PROCEDURY ODPRAWY PRZESYŁKI

miarka23179
Użytkownik
Czy ktoś się oriętuje, jaka jest procedura odprawy przesyłki spoza UE od osoby fizycznej do osoby fizycznej?

1.Chodzi mi o np.terminy, czyli ile czasu przesyłka może leżeć w UC?

2.Czy celnik może nas straszyć, że przesyłka może wrócić do nadawcy(z tego co wiem, bez naszej zgody nie może być cofnięta)? Skoro nie może, to dlaczego taka informacja widnie w Zawiadomieniu od UC w sprawie przesłania dok. do odprawy.

3.Czy mogą zniszczyć przesyłkę? Jeśli tak, to w jakich przypadkach?

4.Jak wygląda sprawa np. dodatkowych badań, np. z PZH, dokumentów, ekspertyz? Czy w ogóle mogą żądać badań, skoro przesyłka nie służy do celów handlowych?

5.Co oznacza termin "ilość handlowa"?

6.Co oznacza, że przesłyka ma charakter "okazjonalny"?

7.Jeśli celnik uważa, że wartość przesyłki jest za niska. Czy to do nich należy obowiązek ustalenia "prawodłowej" wartości?

8.Czy na tzw. rewizję jest sporządzany protokół? Czy jest do nas przesyłany?

9.Kiedy nam przysługuje zażalenie(odwołanie)od jakieś decyzji UC?

Zapoznałem się z Rozp. Rady(EWG)nr 918/83 z dn. 28 marca 1983r. w sprawie zwolnień celnych oraz z art. 52 ustawy z dn. 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług w zakresie zwolnień podatkowych. Czy ktoś zna jeszcze jakieś inne akty prawne odnośnie procedury odpraw przesyłek od osoby fizycznej do os. fizycznej spoza UE?
Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

PROCEDURY ODPRAWY PRZESYŁKI

1. z mojego doswiadczenia, najdluzej lezala 2 tygodnie. W okresie swiat

2. moze zwrocic do nadawcy ktory moze lub nie ja wykupic tzn. oplacic koszt zwrotu poczcie jesli poczta sobie zazyczy (zdarzalo mi sie i tak i tak).

3. moga zniszczyc jesli zawiera artykuly gwalcace prawo np. tzw. podrobki.

4. swiadectwo kraju pochodzenia wystawia producent. O innych nie wiem bo sie z nimi nie spotkalem. Jeszcze...

5. to termin zwyczajowy np. 2 pary takich samych butow moga ale nie musza byc uznane jako ilosc handlowa, ale dwie zyletki nie. 100 mydel tak a 5 nie. Zalezy tez od biezacej sytuacji rynkowej.

6. np. przesylka prezentu, towaru od czasu do czasu np raz w roku lub moze 2 razy w roku a nie np. co dwa tygodnie , czy co miesiac regularnie

7. tak i wierz mi ze sie doskonale orientuja a to dzieki Internetowi.

8 i 9 nie wiem bo nie mialem przyjemnosci, jeszcze...
**************************************
Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź