Podwójnie naliczony VAT

Witam

Ma ktoś pomysł jak tego uniknąć.

Niedawno zakupiłem na ebay.com towar za który zapłaciłem + koszt wysyłki + z góry podatek Vat

Ku mojemu zdziwieniu doszło do polski na urzad celny w w-wie i tam policzyli ponownie vat od całosci.

Żenujące jest to, że do przesyłki była dołączona faktura z wyraźnie widoczna pobraną opłatą podatku Vat ,widzieli kwotę ogólną ale "pieto wyżej "na fakturze nie widzieli pobranego juz podatku.

Przesyłki nie odebrałem adnotując na niej coś w stylu "nienależnie naliczone opłaty"

Informacje również wysłałem do urzędu celno-pocztowego z dokumentacją.

Mam nadzieję ze to pomoże .

W ostateczności będę składał jeszcze reklamację.

Moje pytanie następujące.

Czy ktoś miał taki przypadek po 1 lipca br?

i jak sie z tym poradził.

Pozdrawiam

 Rafal

 

 

 

Wiadomość 1 z 25
ostatnia odpowiedź
24 ODPOW. 24

Dot.: Podwójnie naliczony VAT

Na pewno należy to reklamować, ale obawiam się, że to nic nie da, odeślą przesyłkę...

Z tego co słyszałam jest to obecnie częsta praktyka, w końcu trzeba skądś wziąć kasę na politykę rozdawnictwa społecznego...

 

Mnie te pazerne na kasę złodzieje opodatkowali prywatny list polecony, w środku fotoksiązka  i kartka z życzeniami. List oznaczony jako gift,  także deklaracja zawierała już gotową informację "No commercial value for customs purpose only". Oczywiście listonosz nie wydaje żadnego paragonu, na liście również nie ma żadnej adnotacji.

Ponieważ się uparłam, po kilku dniach na poczcie wydali mi wydruk z komputera, naliczono jakąś opłatę plus vat 23% - na prywatny list. Pewnie niedługo będą doliczać koszty tłumacza.

Nie wiem też dlaczego list nie trafił do Zabrza tylko do Lublina? Myślę, że to złośliwie zostało naliczone przez tych z wschodniej polski. W każdym razie złożyłam reklamację na poczcie, zażądałam podstawy prawnej i czekam na odpowiedź.

I życzę poczcie szybkiego bankructwa. Mam też nadzieję, że te dyskryminowane kraje wezmą jakiś odwet.

Wiadomość 2 z 25
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podwójnie naliczony VAT

Te wszystkie vat-y i podatki stanowe w usa strasznie ograniczają sprzedaż w sieci.Nie rozumiem absolutnie jak można pobrać vat od przedmiotu 100-letniego kupionego 30 lat temu,czyli przed epoką vat-u.Wyobrażmy sobie wymianę przedmiotów w sieci-po ilu wymianach z rzeczywistą wysyłką przedmioty będą warte zero na rzecz pazernych państw,które nic nie włożyły w wyprodukowanie przedmiotów ani ich aktualny status własności.Chodzi w tym wszystkim o ograbienie klasy średniej na całym świecie-prawdopodobnie jej likwidację-wszyscy mają być "working class heroes".

Wiadomość 3 z 25
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podwójnie naliczony VAT

Obawiam sie ze dostaniesz od naszej kochanej poczty list podobnej treści , że ze względu na wprowadzone przepisy z dniem 1 lipca br. zostaja opodatkowane wszystkie przesyłki spoza UE bez względu na to czy sie juz płaciło podatek czy nie.

Jak pisze do naszej poczty to odnoszę wrażenie ,ze rozmawiam dalikatnie mówiąc z mało rozgarnientym automatem.

Widać wprowadzić przepisy idzie łatwo ,gorzej z wykonawstwem tych przepisów.

A żeby nie było tak różowo to sprzedawca juz dokonał odprawę za pomoca proceduy IOSS , mimo to uparta poczta rząda zapłaty .

 

Wiadomość 4 z 25
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podwójnie naliczony VAT

Każdy sposób na zarobek jest dobry, nie ma znaczenia czy przedmiot jest stary czy nowy.

Taka pazerność jest krótkowzroczna, nie jest wykluczone ze niebawem zacznie się inna metoda handlu. np. handel wymienny

Wiadomość 5 z 25
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podwójnie naliczony VAT

Na handel wymienny też jest już podatek.

 

Ludzie pracujący na poczcie o niczym nie maja pojęcia... odsyłano mnie od jednej osoby do drugiej, od jednego kierownika do drugiego i nikt nic nie wiedział na temat naliczonych opłat za list, mają taka opłatę w systemie i należy pobrać... Z potwierdzeniem opłat też był problem, ale udało mi się po kilku dniach otrzymać wydruk z ich komputera. Dobrze, że nie kazali za niego płacić.

 

Ciekawe natomiast jest to, że sąsiad otrzymuje dwa razy taka przesyłkę, jak moja i ma opłatę 8,50 PLN, tylko za dostarczenie, bez vatu, ale jego przesyłka szła przez Zabrze, czyli jak widać jest to uznaniowe.

 

W ogóle jak można wprowadzać przepis, o którym ci co go realizują nie mają żadnego pojęcia??? Bez komentarza.

 

Chciałam dziś wysłać broszury informacyjne do US i okazało się, że również muszę wypełniać deklaracje.  Wcześniej na polecone do 2 kg nie była wymagana, a tu list zwykły... i jaką podać wartość czegoś co rozdają za darmo? Pani na poczcie powiedziała, że jak nie wypełnię deklaracji to list wróci do mnie i będę musiała ponieść koszty zwrotu. Kto stoi za tym idiotyzmem?

 

Wiadomość 6 z 25
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podwójnie naliczony VAT

Na to wygląda że to aktualnie czesty przypadek 

Poczytaj inne moje wpisy ostatnio zrobione na podobnych przypadkach ... 

Coś tu nie ładnie pachnie ze strony ebay-ka bo fakt jest taki że TU płacisz a kasa ... 

Wiadomość 7 z 25
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podwójnie naliczony VAT

Dot.: Podwójnie naliczony VAT

Mam taki sam problem. Otrzymałem właśnie awizo z wezwaniem do zapłaty VAT za przedmiot z USA, mimo że zapłaciłem ten podatek przez Ebay wraz z zapłatą za towar i przesyłkę. Próbował ktoś reklamować coś takiego, a jeśli tak to z jakim skutkiem?

Jakim prawem naliczyli podwójnie podatek, jeśli został on już zapłacony, o czym świadczą dokumenty dołączone do przesyłki. Jutro planuję zadzwonić do urzędu celnego na WER i czegoś się dowiedzieć. Ewentualnie zapłacę VAT jeszcze raz, w obawie, że przesyłka może wrócić do nadawcy i będę się domagać zwrotu tej sumy na podstawie potwierdzenia zapłaty tego podatku z Ebay.

Wiadomość 9 z 25
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podwójnie naliczony VAT

Od lipca staram się odzyskać pobrany nienależnie podatek, ale bezskutecznie.

W odpowiedzi wklejają regułki nie na temat.

 

Ostatnio podesłali mi link do informacji, może komuś się przyda:

https://www.poczta-polska.pl/pakiet-vat-dla-e-commerce/ 

 

Wiadomość 10 z 25
ostatnia odpowiedź