczesniej czy wysle do mnie paczkę, ale nie ma odpowiedzi.

Nie mowie, ze każdy tak robi, bo są ludzie co po prostu może nie dbają o to i jak im coś zlicytuje to dopiero ogarniają temat międzynarodowych wysyłek. No ale nadal daje to furtkę do anulowania aukcji.

 

No dobrze, mogłem nie bidować, tak ? No jasne, na tej samej zasadzie moge po prostu nie korzystac z ebaya, bo tak jak mowie, większosc aukcji nie ma okreslonej dostawy miedzynarodowej.

Mysle, ze jakies kroki w celu ulatwienia i uściślenia dostaw miedzynarodowych powinny zostać podjęte.

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Problem ze sprzedającym z Niemczech

SPRZEDAWCA  z Niemiec ma prawo odmówić wysyłki do PL

 

nie poda kosztów ------- potem bedzie chciał anulowaxc aukcje albo i nie i po 60 dniach aukcja zniknie z listy

 

 

zawsze możesz wystawić NEGATYWY za brak "all price"  ale i tak jak do tranzakcji nie doszło to seller może poprosić ebay o wymazanie negatywów....

 

 

tak samo na rynku USA --- tylko US (bardzo częste -- ale tam sa firmy jak np. Domashipping które odbieraja paczki np w Chicago  zbiorczo dość tanio wysyłają do PL)

 

 

spróbój znaleźć w Niemczek Kuriera z usługą door-door  i poproś o adres aby nadać paczkę z niemiec do Niemiec a potem  zapłacisz przy odbiorze w PL ( w angli tak paczka do 30 kg kosztuje 25 funtów)

 

 

jak ci zależy na towarze to warto pokombinować jak dodasz adres np. prywatny domowy włassiciela firmy kurierskiej  to sprzedawca bedzie musiał wysłać na adres w Niemczech

 

 

 

a co do cytatu  z twojej wypowiedzi :

"Sądziłem, że jesli mogę licytować i wygram, to sprzedajacy jest zobowiązany do wysylki przedmiotu. Tak samo jak ja, jestem zobowiązany do zapłaty. Czy w takim razie ja tez mogę komuś powiedziec, że nie zaplace "bo tak" bez uzgadniania z nim warunków anulowania transakcji?" 

 

tak możesz

 

piszesz -- cancel transaction --- i tyle ... bez podawania powodu

 

a jak seller wystąpi ze masz zaległa płatność to piszesz do obsługi ebay ---- ze chciałes anulować a seller nie rzealizował twojej próśby aby  anulowac i ebay usuwa to info o zaległej płatności....

 

tak to działa

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Problem ze sprzedającym z Niemczech

Czy tak ma być ? Ebay pozwala bidować wszystkim, ale już nie obliguje sprzedawcy do dalszej realizacji transakcji.

Czasami próbuje pytać wczesniej czy wysle do mnie paczkę, ale nie ma odpowiedzi.

 

 

 

np. jak wygrałeś i widzisz ze ten sam przedmiot wrócił na aukcje  masz prawo zgłosić nadużycie zasad

 

bo np. była cena twoja wygrywająca 25 euro a teraz wystawił ten sam za 40 euro  - ebay spr to i może dac na luzie i dość łatwo punkt karny sellerowi  lub nawet zablokować mu sprzedaz

 

WARTO WYGRYWAĆ --- SZUKAĆ ROZWIĄZAŃ np. adres w niemczech  ---- a część sellerów wyśle bez problemów do PL

 

 

🙂  i się nie poddawać

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Problem ze sprzedającym z Niemczech

Dzięki za odpowiedzi.

Niestety, ale w moim przypadku wydaje się to pozbawione sensu, aby zamawiać usługę door-to-door, gdy licytuję kilka małych zestawów Lego za ok 12 EUR, a za taką przesyłkę musiałbym zapłacić z 60 PLN czy nawet więcej.

Zazwyczaj ludzie nie robią problemu, no bo co to dla nich za róznica czy wyslą za granice czy nie? Musza pójść i tak do kuriera/na pocztę, roznica tylko taka że ja więcej płacę za dostawę.

 

Uważam, że jak sprzedawca pozwala na aukcji na licytację z innych krajów, to powinien do tych krajów wysyłać te przedmioty.

W tej chwili zaznaczaja, że nie wyślą, ale licytować można. No a tak jak mowie, wiekszość aukcji nie ma okreslonej wysyłki i zawsze dogaduje się po fakcie. No ale teraz widze, że nawet jak wygram to nie oznacza, że dostane przedmioty z aukcji. Jest to zdecydowanie zniechęcające.

 

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

Problem ze sprzedającym z Niemczech

@crazypaulinka Jeśli chodzi o licytację, to nie jednokrotnie widziałem teksty w stylu "uważaj co licytujesz", "zobowiązujesz się to kupić jak tylko zlicytujesz". Nie wiem jak to jest, gdy ktoś licytuje i nie kupuje bo tak nie robię, ale presja jest, aby kupować z glową.

Jakby każdy zaczął licytować od czapy to byłby jeden wielki burdel.

Myślę, że taką samą presję powinni czuć sprzedawcy, ale w tej chwili system ebaya umożliwia im backdoora w przypadku miedzynarodowych transakcji. Wystarczy, ze nie ustawią sposobu wysyłki.

Wiadomo, ze jak dwie strony zgadzają się na anulowanie z jakichś przyczyn to nie ma problemu, no ale w tym przypadku po prostu gość wykorzystał system bez żadnego stresu.

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

Problem ze sprzedającym z Niemczech

Śmiech na sali. Dzisiaj po raz kolejny gość anulował mi aukcję, bo "nie wyśle za granicę". Udało mi się trafić na aukcję godzine przed końcem, o 12 w nocy. No i co, mam teraz wysłać do niego zapytanie, czy mi wysle przedmiot?

Jak dla mnie ebay kompletnie nie jest przygotowany do licytacji zagranicznych. Sprzedawcy robia co chca, a obsługa ma mnie daleko w poważaniu, wytykając, że nie powinienem licytować takich aukcji.

 

Poważnie? No przeciez, genialne! Obsługa radzi mi, abym nie korzystał z ich serwisu 🙂 No po prostu wspaniale.

Czy to tak na serio jest? Jestem w wielkim szoku, myślałem, że ebay to porządna firma, a tu sie okazuje że czuja monopol tak mocno jak TP za komuny. Brawo!

Ja zdecydowanie musze odpocząć, bo nie mam ochoty tracic czasu na licytacje, aby mi potem sprzedawcy anulowali każdy zakup bez zadnych konsekwencji czy stresu.

Przypominam, że nikt nie ustawia sposobu wysylki, BO NIE MA W TYM ŻADNEGO INTERESU. Dla sprzedającego nawet w interesie jest ustawic sobie "brak wysyłki za granicę", bo wlasnie moze potem olac kupującego bez stresu w razie potrzeby. Naprawdę, pozostaje iść za radą wspaniałej obsługi ebaya i po prostu nic nie licytować.

 

Żegnam.

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

Problem ze sprzedającym z Niemczech

Ebay PL wygląda na to, że nie ma prawie nic wspólnego z ebay.de. Podobnie jak PayPal. To jak Deutsche Bank Polska. Nic prawie wspólnego. Polacy mają w d...że na niemieckim ebayu kupiłeś towar, zapłaciłeś i niczego nie dostałeś. Nawet rozmawiałem na ten temat z polskim PayPal na ten temat ze dwa lata temu - to nie ich sprawa, "rozmawiaj pan z niemieckim ebayem". Norma taka polskich odpowiedników firm europejskich

Norbert 

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź