anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

POMOC - PIERWSZY ZAKUP NA EBAY'U.

Witam;

 

Chciałbym dokonać jednorazowego zakupu ne eBay'u. Przedmiot, który mnie interesuje kosztuje 4.49$ + 3.99$ dostawa do Polski z Chin = łącznie 8,48$. Założyłem konto na PayPal i powiązałem je z kontem eBay. Dużo czytałem na forach i różnych stronach internetowych na temat zakupów na eBay, jendak nie jestem wciąż pewny czy dobrze wszystko rozumiem.

 

1)Po zalogowaniu na PayPal wchodzę na 'Konwerter walut' i wybieram zakładkę 'Przeliczanie płatności', w 'Złoty Polski' na 'Dolar amerykański'. W polu 'Kwota - cena sprzedającego' wpisuję 8.48. Po przeliczeniu wychodzi mi wynik 26,79PLN.

 

2)W sekcji 'Dodaj środki' wybieram 'Doładuj konto błyskawicznie' i dokonuje doładowania salda PayPal na kwotę 26,79PLN. (Posiadam konto w mBanku, więc korzystam z opcji mTransfer).

 

3)Wchodzę na stronę z przedmiotem i naciskam 'Kup Teraz' i 'Zapłać'.

 

4)Po zalogowaniu na PayPal system automatycznie przeliczy mi moje aktualne saldo (26,79PLN), na dolary amerykańskie (8.48$) i przekaże te dolary sprzedawcy.

 

Nie chcę wiązać konta bankowego z PayPal etc.

Czy dobrze opisałem wszystkie kroki? Czy tak to przebiega? Czy muszę sam coś przewalutować?

Czy nie potrzebuję wpłacić więcej PLN na saldo PayPal bo pobierze ono jeszcze jakąś prowizję?

Chciałbym, aby po transkacji mieć saldo PayPal bo to tylko jedyny zakup i nie potrzebuje trzymać tam żadnych pieniędzy.

 

Proszę o pomoc i ew. wyjaśnienie.

Adi-A40

 

 

 

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Dot.: POMOC - PIERWSZY ZAKUP NA EBAY'U.

Czy nie potrzebuję wpłacić więcej PLN na saldo PayPal bo pobierze ono jeszcze jakąś prowizję?

 

potrzebujesz wplacic wiecej pieniedzy, nie pobierze zadnej prowizji, bo prowizje placi tylko sprzedawca ale te wyliczenia masz z dzisiaj

 

jutro do poludnia otrzymasz inny wynik, a wieczorem jeszcze inny, bo kurs się zmienia dwa razy dziennie codziennie w dni robocze

 

jak zapewnie zauwazyles podana kwota na aukcji w PLN jest około

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: POMOC - PIERWSZY ZAKUP NA EBAY'U.

Dziękuję za odpowiedz.

 

"jak zapewnie zauważyłes podana kwota na aukcji w PLN jest około" - ale ja właśnie nie sugeruję się ceną z aukcji (cena ta jest rzeczywiście podana jako 'około'), tylko przeliczeniem z konwentera w panelu użytkownika PAYPAL. (to co napisałem dokładnie w poście powyżej). 'Konwerter walut' i zakładka 'Przeliczanie płatności', w 'Złoty Polski' na 'Dolar amerykański'. W polu 'Kwota - cena sprzedającego' wpisuję 8.48$. Po przeliczeniu wychodzi mi dziś wynik INNY 26,73PLN. Jeżeli  pięć minut przed zakupem wpłacę 26,73PLN, to chyba PAYPAL pobierze tyle, a nie więcej przy płatności?

 

Być może nadal nie łapię, ale bardzo proszę o odpowiedz na te dwa pytania:

 

1)Czy jeżeli korzystam z opcji 'Doładuj konto błyskawicznie' i dokonuje doładowania salda PayPal przez mTransfer np. na kwotę wyższą niż te 26,73PLN np: 30PLN, to czy mogę już od razu nacisnąć w aukcji eBay 'Kup Teraz' i 'Zapłać', zalogować się do PAYPAL i zapłacić chińskiemu odbiorcy 8,48$ BEZ WCZEŚNIEJSZEGO PRZEWALUTOWANIA ITP.? CZY EBAY SAM W CZASIE PŁATNOŚCI POBIERZE ODPOWIEDNIO PRZELICZONĄ KWOTĘ Z TYCH WPŁACONYCH 30ZŁ I PRZEKAŻE ODBIORCY 8.48$?

 

2)Przedmiot, który chcę kupić to niewielka plastikowa obudowa (+przyciski, ekran) do przenośnego urządzenia. Sprzedawca jest z Chin. Czy 'Economy Int'l Shipping' + numer Trackingowy to bezpieczna forma dostawy do Polski i mogę się spodziewać, że przesyłka rzeczywiście dotrze po dłuższym lub krótszym czasie? I NAJWAŻNIEJSZE: doczytałem się, że opłata celna dotyczy przedmiotów o kwocie >150euro. Czyli opłata celna mnie nie dotyczy? Czy będę musiał zapłacić jeszcze jakiś podatek i jak w praktyce to wygląda? Czy ma jakieś znaczenie to, że sprzedawca to osoba prywatna, a przesyłkę deklaruje jako 'gift' (prezent)?

 

Będę naprawdę wdzięczny za każdą pomoc.

Z góry dziękuję.

 

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: POMOC - PIERWSZY ZAKUP NA EBAY'U.

Proponuje założyć konto walutowe (jeśli planujesz  dłuższą współpracę) i płacić w dolarach bez prowizji za przewalutowanie które ma bardzo kiepski przelicznik. I lepiej nie wpłacać pieniędzy na konto paypal bo to tez strata czasu tylko od razu płacić kartą w dolarach. Ja tak robiłem wiele razy i 0 problemu oraz 0 prowizji.

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: POMOC - PIERWSZY ZAKUP NA EBAY'U.

1. Ebay sam pobierze ile bedzie trzeba. Tylko kliknij i zaplac i spij spokojnie.

2. cla nie bedzie. Moze byc VAT ale bardzo watpie aby celnik zadawal sobie trud za te pare zlotych.

 

Przesylka dotrze i bedziesz mogl sledzic jej droge a jesli nie dotrze to Paypal zwroci ci sume zaplacona.

 

Nie ma znaczenia co sprzedawca wpisze. Nawet wartosc moze byc ustalona przez celnika jesli bedzie drastycznie zanizona.

**************************************
Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: POMOC - PIERWSZY ZAKUP NA EBAY'U.

Super. Dzięki za konkretną odpowiedz.

Pozdrawiam! 🙂

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź