Oclenie paczki z USA

Witam. Pierwszy raz mam doczynienia z paczką z USA ;]  Dostałem dzisiaj listownie wiadomość z UC, że mają moją paczkę i czekają na dokumenty z mojej strony, żeby ją oclić.  Wymagają faktury, paragonu, potwierdzenia transakcji lub inny dokument.

Do listu dołączyli deklarację sprzedającego, w której wpisał Value 29,99$ a w Contens : Gift.

Przedmiot kupiłem za 99$ + przesyłka. Jakie dokumenty mam konkretnie podesłać do UC?

Rozumiem, że mimo dobrej chęci sprzedającego (value 29,99$ + gift) ostatecznie i tak będe musiał zapłacić cło i vat od kwoty 99% ?

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Oclenie paczki z USA

Masz pecha bo nie kazda paczke sprawdzaja.

 

Przeslij wydruk z aukcji a takze z Paypal.Zaplacisz VAT, nie sadze aby jakies clo naliczyli bo suma za niska

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Oclenie paczki z USA

Hmm dziwna sprawa, jeżeli to gift o wartości mniejszej niż 50$ nie ma podstaw do naliczanie VAT i cła, no chyba, że sprzedający załączył jakikolwiek dowód zakupu lub w paczcie jest wartościowy przedmiot i celnicy zakwestionowali jego wartość. Co znajduje się w tej paczce? Zawsze możesz złożyć oświadczenie, że nie posiadasz dowodów zakupu i nie znasz jego wawrtości bo to prezent ( pod warunkiem ze nie ma paragonu w srodku:) ) Więcej informacji można znaleźć tutaj : cło z USA

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Oclenie paczki z USA

Witam,

powinieneś przedłożyć prawidlowo wypełniony formularz zakupu (może być e-mail potwierdzający zakup na ebay), wydruk zapłaty przez Paypal, ewentualnie wydruk strony z aukcją nt. zakupionego przedmiotu, w razie gdyby UC chciał przedmiot mierzyć, ważyć itp. Jeśli nie przedłożysz niczego, to możesz mieć poważny problem niestety. Pokrycie kosztów opłat magazynowych, składowych, utylizacji jeśli nie wydadzą ci towaru albo ewentualnej wysyłki z powrotem do USA.

Trafiłam na taki portal, który zajmuje się wysyłaniem takich paczek z USA, mają na swojej stronie też regulamin Agencji Celnej, z czym możesz się spotkać w trakcie ewaluacji przedmiotu przysłanego do Polski. Warto byłoby się z tym zapoznać.

Niemniej jednak życzę pozytywnego obrotu sprawy 🙂

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź